Jump to content
Zencir

Lastik Ebat Bilgisi Hakkında

Tavsiye Edilen Mesajlar

Zencir    99
Zencir

merhabalar güzel forumun güzel insanları, hadi yine iyisiniz kar kış çamur geldi, yollar subaruları; subarularda onların hakkını vermenizi bekler  ;) (enson akaryakıt zamlarından sonra çokta abanmayın pedallara)
neyse gelelim konumuza benim makinanın arka kısmısı biraz havada gibi, elktronik amortisor olduğundan oynamak yada alçaltmak istemiyorum, lakin tekerlek ile kaporta arası baya bi boşluk, kışlıkları takıcam, fakat yazın yeni lastik almam gerekiyor, ön ebatları değiştirmeyip, arka lastikleri biraz daha büyük alsam aradaki o boşluk kapansa bana artısı eksisi ne olur ? (makina önden çekiş) birde normalde 16 jant makina, lakın ben yeni tekerleklerle 17 janta geçmeyi düşünüyorum 

öneri fikir ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, tekerinize taş deymesin, yada deysin subaru bişiolmaz ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mustafabeykoz    29
mustafabeykoz

Başka arabalarda aynımı biarıza olmasın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
41 dakika önce, Zencir :

merhabalar güzel forumun güzel insanları, hadi yine iyisiniz kar kış çamur geldi, yollar subaruları; subarularda onların hakkını vermenizi bekler  ;) (enson akaryakıt zamlarından sonra çokta abanmayın pedallara)
neyse gelelim konumuza benim makinanın arka kısmısı biraz havada gibi, elktronik amortisor olduğundan oynamak yada alçaltmak istemiyorum, lakin tekerlek ile kaporta arası baya bi boşluk, kışlıkları takıcam, fakat yazın yeni lastik almam gerekiyor, ön ebatları değiştirmeyip, arka lastikleri biraz daha büyük alsam aradaki o boşluk kapansa bana artısı eksisi ne olur ? (makina önden çekiş) birde normalde 16 jant makina, lakın ben yeni tekerleklerle 17 janta geçmeyi düşünüyorum 

öneri fikir ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, tekerinize taş deymesin, yada deysin subaru bişiolmaz ;)

Jant çapı olarak ön arka aynı kalıcak ama arka lastik taban ve yanak  genişliği onlere göre daha büyük olucak. Kafandaki proje tam olarak bumu firat

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zencir    99
Zencir
2 saat önce, nitro37 :

Jant çapı olarak ön arka aynı kalıcak ama arka lastik taban ve yanak  genişliği onlere göre daha büyük olucak. Kafandaki proje tam olarak bumu firat

evet tamda budur yani önde arkada 17 jant olacak arka lastikler daha iri olacak ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Şuan ki lastik ebat ölçülerin nedir peki 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zencir    99
Zencir

205-55-16 üzerindeki kışlıklar bu ebatta üstad

Bir saat önce, nitro37 :

Şuan ki lastik ebat ölçülerin nedir peki 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mustafabeykoz    29
mustafabeykoz

205 55 17 arka lara 205 50 17 önlere takabilirsin arkaya 215 takamazsın sırıtır 17 lastik pahalıdır ayrıca ön arka farklı olunca muayneden geçmeye bilir önede büyük takarsan sürtebilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Fırat aracın arka lastiklerini önce yandan sonra arkadan durusunu çekip atsana buraya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
slcad    20
slcad

Taban genişliği aynı kalıp yanak genişliği artınca lastik çapı da büyümüş olmayacak mı? Arabanın arka yüksekliği artar diye düşünüyorum lastik ve çamurluk arası biraz kapansa bile.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
19 dakika önce, slcad :

Taban genişliği aynı kalıp yanak genişliği artınca lastik çapı da büyümüş olmayacak mı? Arabanın arka yüksekliği artar diye düşünüyorum lastik ve çamurluk arası biraz kapansa bile.

Artık birinden birini seçecek ;D ikisi aynı anda olmaz.

Hele bir resim atsında neye benziyor bir görelim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zencir    99
Zencir
4 saat önce, mustafabeykoz :

205 55 17 arka lara 205 50 17 önlere takabilirsin arkaya 215 takamazsın sırıtır 17 lastik pahalıdır ayrıca ön arka farklı olunca muayneden geçmeye bilir önede büyük takarsan sürtebilir

orjınali zaten 205-55-16 senin dediğin gibi yaparsam önler küçülür ? ben nitronun dediği gibi yarın arka lastiklerin fotosunu atayım, yani arkaları bi tık büyütsem, gerçi önü zate yere yakın, iyice götü kalkacak arabanın hepten drag makinası gibi olacak bu sefer, zaten çok dikkat çekiyor (öhhö öhhöö) millet iyice gözünü alamazda nazar değer mazallah

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mustafabeykoz    29
mustafabeykoz

Önler küçülmez aynı olur 17 yapcam dedinya 

Neyse sen fotoları atbakalım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sarp61    32
sarp61

Bagaja 50kg+50kg kum cuvali koy o bosluk kapanir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    561
emre-sti

Bende legacy çok alçak diye 3 cm get ile yükseltecem.lancia subaru tamamen ters 

14.5cm yerden yükseklik köyden 4 kişi ve eşya ile gelirken 7cm e iniyor 

emre-sti tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş