Jump to content
Ufuk Kayıbeyli

Subaru İmpreza WRX Hakkında Düşünceleriniz.

Tavsiye Edilen Mesajlar

nitro37    0
nitro37

Bu işler nasip ufuk. Alternatif araba kafanda hazir olduğu zaman kişilere mecburiyetin ortadan kalkıyor.  Şimdi sen seçenek yok diye çok direttin ilanda ki arabayi almak için buda seni satıcının gözünde zayıf gösterdi. Ama artık var ve malum satıcı bunu biliyor. Seni kaçırmamak için arada araya bilir. Sende bu durumu iyi kullan. Bakarsın gerçekten adamın arabasi ağır basar almak istersin ama bunu arada kaldığını dile getirerek soylersin. Yani artık kozlar sende neden alternatif bir araba çıktı ortaya ve o arabanın sahibi senin aklını çelip satabilir diğer satıcının gözünde. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    108
demokritos
12 dakika önce, nitro37 :

Bu işler nasip ufuk. Alternatif araba kafanda hazir olduğu zaman kişilere mecburiyetin ortadan kalkıyor.  Şimdi sen seçenek yok diye çok direttin ilanda ki arabayi almak için buda seni satıcının gözünde zayıf gösterdi. Ama artık var ve malum satıcı bunu biliyor. Seni kaçırmamak için arada araya bilir. Sende bu durumu iyi kullan. Bakarsın gerçekten adamın arabasi ağır basar almak istersin ama bunu arada kaldığını dile getirerek soylersin. Yani artık kozlar sende neden alternatif bir araba çıktı ortaya ve o arabanın sahibi senin aklını çelip satabilir diğer satıcının gözünde. 

Şunu unutmayın ama o arkadaş, şu an bu satırları okuyor olabilir :D

Sonuçta araba Gürcistan'da değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Onlar face dedir. Forumu kullanmak zor onlar için.  ;D

Hatta okuyorsa üye olsun. Olsun da soralım motoru yeni yaptiran biri yağ pompasinin değişip değişmediğini nasıl bilmez diye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    108
demokritos
2 dakika önce, nitro37 :

Onlar face dedir. Forumu kullanmak zor onlar için.  ;D

umarım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ufuk Kayıbeyli    5
Ufuk Kayıbeyli

Ey ruh buradaysan üç kere kapıya vur. ;D

Araç sahibi değilde benim yaşlarımda bir oğlu varmış kar yağınca subaru'u o kullanıyormuş belki o konuya vakıf olabilir...

Birde sanırım tabi bu tahmin aracın motorunun yenilenmesi oğlundan kaynaklı olabilir diye düşünmekteyim ki bu açık bir şekilde söyleyeceğinide sanmam. + olarak bana aracı nakit'e sıkıştığım için satmak istiyorum dedi madem nakit'e sıkışıksın neden bir kaç bin TL için satacağın aracı satmamakta diretiyorsun ? Genel olarak oturup düşününce araç sahibinin söylediği bazı şeyler diğer şeyler ile çelişki gösteriyor ki bu durum alıcı yani benim için hoş değil. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salim    108
Salim

@Ufuk Kayıbeylihocam alım satım maceranızı okudum umarım istedíginiz temiz bir araç bulabilirsiniz.  @nitro37 Mehmet abiyi aracı alana kadar hicbir tanısîkligimiz yoktu @Erçay abi ile 1000 km uzaktan telefonla araba aldırdım gönül rahatlıgi ile, bir yanlısa düsüp az kalsin satiyordum, simdi kasko da yaptirdim biniyoruz. Soylenen aracı satan kisiden bende arac aldım, aracı noterde satıp parayi yemekden sonra halledelim diyebilen kaliteli insanlar, kul yapısı sonucta hersey olabilir ama en önemlisi malının arkasında duracak insanlar lazim, anlattıgim kisilerde fazlasiyla da var. Sonucu merakla bekliyorum. Saygilar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
arukan    2
arukan

Öncelikle hoş geldiniz, bir süre önce aynı serüvene bende katılmıştım fakat arayış sürecinde karşılaştığınız çeşitli satıcı tipleri sebebiyle ara verdim yeniden ve tatlı bir dsg şanzımanla yola devam ediyorum. Subaruyla tanıştığım zamanlarda seviyeli, aklı başında, gerçekten çok iyi insanlar, ağabeyler vardı ve son bir kaç yıldır nerede eski tofaşçı hondacı bmwci varsa bunların eline geçmiş piyasa her ne kadar fazla araştırmaya girmediyseniz de aradıkça görecek ve gördükçe araçtan soğuyacaksınız. 
Tezcanlı olmanız iyi değil hataya düşmeyin fazlasıyla heyecanlısınız bu belli, güzel bir durum da aslında fakat alıcılar bunu aleyhinize kullanacaktır. Misal; tok satıcılar, hiç şaşmaz. İlanda gördüğünüz wrx'lerin neredeyse %90 yılı aşkın süredir ilanda ve öyle uzun zaman da böyle gider. Normal bir şekilde bahsettiğiniz araca 50 bin tl teklif etseniz 52 53 54 e rahat alırdınız alıcı sizdeki heyecanı gördü bunu kullanıyor, acele etmeyin sabredin ilanları takip edin mutlaka gerçekten ihtiyacı olan satıcılar göreceksiniz. O zaman doğru fiyata temiz bir araç alırsınız. Subaru ww grubu gibi veya bir hyundai, fiat, renault gibi hızlı piyasası olan araçlardan değil.  Bu tatlı heyecan size fazladan 20 25 hatta 30 bin tl zarara uğratabilir, dikkatli olmakta duyguları bir köşeye bırakıp mantıklı davranmakta fayda var.

arukan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ufuk Kayıbeyli    5
Ufuk Kayıbeyli
Bir saat önce, Salim :

@Ufuk Kayıbeylihocam alım satım maceranızı okudum umarım istedíginiz temiz bir araç bulabilirsiniz.  @nitro37 Mehmet abiyi aracı alana kadar hicbir tanısîkligimiz yoktu @Erçay abi ile 1000 km uzaktan telefonla araba aldırdım gönül rahatlıgi ile, bir yanlısa düsüp az kalsin satiyordum, simdi kasko da yaptirdim biniyoruz. Soylenen aracı satan kisiden bende arac aldım, aracı noterde satıp parayi yemekden sonra halledelim diyebilen kaliteli insanlar, kul yapısı sonucta hersey olabilir ama en önemlisi malının arkasında duracak insanlar lazim, anlattıgim kisilerde fazlasiyla da var. Sonucu merakla bekliyorum. Saygilar

Salim Bey değerli yorumunuz ve iyi temenniniz için teşekkür ederim. Mehmet abide bir bak iyi insanlardır karar tatbiki de senin dedi... Gün içinde arayıp görüşeceğim araçta ağır sayılabilecek bir hasar kaydı veya önemli bir problem yok ise aynı şekilde birde nasip ise olur diye umuyorum tabi araç sahibide benim bütçem dahilinde aracı vermeyi kabul ederse. Bakalım artık bir görüşeyim konuştuktan sonra durumu sizin ilede paylaşırım.

saygılarımla...

16 dakika önce, arukan :

Öncelikle hoş geldiniz, bir süre önce aynı serüvene bende katılmıştım fakat arayış sürecinde karşılaştığınız çeşitli satıcı tipleri sebebiyle ara verdim yeniden ve tatlı bir dsg şanzımanla yola devam ediyorum. Subaruyla tanıştığım zamanlarda seviyeli, aklı başında, gerçekten çok iyi insanlar, ağabeyler vardı ve son bir kaç yıldır nerede eski tofaşçı hondacı bmwci varsa bunların eline geçmiş piyasa her ne kadar fazla araştırmaya girmediyseniz de aradıkça görecek ve gördükçe araçtan soğuyacaksınız. 
Tezcanlı olmanız iyi değil hataya düşmeyin fazlasıyla heyecanlısınız bu belli, güzel bir durum da aslında fakat alıcılar bunu aleyhinize kullanacaktır. Misal; tok satıcılar, hiç şaşmaz. İlanda gördüğünüz wrx'lerin neredeyse %90 yılı aşkın süredir ilanda ve öyle uzun zaman da böyle gider. Normal bir şekilde bahsettiğiniz araca 50 bin tl teklif etseniz 52 53 54 e rahat alırdınız alıcı sizdeki heyecanı gördü bunu kullanıyor, acele etmeyin sabredin ilanları takip edin mutlaka gerçekten ihtiyacı olan satıcılar göreceksiniz. O zaman doğru fiyata temiz bir araç alırsınız. Subaru ww grubu gibi veya bir hyundai, fiat, renault gibi hızlı piyasası olan araçlardan değil.  Bu tatlı heyecan size fazladan 20 25 hatta 30 bin tl zarara uğratabilir, dikkatli olmakta duyguları bir köşeye bırakıp mantıklı davranmakta fayda var.

Açıkcası 60.000 TL'e değeri olan bir araçtan 30.000 TL'e zarar edecek olsam satmaktan ve yapmaktan çok üstünü kesip içine toprak doldurup bahçeye saksı diye koymayı tercih ederim. :) İlandan ki araca sizinde ön gördüğünüz gibi 50.000 TL'e teklifi sanal alıcı olarak yaklaşık iki hafta önce yapmıştım araç sahibi 58.500 TL son olur dedi ben bir daha iki üç hafta boyunca bir şey yazmadı bu süreçten sonra ben arayarak 55.000 TL den kapı açtım araca.... Gerçi sonuç çok değişmedi kişinin kendi malı tabiki istediği fiyata saracaktır ama herhangi bir indirimde de bulunmadı. Şayet ilk teklifinde olur veya 55.000 TL olur gibi bir cevap verseydi aracı geçtiğimiz ay almış olurdum hiç foruma üye olmadan. Foruma üye olmaktan bahsetmişken unutmadan hoş bulduk diyeyim. :) Saolsun forumdan bir ( Sayın Mehmet Bey ) gerek benim bulduğum araç hakkında gerek genel bilgilendirme olarak çok yardımcı oldu. Şimdi yine Mehmet Bey sayesinde işin ehli daha öncede forumda ki bir arkadaşımıza araç satan bir ustaya yönlendirdi bu gün o nun ile görüşeceğim ellerinden muhtemel olarak bana uygun bir araç varmış, detaylı buradan görüştükten sonra paylaşırım. İlginiz için teşekkür ederim. 

Saygılarla...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    354
34_Srkn_61

@Ufuk Kayıbeyli merhaba  kendi arabamı alırkenki heyecanım gibi okudum. dejavu oldu resmen. Şuanki piyasada bazı kesimin subaru almak delilik gibi baktığı bir piyasada bu cesareti göstermeniz gayet tutkunuzun peşini bırakmadığınızın göstergesi bencede vazgeçmeyin ama iyi ve temiz bir araba bulmak için sabır göstermek gerekiyor. 

Talip olduğunuz aracın sahibinin yaklaşımı banada diğer arkadaşarın dediği gibi sizin aracı çok beğendiğinizi ve ne olursa olsun alacağınızı düşünmesiyle alakalı. Bence yüklü bir subaru için 3-5 bin gibi indirimler çok değil. Kendimden biliyorum bende kendi aracımı ihtiyaç vesilesi ile satmak zorunda kaldım ve 3 bin lira gibi bir zarar ettim. Gerçek bir ihtiyaç sahibi bin liranın hesabını yapmaz. Velevki söylediği fiyata anlaştınız. Araç lifte kaldırıldı sonra dyno sokuldu sıkıntı çıkıp çıkmayacağıda meçhul. Sıkıntı çıktı diyelim fiyatı gene indirmek zorunda kalıcak bu kör inat niye anlamadım valla 

34_Srkn_61 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş