Jump to content
hsnmns

Yeni XV (2018) Lansmanı

Tavsiye Edilen Mesajlar

hsnmns    8
hsnmns

Yeni Subaru Xv için düzenlenen lansman sanırım şimdiye kadar olanların en kapsamlısıydı. Pekçok YouTube kanalında bu lansmanın deneyimleri paylaşılmaya başlandı. Hepsindeki ortak özellik, sempati, saygı  ama mesafeli duruş gibi geldi bana. Bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz.  Sunuşlarda da benzer konular anlatılıyor. Aynı noktalar eksik ya da artı olarak değerlendiriliyor.Yani birbirlerinin tekrarı demek yanlış değil. Diğer taraftan subarunun memlekette yaygın hale gelmesi noktasında iyi bir lansman olmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Levent55    3
Levent55

Hemen hemen hepsini izledim ortak nokta yada eksiklik mi desem aracın 114 beygir olması 120 ve üzerinde bir beygir gücüne sahip olmuş olsa sınıfında hatta sınıfının üstünde bazı modellere her konuda fark atacağına inanıyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serebral    8
serebral

Olmadı 2.0 da olabilirdi. Heryerde var ülkemizde yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    33
AhmetKadir

en azından levorgdakı motor veya 1.6 dizel motor lazım artık subaruya guncel vergı sıstemımız buna mahkum bırakıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    108
demokritos
2 dakika önce, AhmetKadir :

levorgdakı motor

o motor olsa, sınıfında piyasayı duman eder. Biraz da belki de levorgun piyasasını azaltmamak adına güçlendirmiyorlar. 

1600 motor: 114 beygir, 0-100 = 13.9 saniye, 150 tork

2000 motor: 156 beygir. 0-100 = 10.4 saniye, 196 tork.

1.6 çok güçsüz, 2.0 fena değil ama yine de güçsüz, turbo lazım bunlara :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    33
AhmetKadir
2 dakika önce, demokritos :

o motor olsa, sınıfında piyasayı duman eder. Biraz da belki de levorgun piyasasını azaltmamak adına güçlendirmiyorlar. 

1600 motor: 114 beygir, 0-100 = 13.9 saniye, 150 tork

2000 motor: 156 beygir. 0-100 = 10.4 saniye, 196 tork.

1.6 çok güçsüz, 2.0 fena değil ama yine de güçsüz, turbo lazım bunlara :D

nefret ettıgım vw grubu 1.4tsi motor dsg ıkılısı gıbı bırsey yapın artık da su arabalara :)

levorg un ne piyasası vardı xv onu baltalıcak abi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    108
demokritos
1 dakika önce, AhmetKadir :

levorg un ne piyasası vardı xv onu baltalıcak abi

Türkiye üzerinden düşünmemek lazım :D

Burası Subaru için küçük bir pazar. Ayıp olmasın diye satıyorlar burda da. Yılda 2000 subaru ancak satılıyor ama Amerika, Avrupa, Avusturalya piyasasının güçlü olduğu yerlerde levorgun alıcısı vardır ama sanırım amerika'da levorg satışı yok. WRX, WRX STİ, Legacy ve Impreza var, binek olarak. Levorg amerika modellerinde biraz WRX - Impreza karışımı gibi. Hele levorg'un 2.0, 300 beygir modeli var ki, WRX'in otomatiği gibi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    502
RSBurak

insan bizide çağırır burada xvyi bi kötüleriz istediği kadar basın mensubu youtube kanalı çağırsın istediği kadar test ettirsin satamaz delirtmesinler bu forumu 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    134
serkankucuk

Valla ben bazı yaklaşımlarını anlamakta güçlük çekiyorum, bazı Bayraktar bayileri bizim gibi insanları kanser etmeye yeminli gibi davranıyor gittiğimizde ama aynı bayi önüne gelen youtuber'a birkaç günlüğüne araba veriyor, al gez dolaş diyor.

Sonra Subaru Türkiye distribütörü belki de ilk defa çok güzel bir lansman düzenliyor ama benim takip ettiğim Subaru forum ve sosyal medya sayfalarında kimsenin haberi olmuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
14 dakika önce, serkankucuk :

Valla ben bazı yaklaşımlarını anlamakta güçlük çekiyorum, bazı Bayraktar bayileri bizim gibi insanları kanser etmeye yeminli gibi davranıyor gittiğimizde ama aynı bayi önüne gelen youtuber'a birkaç günlüğüne araba veriyor, al gez dolaş diyor.

Sonra Subaru Türkiye distribütörü belki de ilk defa çok güzel bir lansman düzenliyor ama benim takip ettiğim Subaru forum ve sosyal medya sayfalarında kimsenin haberi olmuyor.

Çok haklısın. Yeni projeler içinde bu konuya da değindim. Subarunun bütün modelleri kapsayan ilk kurulmuş forum biz isek bizleride kaale almalılar. 

Ama bunun suçlusu onlar değil bizleriz. Hepimiz suçluyuz. Bir buluşma düzenliyoruz sahislar birey olarak ben gelmesem de olur diyor. Herkes aynı şeyi düşündüğü zaman buluşma kısır geçiyor. Organize olamıyoruz.

Yakında bunları kökten çözecek yeni fikirler ile geliyorum. Eğer kafamdaki projeye üyelerden yeterli destek görebilirsem. Türkiyenin her ilinde bu forum ve üyeleri konuşuluyor olacak. 

Siz üyelere düşen tek gorev organize olmamıza destek olmanızdır. 

Ben kendi adıma defalarca yetkili servise gitmiş konuşmuş biri olarak söylüyorum ki, geçmişte forum içinde yaşanmış bazı durumlardan ötürü bizi yok sayıyorlar. Ben bunu duzeltecegimi yetkili servise söyledim. Neyse çok şey anlatmayim yakında onay gelince açıklayacağım zaten her şeyi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sarp61    32
sarp61

Gunluk kullanim icin (ev-is arasinda) ideal bir arac.ebat ve aracin etrafini gorus acisi bakimindan.

ic malzeme kalitesi klasik subarudan daha kaliteli. guneste eriyen torpido sorununa deri kaplamak ile cozum bulunmus. deri kaplanirkende dikislerin renkli olmasi oldukca guzel bir detay olmus. surme sansim olmadi ama direksiyon pozisyonu ve koltuk yuksekligi SUV arac surme hissi veriyor. Sunroof seceneginin olmasi icinin ferah olmasini sagliyor. Fakat uzun boyluysaniz arac size uygun olmayacaktir. Hele sunroof secenegi olmasi durumunda tavan bariz daha alcak oluyor.

suan icin cevremde gordugum kadariyla araci tercih edenlerin cogunlugu bayanlardan olusuyor. Hatta is arkadasimda var ve yaklasik 1 senedir kullaniyor gayet memnun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    134
serkankucuk
12 saat önce, sarp61 :

Gunluk kullanim icin (ev-is arasinda) ideal bir arac.ebat ve aracin etrafini gorus acisi bakimindan.

Ben de XV düşünüyorum ama tercih sebebim ev-işi arasında idealliğinden ziyade ailecek asfalt dışına çıkma için ideal olduğunu düşündüğümden :)

Ama dediğiniz gibi bayanlar seviyor bu tarz arabaları, ufak ve yerden yüksek, en önemlisi otomatik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    502
RSBurak
06.12.2017 at 17:07, nitro37 :

Çok haklısın. Yeni projeler içinde bu konuya da değindim. Subarunun bütün modelleri kapsayan ilk kurulmuş forum biz isek bizleride kaale almalılar. 

Ama bunun suçlusu onlar değil bizleriz. Hepimiz suçluyuz. Bir buluşma düzenliyoruz sahislar birey olarak ben gelmesem de olur diyor. Herkes aynı şeyi düşündüğü zaman buluşma kısır geçiyor. Organize olamıyoruz.

Yakında bunları kökten çözecek yeni fikirler ile geliyorum. Eğer kafamdaki projeye üyelerden yeterli destek görebilirsem. Türkiyenin her ilinde bu forum ve üyeleri konuşuluyor olacak. 

Siz üyelere düşen tek gorev organize olmamıza destek olmanızdır. 

Ben kendi adıma defalarca yetkili servise gitmiş konuşmuş biri olarak söylüyorum ki, geçmişte forum içinde yaşanmış bazı durumlardan ötürü bizi yok sayıyorlar. Ben bunu duzeltecegimi yetkili servise söyledim. Neyse çok şey anlatmayim yakında onay gelince açıklayacağım zaten her şeyi. 

abi işin garibi bu forumda bayraktara atıp tutanlar, bizim bayraktarla aramızı bozanlar lansmana çağrılıyor ben bunu anlamadım bence subaru türkiye şunu düşünüyor: bu forum zaten deli gibi subaru reklamı yapıyor bunlara bir şey yapmaya gerek yok bizim kitlemiz markayı bilmeyen varlıklı kişiler. yani duygusallıktan çok ticari düşünüyorlar.

RSBurak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
54 dakika önce, RSBurak :

abi işin garibi bu forumda bayraktara atıp tutanlar, bizim bayraktarla aramızı bozanlar lansmana çağrılıyor ben bunu anlamadım bence subaru türkiye şunu düşünüyor: bu forum zaten deli gibi subaru reklamı yapıyor bunlara bir şey yapmaya gerek yok bizim kitlemiz markayı bilmeyen varlıklı kişiler. yani duygusallıktan çok ticari düşünüyorlar.

Burak böyle forumlarda bir iki kişi birilerini gömdüğü zaman dışarıda forum gömdü olarak anlaşılır. Şu forumda şu kişi bizi gömdü demezler yani. 

Şu an O yüzden forumda olağan üstü hal kanunlarını uyguluyoruz.  Kanun hükmünde kararnameler ilede bu durumu düzelteceğiz inşallah.  Hahahha 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    502
RSBurak
Bir saat önce, nitro37 :

Burak böyle forumlarda bir iki kişi birilerini gömdüğü zaman dışarıda forum gömdü olarak anlaşılır. Şu forumda şu kişi bizi gömdü demezler yani. 

Şu an O yüzden forumda olağan üstü hal kanunlarını uyguluyoruz.  Kanun hükmünde kararnameler ilede bu durumu düzelteceğiz inşallah.  Hahahha 

en temizi abi :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sarp61    32
sarp61
15 saat önce, serkankucuk :

Ben de XV düşünüyorum ama tercih sebebim ev-işi arasında idealliğinden ziyade ailecek asfalt dışına çıkma için ideal olduğunu düşündüğümden :)

Ama dediğiniz gibi bayanlar seviyor bu tarz arabaları, ufak ve yerden yüksek, en önemlisi otomatik.

kesin karar vermeden once mutlaka araci inceleyin.

Ben araci, subaru ile sorunlar yasamadan once inceledim. Esim suv istedigi icin ve annesinde forester oldugu icin, forester da forester diye tutturdu.aksilik komsuda da forester var. Ayrica is arkadasinda da XV yi gormus ve begenmisti. Yetkili saticiya gittigimizde showroomda XV vardi ve test surusu yapmadan inceleme firsati bulmustum. Aile araci olarak kullanilabilir mi diye dusundugumde, benim gorusum cocuklar kucuk ise ideal olacaktir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    134
serkankucuk
15 saat önce, sarp61 :

kesin karar vermeden once mutlaka araci inceleyin.

Ben araci, subaru ile sorunlar yasamadan once inceledim. Esim suv istedigi icin ve annesinde forester oldugu icin, forester da forester diye tutturdu.aksilik komsuda da forester var. Ayrica is arkadasinda da XV yi gormus ve begenmisti. Yetkili saticiya gittigimizde showroomda XV vardi ve test surusu yapmadan inceleme firsati bulmustum. Aile araci olarak kullanilabilir mi diye dusundugumde, benim gorusum cocuklar kucuk ise ideal olacaktir.

Şu an HB Impreza kullanıyorum ve bagaj yetmiyor, seyahate çıkarken port bagaj kullanıyorum, XV'de de aynısı olacaktır :) Tek çocukla idare ediliyor bir şekilde uzun yolculuk, zaten ağırlıklı şehiriçi kullanılacağı için çok ideal boyutlarda aslında

Keşke imkan olsa Outback felan alabilsem, sırf büyük olduğu için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş