Jump to content
Oğuz kaplan

Subaru Forester Soğuk Havada Gelen Kayış Sesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Oğuz kaplan    3
Oğuz kaplan

Havalar sogudu cok zamandir duymadigimiz sesler yeniden hortladi soguk havalarda arac iyice isinana kadar motordan gazla artan bir ses var ( ARZALI TURBO SESI GIBI )  2005 forester imda eskiden kayis sesi oldugunu dusundugum icin ustune dusmedim .Ama triger seti ve tum kayislari degismis olmama rağmen o ses bu kis yeniden cikti dikkatli dinledim ses emme manifoltunun oralardan geliyor  kayistan gelmiyor varmi basina gelen

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atillazen    20
atillazen

benim 2006 forester da dile geldi ilk çalışmada kayışlar ötüyor. 30000 km olmuş daha kayışlar değişeli ve 3 yıl galiba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doctor    36
doctor
2 saat önce, Oğuz kaplan :

Havalar sogudu cok zamandir duymadigimiz sesler yeniden hortladi soguk havalarda arac iyice isinana kadar motordan gazla artan bir ses var ( ARZALI TURBO SESI GIBI )  2005 forester imda eskiden kayis sesi oldugunu dusundugum icin ustune dusmedim .Ama triger seti ve tum kayislari degismis olmama rağmen o ses bu kis yeniden cikti dikkatli dinledim ses emme manifoltunun oralardan geliyor  kayistan gelmiyor varmi basina gelen

"tumble generator" diye bir karın ağrısı var sizin aracın emme monifoldunun içinde, motor çalışma sıcaklığına geldiğinde ses kesiliyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oğuz kaplan    3
Oğuz kaplan

calisma isisnin biraz ustune cikinca kesiliyor yazin hic yok ses

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

V kayışından geliyordur ısınınca ses kesilir.

Kayışlar kışın soğuk havadan  ötürü sertleştip gerildigi için ses yapar. Gerginligini kontrol ettirin, bir miktar gevsetirseniz düzelecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doctor    36
doctor

bu ilandaki bilmiyorum ama başka bir sprey kullandık zamanında bir ay kadar işe yaradı, bu tip ürünler genelde kayış ömrünü bitirmeden kullanılırsa ömrünü biraz uzatıyordur yoksa bitik kayışı kurtaracağını sanmıyorum???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atillazen    20
atillazen

kayışlar yeni aslında durumlarına bakmadım montaj hatası yoksa daha çok gitmesi gerekiyor.

sadece çalıştırınca 10 sn ötüyor şirket çıkışı hiç hoş olmuyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doctor    36
doctor
23 saat önce, nitro37 :

V kayışından geliyordur ısınınca ses kesilir.

Kayışlar kışın soğuk havadan  ötürü sertleştip gerildigi için ses yapar. Gerginligini kontrol ettirin, bir miktar gevsetirseniz düzelecektir.

yazın ses olmadığına göre söylediğimi geri alıyorum bahsi v kayışına yatırıyorum ;D

gevşetme işe yaramazsa taş olmuştur artık değiştirmeniz gerekebilirO0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atillazen    20
atillazen

yazın ne yapıyordu bilmiyorum arabayı alalı daha 1 ay olmadı 8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doctor    36
doctor
23 saat önce, Oğuz kaplan :

calisma isisnin biraz ustune cikinca kesiliyor yazin hic yok ses

@atillazen pardon @Oğuz kaplan ın cevabını size yormuşum :rolleyes:

hayırlı olsun bu arada :nazar:  lakin şu ses şirket çıkışında olmasaymış iyiymiş ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atillazen    20
atillazen

hiç sorma millete onca şekil yaptım yok öyle virajı var böyle yakıtı var. çıkışta marşa basıyorum vıjvıjvıj:buck2::'(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    562
emre-sti
yanıtlandı (düzenlendi)

Aynı sesi f10 bmw de duydum.  Emin olun daha da karizma çizici. 

Kayış ayarına bakın olmadı değiştirin 

emre-sti tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş