Jump to content
Serment

2005 Legacy Motor Yenilendi.

Tavsiye Edilen Mesajlar

Serment    0
Serment

Slm arkadaşlar. Daha önce de paylaştığım gibi aracımın motor arızanmıştı.  Bütün parçaları orjinal kullanarak aracımın motoru yapıldı.  Maliyet ustalık dahil 12.500 TL.Arızalandığında çok üzülmüştüm  ancak sanayiden çıktığında daha çok sevindim. Aracım önceden sanki hiç gitmiyormuş. Yokuşta çekiş özellikle inanılmaz değişti.Yol tutuşu mükemmel. Arabamı daha çok sever oldum. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. 

IMG-20171023-WA0014.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aydın80    122
aydın80

Yeniden alınmış gibi hayırlı olsun; güle güle kullanın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Geçmiş olsun.

Ustanız motor yenileme sonrası dikkat edeceginiz hususlarda gerekli uyarıları yapmıştır umarım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
macemre    52
macemre

Neler yenilendi bu arada?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    752
SequentiaL

Geçmiş olsun. Yeni motorunuz hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serment    0
Serment
10 saat önce, aydın80 :

Yeniden alınmış gibi hayırlı olsun; güle güle kullanın. 

Çok teşekkür ederim 

9 saat önce, nitro37 :

Geçmiş olsun.

Ustanız motor yenileme sonrası dikkat edeceginiz hususlarda gerekli uyarıları yapmıştır umarım. 

Evet. Aracımda lpg takılı.2000kilometre kadar lpg kullanmamamı, yağ ve su kontrolü gibi rutinler. Bayan kullanıcı olarak atladığım bir şey varsa paylaşırsanız sevinirim. İyi akşamlar. 

3 saat önce, SequentiaL :

Geçmiş olsun. Yeni motorunuz hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler

Teşekkür ederim. Daha önce de aracı kontrol ettirdim bir sorun çıkmamıştı ama bir arıza varmış demekki. Arabam tam bir canavar oldu. Şimdi sürüş daha çok keyifli ve güven verici. 

5 saat önce, macemre :

Neler yenilendi bu arada?

Komple motor parçaları değişti.  Sıfır oldu diyebilirim. İyi akşamlar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgurozt    11
ozgurozt

Geçmiş olsun Emine hanım. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Ustanızın söylediklerine ek olarak ilk 1000 km 3bn devrin üzerini geçmemeye dikkat edin. Yani aracı rampa gibi yerlerde düşük viteste zorlamayın. 

Bu tür rektefiye sonrası ilk kullanım km leri çok önemlidir. Motor ısınmadan aracı zorlamamak, sık sık yağ ve hararet kontrolü yapmak gerekir. 

Size önerim eğer durumunuz müsaitse bir uzun yola çıkın. En iyi rodaj uzun yolda olur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.806
Erçay

Hangi 3 bin, mümkün oldukça 2 bin devri geçmeyin, 2500 devir görmesin araç, bu şekilde bin km, sonra da 3 bin geçmeyecek şekilde bi bin km daha kullanın, ilk bin km sonrası yağı boşaltıp kontrol ettirin çapak vs ne durumda 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    562
emre-sti

Geçmiş olsun önerilen 1000 km de yağ değişimi ama imkan varsa 500 +500 de değişim ben bu şekilde yapmıştım.  2500 devir çok zorluyir insanı. Kızılcahamam ankara arası kargasekmez de 2500 demiri gecmeyince o yokuşta boş kamyonlarca geçirmiştim dolu kamyonların arkasında. Yokuşu çıkmak zorunda kalmıştım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serment    0
Serment

Aracı ılgazda kullanıyorum . Uzun yol planım işten dolayı şimdilik yok. İstisnalar hariç 2000 deviri pek geçmiyorum.  Yağ kontrolünü yaptım evet hala berrak ve eksilme yok. 1000km olduğunda yağ değişimi planladık. Hararet konusunda sorun yok. Motor yapıldığından beri 750km kadar yol yaptım.Sadece yakıt (benzin) fazla gidiyor.  Şükür başka bir sorunum yok.

Ön cam taş geldi çatladı. Karizmayı çizdik. Onu değiştirmem gerekiyor şimdi de. Fiyat aralığı konusunda bilgi paylaşırsanız sevinirim. 

Nazara geldik...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    562
emre-sti

Orjinal cam 3000 TL civarı 

Dora glass ve carglass gibi yerli firmaları telefon ile arayarak fiyat alın döviz artışı sonrası fiyatlar konusunda bir şey demek zor 350 tl civarı idi geçen sene 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doctor    36
doctor

geçmiş olsun, 

yerli camlar fiyat konusunda değişken olsada kaliteli olabiliyor, 

bir kurşun döktürün ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş