Jump to content
Halukcan

LPG azken benzine geçiyor devir yükselince

Tavsiye Edilen Mesajlar

Halukcan    10
Halukcan

Arkadaşlar selam, sorun konu başlığındaki gibi..

Legacy aracıma 35 bin km benzinde kullandıktan sonra Atiker Gold taktırdım. Karma tüketimim 58 kuruşdan 33-34 kuruşa düştü çok memnumum, ama ufak bir sorun var.

Ne zaman gaz azalırsa, tam olarak 25 litre tükettikten sonra, yüksek devirde gidince araç benzine geçiyor otomatikman. Yani 200-250 km gittikten sonra her defasında gaz almak zorunda kalıyorum bu yüzden. 

Bu LPG'de raconmudur, yoksa düzeltilmesi gereken problemmidir? SIrf bu yüzden lpg deposunu sonuna kadar boşalatamadım yakıt tüketimini ölçmek için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos

Ben de en fazla 33 lt doldurabildim bugüne kadar. Benim günlük rotam yokuş olduğu için yüksek devirlere çıkabiliyorum ve böyle durumlarda lpg ötüp benzine geçiyor. Sizde yokuşlu yollarda ya da yüksek devirde kullanıyorsanız öylesi bir durum mevcut.

Bende de Atiker var. Benzine geçince lpg'yi kapatıp tekrar açın. Yine LPG'ye geçecektir. 

Tüketimi ölçmek için depoyu sonuna kadar boşaltmaya gerek yok. Doldurduğunuz LPG miktarı ile yaptığınız kilometreyi orantılarsanız 100 lt'deki tüketim miktarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Halukcan    10
Halukcan
8 dakika önce, demokritos :

Ben de en fazla 33 lt doldurabildim bugüne kadar. Benim günlük rotam yokuş olduğu için yüksek devirlere çıkabiliyorum ve böyle durumlarda lpg ötüp benzine geçiyor. Sizde yokuşlu yollarda ya da yüksek devirde kullanıyorsanız öylesi bir durum mevcut.

Bende de Atiker var. Benzine geçince lpg'yi kapatıp tekrar açın. Yine LPG'ye geçecektir. 

Tüketimi ölçmek için depoyu sonuna kadar boşaltmaya gerek yok. Doldurduğunuz LPG miktarı ile yaptığınız kilometreyi orantılarsanız 100 lt'deki tüketim miktarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Tekrar lpg ye geçmede sıkıntı yok, azcık gaza basınca hemen benzine geçiyor tekrar.  3-4dk dayanmıyor LPG'de , çok sinir bozucu bir şey : )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos
1 dakika önce, Halukcan :

Tekrar lpg ye geçmede sıkıntı yok, azcık gaza basınca hemen benzine geçiyor tekrar.  3-4dk dayanmıyor LPG'de , çok sinir bozucu bir şey : )

Bir LPG'ciye gidin, benzinden LPG'ye geçişi 6000 ya da 6500 devre ayarlattırın. Sanırım 3500 - 4000 devirde ayarlı. o devirlerin üzerine çıkınca otomatik olarak benzine geçiyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Halukcan    10
Halukcan
1 dakika önce, Erçay :

Doluyken öyle bir problem yok mu? 

Hayır hiç yok. 20 litre tükettikten sonra başlıyor bu problem. Depoyu fulleyince 5000-6000 devirde bile geçmiyo. Ne zaman 20 litreyi geçimnce azıcık hızlannca hemen benzine geçiyor, 120 yi geçemiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos

o zaman durum beni aşar. LPG hakkımda bildiklerim bu kadar :)

Ama mantık olarak, simitin yerleştirilme açısıyla ilgili bir şeyler olabilir gibime geldi. Depoyu az ölçüp benziye geçiyor ama saçma da olabilir. 

Arkadaşlar yardımcı olacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.145
Erçay

Kaçlık regülatör kullanıldı montajda bilginiz var mı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Halukcan    10
Halukcan

Hiç bilmiyorum, kim taktığını bile bilmiyorum lpg yi. Aracı Arıcan servise bıraktım, onlar taktırıp bana teslim etti. Subarudan anlayan ustaya taktırdılar. Yarın bi gidiyim servise.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Lpg tankının içindeki samandıra kısa kalmış olabilir. Yada depo fullendiginde samandıra tam kalkmıyor olabilir. Tankın normal hacminin bitimine 3/5 metreküp kala benzine geçiyorsa bu dedillerimi kontrol ettirin. Depoyu tam fulledidiginizde depo üzerine bulunan gösterge saatini kontrol edin. İbre sonda ise sorun yok. Ama tam full göstermiyorsa samandıra sıkışıyor demektir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.145
Erçay
10 saat önce, nitro37 :

Lpg tankının içindeki samandıra kısa kalmış olabilir. Yada depo fullendiginde samandıra tam kalkmıyor olabilir. Tankın normal hacminin bitimine 3/5 metreküp kala benzine geçiyorsa bu dedillerimi kontrol ettirin. Depoyu tam fulledidiginizde depo üzerine bulunan gösterge saatini kontrol edin. İbre sonda ise sorun yok. Ama tam full göstermiyorsa samandıra sıkışıyor demektir. 

hemen niye yazıyorsun, ışık sayısını boşuna mı sorduk? Bütün süprizi kaçtı şimdi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş