Jump to content
Ertunc01

99 Imprezamda Çekiş Sorunu Var

Tavsiye Edilen Mesajlar

nitro37    2.148
nitro37

Düşük devirde yavaş yavaş Git. Sollama yapmadan sağdan sağdan. Motor açılınca zaten seni bilgilendirirler. Sende resimleri çek at foruma inceleyelim hep beraber 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

teşekkür ederim adım adım bilgilendirecem sizleri tekrar çok teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

maraştan adanaya zor belada olsa gittim kamyonlarn hepsi beni solladı :)  buji ve buji kablolarının siparişini verdim subarusu olan bir arkadaşım bi yere yönlendirdi araca baktılar önce ateşleme sistemini değiştirip bi elden geçirelim araç çok fazla ateşleme kesiyor dediler bu sorunu kaldırdıktan sonra diğer aksamları kontrol edeceklerini sesin sağ tarafta olduğunu solda birşey görünmediğini söylediler subaplarda birşeyler var bu kesin diğer öğrenmek istediğim subap değişiminde üst kapakların sökülme zorunluluğu varmı kapak taşlanacakmı onu merak ediyorum subap için iki ayrı fiyat verdiler orijinaline 1500 tl yan sanayisine 500 tl dediler sizlerin önerisi nedir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Subap değişiminde üst kapak sökülecek evet. Ve sokuldukten sonra taşlamaya gitmesi lazım muhakkak. Yan Sanayi subap yerine çelik subap fiyatı iste. Aradaki farka göre karar verirsin. Bobin lerin yerlerinimi değiştirecek mis bu adamlar denemek için.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

sanırım öyle bobinlerin yerini değiştirecekler çünkü ateşleme çok kötü durumda dediler ortalama bir kapak sökme taşlama ne kadar amal oluyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Taşlama alıştırma 300 desen motor ustasıda 500 işçilik alsa subap maliyeti 800 tutsa 1600 anca tutar. Conta vs 1750 de sen iste 

Doğru yoldalar her ihtimale karşı önce ateşleme ye bakmaları normal yöntem de doğru.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
septica_666    248
septica_666
9 saat önce, Ertunc01 :

maraştan adanaya zor belada olsa gittim kamyonlarn hepsi beni solladı :)  buji ve buji kablolarının siparişini verdim subarusu olan bir arkadaşım bi yere yönlendirdi araca baktılar önce ateşleme sistemini değiştirip bi elden geçirelim araç çok fazla ateşleme kesiyor dediler bu sorunu kaldırdıktan sonra diğer aksamları kontrol edeceklerini sesin sağ tarafta olduğunu solda birşey görünmediğini söylediler subaplarda birşeyler var bu kesin diğer öğrenmek istediğim subap değişiminde üst kapakların sökülme zorunluluğu varmı kapak taşlanacakmı onu merak ediyorum subap için iki ayrı fiyat verdiler orijinaline 1500 tl yan sanayisine 500 tl dediler sizlerin önerisi nedir..

subaplar orjinali 1500 lira, yan sanayi 500 lira mı? onu diyen yerden kaç hocam bence... >:( mı? 

yan sanayi subap fiyatı 310 lira, pazarlık yapabilirsiniz bir miktar, 290 liraya verirler.:

http://www.subaruyedekparcalari.com/forester-sibob-takim-20-s-turbo-1998-2000-pmu500

http://www.subaruyedekparcalari.com/forester-sibob-takim-20cc-1998-2000-pmu501

bu da orjinal  subap takım fiyatı çifti mi tek mi 55 lira anlamadım. çifti ise orjinali takımı 55 x 8 : 440 lira , teki ise 55x16= 880 lira... 1500 kim demiş ki, merak ettim.

https://www.jaspasubaru.com/index.php?sayfa=urun&urun_id=2016

hocam bu fi,yatı project01 mi verdi? bence mutlaka, parçaları siz internetten alın, onlarla işçilik üzerinden pazarlık yapın.. daha önce de project01'de parça fiyatları yüzünden sorun yaşayanlar oldu... ayrıca, imkanınız varsa subaplar yenilenirken aracı izleyin.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

Merhaba candostlar bugün tamircim aradı ben aracın başında duramadığımdan bilgi veriyor aracımda yaptıkları kontrolde bujilerde yağlanma olduğunu silindirlerden birinin bazende 2. sinin çalışmadığını tam tespit için kaba bir temizlik yapıldığında motor gücünün yerine geldiğini builerin ordaki keçelerin patlaması sonucu bujilerimin yağlandığını subapların orta düzeyde olduğunu söyledi keçeleri değiştirip temizliği yapılıp buji ve kabloları değişince hiç bir sorunun kalmayacağını söyledi ilk teşhisleri bundan yana sizleri bilgilendirmek ve fikirlerinizi almak istedim 

ÇOK SEVİLİYORSUNUZ TEŞEKKÜRLER....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    568
RSBurak

hocam kapak açıldıysa sübapları ayarlasınlar uğraşmayın bir daha

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37
22 dakika önce, RSBurak :

hocam kapak açıldıysa sübapları ayarlasınlar uğraşmayın bir daha

Aynen kapak açıldı ise ayar yapsınlar.

Hadi geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01
yanıtlandı (düzenlendi)

bende aynısını ilettim kapak açıldıysa subap ayarları yaılsın hatta bana 10-20 bin km sonra sorun çıkartacaksa değişsin dedim 20.000  3 ay içinde yaptığım yol çünkü

Ertunc01 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Ertunç son mesajını küçük harf olarak güncellemeni rica edeceğim senden. 

Tekrar geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

aracın ateşleme. Sistemi değişti şu anki durum bu daha beter bi hal aldı artık hiç gitmiyor lpg ye geçince dahada kötü durum. Gaza bastığınız anda enteresan bir metal çarpma sesi geliyor araçtan. Tamirci bana 7-8 farklı arıza çıkıyor vs dedi işin aslı ne olduğunu kendiside pek anlamadı aracımı ankaraya getircem orda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    562
emre-sti

Ateşleme sisteminde orjinal parçalar kullanıldı mi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

Hayır japon malı buji kullanıldı kablolarda webro 

Usa ürünü

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    562
emre-sti

Bizim subaru bobin ve sensör lerde yan sanayi sevmiyor eskileri inşallah atmadınız eskiden daha kötü oldu dediniz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Hani sorunu bulmuşlardı neyi yapmış bu ustalar anlamadım ki ben. 

Ankaraya getir 50 tane servis var dilediğine götür.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

bende anlamadım ne yapmışlar videoyu izlediyseniz motordan metal vurma ve sürtme sesi geliyor önceden zorlada olsa gidiyordu araba park etmek için dahi 15 dk uğraştım yerinden kalkmıyor gaz pedalına basdığımda tepki hiç yok beni en çok korkutan metal sesi gaz yediğinde ise 4000 devirde patlama yapıyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Subaplar dan yani ateşleme avansinin bozuk oluşundan oluyordur. Triger kayısini bir iki dis sente atlatarak da takmış olabilirler. Avans ayarına baktir birde triger sente ayarına 

Bak yine subapları Eger sin oda yetmezmis gibi piston kafalarına da zarar verirsin bu halde binme araca. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

kapının önüne kilitledim aracı ay sonu abim(kendisi tırcı) yükleyip götürürüz dedi onu bekliyorum. argusa götürmeyi düşünüyorum sizin başka bir tavsiyeniz varsa servis olarak ona uyabilirim..

Alıntı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Ankaraya getiriyorsan sadece bir yere götürme. Tork, Arican, Highpower gibi yerlerede göstermeye çalış. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş