Jump to content
Ertunc01

99 Imprezamda Çekiş Sorunu Var

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ertunc01    4
Ertunc01

Arkadaşlar çok fazla başınızı şişiriyorum kusura bakmayın bir arkadaşımızın değimi ile bilmiyorsanız subaru almak intihardır demişti nitekim her şeyi göze alarak aldığım subaru impreza aracımın hala eksiklerini tamamlayamadım son bir haftadır aracımın çekişinde bir zayıflama var lpg de iken seyir halinde öksürme yapıyor çok sık olmasada 

birde kalkışlarda araç hareket aldığında 2000 devirden 1000 devire doğu hızlı bir düşüş yapıyor sekiyor öyle kalkıyor yani servise götürcem ama siz değerli arkadaşlarımdanda bir bilgi almak istedim kazık yemeyelim sonra. ayrıca 10 gün önce yağ ve filitre değişimi yaptım liqu molly 10-60 yağ kullandım bu yağ hakkında yorumlarınız nedir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Subap sorununuz var. Rölanti dengesizligi, yüksek devirden anı düşüş, gaz yememe, ani çekişten düşme,  ilerlemiş subap sorununa işarettir. Ayar ile kurtarmayabilir. Değişim gerekebilir. Ayar 1500 değişim 4000 tl ye kadar çıkabilir özel serviste.

Kullansığıniz ya ucuz ama orta kaliteli bir yağdır.10/60 olması iyidir 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim mali durumu toparlayp motoru bi elden geçirmeyi düşünüyordum subap ateşleme vs derken bi 6-7 binden olacam gibi demekki:(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.806
Erçay
4 saat önce, nitro37 :

Subap sorununuz var. Rölanti dengesizligi, yüksek devirden anı düşüş, gaz yememe, ani çekişten düşme,  ilerlemiş subap sorununa işarettir. Ayar ile kurtarmayabilir. Değişim gerekebilir. Ayar 1500 değişim 4000 tl ye kadar çıkabilir özel serviste.

Kullansığıniz ya ucuz ama orta kaliteli bir yağdır.10/60 olması iyidir 

Ne yaptın yaw soch motor bu ayarı o kadar tutmaz 250-400 arası halledilir. Ayar kurtarmazsa 3 bini bulmaz masrafı. Sorununuz hem benzin hem de lpg de mevcut mudur? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    568
RSBurak

bana ateşleme sıkıntısı veya yakıt pismiş gibi geliyor benzin ve lpgde aynıysa ateşleme bakılsın. Check engine yanıyormu * Direksiyonun altında 2 tane soket var onları bağlayıp kontağı açarmısınız check engine lambası nasıl yanacak ona göre yorum yapalım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Adamlar soch una ayrı doch una ayrı geçiriyorlar doğru söylüyorsun. Ayar kurtarmaz onu artık. Kurtarır diyen çıkarsa ki kesin çıkar, yaptıktan 6 ay sonra tekrar aynı arıza baş gösterir.  

50 dakika önce, Erçay :

Ne yaptın yaw soch motor bu ayarı o kadar tutmaz 250-400 arası halledilir. Ayar kurtarmazsa 3 bini bulmaz masrafı. Sorununuz hem benzin hem de lpg de mevcut mudur? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

benzinde çok daha kötü enjektör arızalı dediler araç benzindeyken hiç gitmiyo 80-100 km hızı zor görüyo lpg de bir sıkıntı yoktu bu son zamanlarda başladı check engine lambası yanıyor 2500 devirde gittiğim zamanlarda ara ara sönüyor rolanti dengesiz bazen 2 bin devire çıkıyo bazen düşüyor gaz tepkmesi orantısız kalkışta önce bi kalkıyor sonra pısıyor sonra devam ediyor geçen hafta bir lpg ci lpg enjektörlerindeki hortumun mesafesi uzun olduğunda bu sıkıntıyı yapar bu esafenin kısalması gerekiyor demişti ortalama 13-14 cm hortum uzunluğu var 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37
20 dakika önce, Ertunc01 :

benzinde çok daha kötü enjektör arızalı dediler araç benzindeyken hiç gitmiyo 80-100 km hızı zor görüyo lpg de bir sıkıntı yoktu bu son zamanlarda başladı check engine lambası yanıyor 2500 devirde gittiğim zamanlarda ara ara sönüyor rolanti dengesiz bazen 2 bin devire çıkıyo bazen düşüyor gaz tepkmesi orantısız kalkışta önce bi kalkıyor sonra pısıyor sonra devam ediyor geçen hafta bir lpg ci lpg enjektörlerindeki hortumun mesafesi uzun olduğunda bu sıkıntıyı yapar bu esafenin kısalması gerekiyor demişti ortalama 13-14 cm hortum uzunluğu var 

Sen hiç lpg mpg yok sensör falan uğraşma direk Git subap testi yaptır. Yoksa asıl subap sorununa gelene kadar sana bir subap parası daha harcattirir bu adamlar. Bu arada lpg hortumu standardi 15 cm den büyük olmamalıdır.  Seninki zaten daha kısa.  Değimi yap subap testi yaptır. Kompresör testi yapan yerlerde halledebilirsin. Subap değil ise tekrar buraya bize gel. Ama bana kalırsa subap 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

bu sabah tamirciye gittim ateşlemem sıkıntılı onu biliyordum zaten bana subapların bitik iki tanesi çalışmıyor dedi piyasada biraz zor bulunuyor dedi kapak sökülecek sırf ona 2000 tl masrafın olur dedi tamircinin söylediğinden anladığım şu 2000 tl üzerine subap masrafı ateşleme gibi masraflarıda ekleyecek tahminimce 3.5 4 ü bulacak gibi 

ayrıca bir bilginize daha başvurmak istiyorum aynı model kasa subarunun 2.0 motorunu bu araca bindirebilirmiyi bi impreza daha var 2.0 çalışır durumda eğer olursa 4 bin tl bu araca harcayacağıma o motoru buna bindirsem olurmu??

ayrca iyiki varsınız dostlar:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    568
RSBurak

Sübap takımı max 750 lira tutar 2000tlye kapak söküyosa oradan kaçmak gerekir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Şimdi piyasaya bakaçak olursak subap değişim ücreti  rektefiyesi vs tork, arican, Argos, vs en ucuz 2500 den başlar 4 bn kadar gider. Tabi bu doch motorlar için, çünkü motor iniyor.  Fakat Sizin arac soch motor dolayisi ile motor inmeyecek, verilen 2000 bn tl teklif normal bence. Kapak taşlama 300 tutsa 750 subap takimi, conta vs 700/800 geri kalir oda işçilik için normal. 2.0 motor uyar koyabilirsiniz. Ama o koyacağınız motorunda sağlığından emin olmalısınız 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

2000 tl nin içinde subap ve ateşleme yok .   2.0 gc8 motor sağlam lpg görmemiş 100.000 de motor ile birlikte şanzıman ve difiransiyelde beraberinde bana 8-9 bin tl ye mal olacak bana oldukca uygun hatta bedava gibi geldi sizce?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

İşçilik mi sadece 2000 hemen uzaklaş oradan. ;D 

Bahsettiğin motor iyi ama prosedür işleri sökme takma kim yapacak elektrik tesisatı vs gene iyi para isterler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.806
Erçay
2 saat önce, nitro37 :

Şimdi piyasaya bakaçak olursak subap değişim ücreti  rektefiyesi vs tork, arican, Argos, vs en ucuz 2500 den başlar 4 bn kadar gider. Tabi bu doch motorlar için, çünkü motor iniyor.  Fakat Sizin arac soch motor dolayisi ile motor inmeyecek, verilen 2000 bn tl teklif normal bence. Kapak taşlama 300 tutsa 750 subap takimi, conta vs 700/800 geri kalir oda işçilik için normal. 2.0 motor uyar koyabilirsiniz. Ama o koyacağınız motorunda sağlığından emin olmalısınız 

Soch-doch öğreniyorsun, doğru yoldasın Mehmet abi :)) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
septica_666    248
septica_666

Hangi şehirdesiniz? Ankara ise argos, İstanbul ise Subaru park, jaspa Subaru vs.. gidin. Bilmeyen adama actirmayin motoru. Subap değişimi komple 2200 lira civari tutar, triger hariç. Triger dahil 2600 lira falan olur. 99 İmpreza yedek parça fiyatları, 2002 üstü 1.6 ts ve 2006 üstü 1.5 awd'lere göre ucuz, yüzde 30 civarı daha ucuz... Bu Subap değişim fiyatlarına, yağ ve filtreleri de değişimi dahil,250-300 lira bakım da aradan çıkmış olur.. işçilik fiyatları 1000-1200 lira düşünün. 1200 lira üstü işçilik abartılı. Motor Subap değişimi için her halükarda inecek. . önce kompresyon testi yaptırın her ihtimale karşı, bozuk Buji-buji kablosu veya bobin de tekleme yaptırabilir, boşuna Subap yenilemiş olmazsınız. 98-00 imprezalarin subaplari geç bozuluyor LPG'de çünkü.kompresyonda Subap değişimi gerekeceği çıkarsa, subaplar yapılır. Hala tekleme vs.. sorun varsa, sağlam Buji-buji kablosu ile denenir serviste.. hangisi sorunlu ise değiştirilir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

adanadayım  bakacak 2 yer var birde yetkili servis var ama yetkili serviste çalışan bir eleman kaputu açtığında bu nasıl bir motor ya diye sorunca kapat kardeşim dedim size kolay gelsin deyip çıktım :)

ben bu arabayı ankaraya götürecem gibi.....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.806
Erçay
36 dakika önce, Ertunc01 :

adanadayım  bakacak 2 yer var birde yetkili servis var ama yetkili serviste çalışan bir eleman kaputu açtığında bu nasıl bir motor ya diye sorunca kapat kardeşim dedim size kolay gelsin deyip çıktım :)

ben bu arabayı ankaraya götürecem gibi.....

Ankara kararı alırsanız yardımcı olmaya çalışırız, randevu olsun gelmeden fiyat konusu olsun vssvsvs

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

yüksek ihtimalde ankara olacak en çok duyduğum isim argos önerilerde bu servisden yana hayırlısı bakalım bir program yapacam sizlerin yardımınada başvuracam şimdiden hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
septica_666    248
septica_666

Adana'da PROJECT 01  adında biz servis var. Subaru yapar, genelde modifiye işiyle uğraşır. Buraya bir sorun isterseniz. Ama şöyle sorun, parçaları ben alacağım, siz sadece Subap değişimi işçilik ne kadar alırsınız? Parça fiyatlarından da kazanmasinlar. Birisine parça fiyatlarından baya yolmuşlardı. Belki işçilik uygun söyler. Parcalari burdan yönlendirebilir iz, uygun fiyata bulunur

Burda numarası da yazıyor: 

https://m.facebook.com/pages/Project-01-Garage/174549335932804

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

bana bu fiyatı veren zaten projekt01 ergün usta işini hakkıyla yapıyor itirazım yok ustalığınada diyecek lafım yok subaru honda mazda mitsubıshi gibi araçları yapıyor ama gel gelelim öyle fiyatlar veriyorki aman aman sebebide gerçekten adanada onun üzerine yok sanırım bu yüzdende fiyatları tavan çıkma difransiyel için bana 4 000 tl fiyat çekti ankarada 1250 tl fiyat var

birde bu subaru çok enteresan 1 haftadır bana çektiriyo ya gitmiyor gaz yemiyor bugün sabah bindim çıldırmış resmen 2. viteste 120 dedi tüpte 210 gördü varacığım yere vardım dönüşte aynı performansı sergiledi sonra yine eskiye döndü:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37
6 dakika önce, Ertunc01 :

bana bu fiyatı veren zaten projekt01 ergün usta işini hakkıyla yapıyor itirazım yok ustalığınada diyecek lafım yok subaru honda mazda mitsubıshi gibi araçları yapıyor ama gel gelelim öyle fiyatlar veriyorki aman aman sebebide gerçekten adanada onun üzerine yok sanırım bu yüzdende fiyatları tavan çıkma difransiyel için bana 4 000 tl fiyat çekti ankarada 1250 tl fiyat var

birde bu subaru çok enteresan 1 haftadır bana çektiriyo ya gitmiyor gaz yemiyor bugün sabah bindim çıldırmış resmen 2. viteste 120 dedi tüpte 210 gördü varacığım yere vardım dönüşte aynı performansı sergiledi sonra yine eskiye döndü:)

Subaplar dan işte o 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

aracın sesi bu arkadaşlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Subaplarin piston kafalarını dövüyor çatır çatır vuruyor kafasına kafasına. Sen böyle devam edersen sadece subap değil piston kafalarınida değiştirmen gerekecek. Tez zamanda motoru indirt ve yaptır.

Subaplarin iyice uzamış yani

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertunc01    4
Ertunc01

şu an kahramanmaraştayım bu hali ile adanaya atar beni umarım gitiğim gibi project01 in eline vercem arabayı arık yapacak birşey yok :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş