Jump to content
Mrtc

Subaru Legacy 2.0TD 2009 Arıyorum

Tavsiye Edilen Mesajlar

nitro37    2.148
nitro37

Hocam subarunun şöyle bir özelliği var. Üretmiş oldukları tüm modellerde her çeşit yaş grubuna hitap eden özelliklerı bir arada tutmuşlar. Hiç kimse diyemezki ben subarunun şu modelini yaşlanınca alıcam. legacy yere yakınlıģı ve direksiz camları ile spor bir hava katarken aynı zamanda iç aksamı, sürüş konforu ve  yol tutuşu ile tam bir asfalt arabası. Outbackler legacy deki özelliklere ek olarak, daha geniş tasarımı, kemikli kaporta yapısı, daha güçlü motoru ile rüzgarı yarıp geçen, benzetmek gerekirse adeta tankın asfalta inmiş halidir. Forester lar araziyi seven ama aynı zamanda asfalttan da kopmayan kullanıcılar için her çeşit yolda seni yarım bırakmayacak bir modeldir. Turbolu motor seçeneği ile sakinliği seven ama arada bir de olsa gaz pedalının altında extrem bir gücün var olmasını isteyenlerin adresidir. İmpreza ve diğer modeller şehir içi kullanıma daha uygun olarak dizayn edilmiş, yine subarunun eşsiz özelliklerini bir arada tutan sağlam, güvenli arabalardır.

Kısaca siz hangi modeli alırsanız alın araç sizin ruhunuza göre hareket edecektir. Ama legacy ler süspansiyon olarak yumuşaktır. Sizin bindiğiniz modele belki bir süspansiyon uygulaması yapılmış olabilir. Helezon yayı kesme, amortisör değişimi vs gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mrtc    4
Mrtc
18 dakika önce, aydın80 :

Rica ederim.@Mrtc evet ben legacy'i aile aracı olarak değerlendirirdim. Şimdi malum sitede legacy lere baktım ve  50000 rakamlarına çıkacak olsam Bursa'daki dizel olanı düşünürdüm motor yeni, ağır bakımlarını da yetkili servisten teyit ettik sonra 47-48000 gibi rakamlara mantıklı olurdu. Sonra https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-temiz-bakimli-ve-en-dolu-modeli-subaru-legacy-495826689/detay bu ilanı gördüm. 50000 verip eski kasa alacaksam 55000'e bunu almaya çalışırdım. Yetkili servis bakımlı büyük bir kusuru da yok (bir boya, bir değişen; çamurluk değişmiş ama kaput sağlam) bunu düşünün bence :)

Bursadaki araç ile de görüşmüştüm o ilan tekrar yenilenmiş. O araçta tavan dahil komple temizlik boyası vardı. Uygulama Bursa yetkili servisince yapılmış. Aracın ilk sahibi aracı o yetkili servise satmış onlarda bu işlemi yapıp satışa çıkarmışlar ve ilandaki arkadaş almış. Araç sahibi araçta değişen olmadığını söylüyor fakat tavanda dahil boya olayını anlamak anlatmak zor. Güneş yanığından deniyor ama 8 yaşında aracın bu sebeble boyanması fazla cesurca olmuş. Ayrıca 47 - 48 bandına inmiyor o arkadaş.

Verdiğiniz linkteki ilanı görmemiştim gerçekten sürpriz oldu. Benzinli hiç düşünmüyordum fakat bu fiyata inerse değerlendirmek lazım. Forumda genel kanı benzin motorlu bir Subaru alıp lpg taktırmak iken ben hep dizel araç kullanmıştım. Bu yüzden hep dizel seçeneklerine daldım. Benim için yeni bir konu ama hayırlısı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aydın80    122
aydın80
12 dakika önce, Mrtc :

Güneş yanığından deniyor ama 8 yaşında aracın bu sebeble boyanması fazla cesurca olmuş. Ayrıca 47 - 48 bandına inmiyor o arkadaş.

Böyle bir kusuru kabullenmek için, "ben bu arabaya 5-7 yıl binerim" demesi gerekiyor insanın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    405
kmvolkan

Hocam çabuk satılma filan diyordun Hem Subaru hem dizel hem de tavan boyalı. Aman diyim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zencir    127
Zencir

al bi vak-a i fırat daha :D hocam arama bulamazsıııınnn al bi lancia delta oohh misgibi 1,6 dizel yok yok makinada :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37
14 dakika önce, Zencir :

al bi vak-a i fırat daha :D hocam arama bulamazsıııınnn al bi lancia delta oohh misgibi 1,6 dizel yok yok makinada :D

Fırat konuşturma şimdi beni.;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aydın80    122
aydın80
32 dakika önce, Zencir :

hahahaha :) amma 4x4 istiyor arkadaş. Amaaann ne varmış ki 4x4'te demi Fırat. İsterse sonradan onu da taktırır O:-)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mrtc    4
Mrtc
9 saat önce, kmvolkan :

Hocam çabuk satılma filan diyordun Hem Subaru hem dizel hem de tavan boyalı. Aman diyim :D

Doğru söze ne denir? ;D

O arkadaşa sorduğunuzda biz yetkili servisten aldık değişeni yok kazası olsa değişeni olur diyor. Direklerinde işlem olurdu, şase kaynak noktalarında punto olmazdı diyorlar ve de yetkili servis kazalı aracı alıp bu şekilde satamaz diyorlar. Tamam iyi insanlar gerçekten ama ben satacağım zaman kime ne anlatacağım abi? Zaten millet bahane arıyor fiyat kırmak için birde dediğiniz gibi mimli bir model ben bunları anlatsam anlayan sorun değil tamam diyen olur mu yoksa babadan oğula mı geçer :-\???:buck2:;D

10 saat önce, aydın80 :

Böyle bir kusuru kabullenmek için, "ben bu arabaya 5-7 yıl binerim" demesi gerekiyor insanın

Aynen öyle Volkan bey ancak araç 15 yaşına gelince ilana "boya takıntısı olan ölücü aramasın" güzellemesi yapılabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mrtc    4
Mrtc
yanıtlandı (düzenlendi)

Değerli forumdaşlar; 

Malum modelin alımından satışta olan araçların yüksek fiyatları, araçların yüksek kilometreleri, tavanı güneş yanığından boyayan yetkili servisin takdire şayan cesareti, motoru hakkında çıkan dedikoduların bünyeye verdiği iç sıkıntısı gibi pek çok akla ziyan sebeblerin bir bileşkesi olarak üzülerek vazgeçmiş bulunuyorum.

Bu şartların oluşturduğu abuk durum neticesinde aracı almam halinde içinde bulunduğum maddi sıkıntıların oluşturabileceği muhtemel bir zorundalık halinde araçtan büyük bir zarar etmeyi göze alamadım.

Mesaj yazıp emek veren herkese teşekkür ederim. Sürçü lisanım olduysa affola. 

Mrtc tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Sağlık olsun. Kısmet değilmiş diyelim.

Subaru almayacak olsanızda foruma yine de bekleriz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zencir    127
Zencir

lanciaa allll bidepo mazotlaa 900 km garantiii :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sernyc    5
sernyc

Çok çabuk pes etmiş.

Ben temiz 2009 legacy için iki yıl bekledim. O zamanın piyasasında en fazla parayı ödedim.  2 yılda 45000 km yaptım. Araç hiç sıkıntı çıkarmadı bana. Alındığı günden beri yetkili serviste bakımları yapılıyor.

Şu an 97000km de. Trigerini ve termostadını yetkili serviste değistim. Boyasız benzinli.

Aracıma kıyabilirsem bir sonraki aracım brz olacak inş.

subaru bir tutkudur. Temizini bulduğunuz zaman üçün beşin hesabına bakmayın alın derim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mrtc    4
Mrtc
yanıtlandı (düzenlendi)
10.11.2017 at 23:34, sernyc :

Çok çabuk pes etmiş.

Ben temiz 2009 legacy için iki yıl bekledim. O zamanın piyasasında en fazla parayı ödedim.  2 yılda 45000 km yaptım. Araç hiç sıkıntı çıkarmadı bana. Alındığı günden beri yetkili serviste bakımları yapılıyor.

Şu an 97000km de. Trigerini ve termostadını yetkili serviste değistim. Boyasız benzinli.

Aracıma kıyabilirsem bir sonraki aracım brz olacak inş.

subaru bir tutkudur. Temizini bulduğunuz zaman üçün beşin hesabına bakmayın alın derim.

Selamlar,

Siz aracı 45.000 de bulmuş ve almışsınız üstelikte benzinli yani tutulan bir motor vede boyasız. Yani beklediğinize değmiş.

Benim şansıma durum aynen şöyle:

* Krank mili dillere pelesenk olmuş dizel motor

(Kaldı ki zaten garantiden değişmiş)

* 200.000 km de

(150 bini ilk eşinden 50 bini ikinciden)

* Tavan dahil komple güneş yanığı boyası

(Sanırım araç ile merküre gidilmiş)

* Manuel şanzumanıda cabası

(Büyük şehir trafiğinde epey yorucu)

* Bu modelin devamı gelmemekte yani Tr de üretimi bitmiş nezdinde.

* Ve de fiyatı 48.000 TL 

Sanırım durumlarımız taban tabana zıt sevgili @sernyc

PS: Aklım hala bu model bir araçta ama fiyat 40.000 TL olursa belki. Aracın satılamaması için olabilecek tüm parametreler biraraya gelmiş. Bu aracı satabilen arkadaş derhal CV sine bunu koysun direk pazarlama müdürü pozisyonunda iş bulur.

Mrtc tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sernyc    5
sernyc
14.11.2017 at 21:16, Mrtc :

Selamlar,

Siz aracı 45.000 de bulmuş ve almışsınız üstelikte benzinli yani tutulan bir motor vede boyasız. Yani beklediğinize değmiş.

Benim şansıma durum aynen şöyle:

* Krank mili dillere pelesenk olmuş dizel motor

(Kaldı ki zaten garantiden değişmiş)

* 200.000 km de

(150 bini ilk eşinden 50 bini ikinciden)

* Tavan dahil komple güneş yanığı boyası

(Sanırım araç ile merküre gidilmiş)

* Manuel şanzumanıda cabası

(Büyük şehir trafiğinde epey yorucu)

* Bu modelin devamı gelmemekte yani Tr de üretimi bitmiş nezdinde.

* Ve de fiyatı 48.000 TL 

Sanırım durumlarımız taban tabana zıt sevgili @sernyc

PS: Aklım hala bu model bir araçta ama fiyat 40.000 TL olursa belki. Aracın satılamaması için olabilecek tüm parametreler biraraya gelmiş. Bu aracı satabilen arkadaş derhal CV sine bunu koysun direk pazarlama müdürü pozisyonunda iş bulur.

Ben o spesifik araç için konuşmamıştım. 

Doğrudur. Her geçen gün, bu kasa için temiz araç bulma şansı azalıyor. Özellikle dizelinde.

geçenlerde 1 tane gördüm 135000de 55 yazmış. Belki ilgilenirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    98
serhat01

Konuyla ilgili geçen yıl tam bu zamanlar izmitte 120k km de yetkili servis bakımlı 2009 legacy td vardı 38k ya arkadaşıma al bu arabayı dedim dinlemedi adam galeriye verdi haftasına galerici 48.500 e sattı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş