Jump to content
tPhonex

Subaru Forester 2.5 XT LPG Dönüşümü Görüş ve Öneriler

Tavsiye Edilen Mesajlar

adem61    8
adem61
12 dakika önce, tPhonex :

Merhaba, arabamı satmaya karar verdim. Sahibindene bir ilan çıktım. Dilerseniz oradan detaylara bakabilirsiniz. 

Hayırlısı olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos
4 saat önce, tPhonex :

Merhaba, arabamı satmaya karar verdim. Sahibindene bir ilan çıktım. Dilerseniz oradan detaylara bakabilirsiniz

Merhaba, iyi satışlar şimdiden.

Benim de şimdi olmasa da birkaç ay içinde bir ihtimal bendeki 2004 xt'yi satıp, 2006-2007 2.5xt alma düşüncelerim var. Tabi vazgeçebilirim de :) Aracımdan memnunum, sadece 2.5 XT cezbediyor beni :D

Sitedeki ilanınıza yukarıdaki bahsettiğim düşünceyi temel alarak baktım. Aracınız, temiz ve güzel gözüküyor amma velakin fiyatı çok yüksek vermişsiniz. Sitede iki tane daha 2006 model 2.5 xt ilanı daha var ki sizin aracınızdan 10.000 ve 12.000 TL daha düşük fiyatla çıkmışlar ilana ve onların da kolaylıkla araçlarını satabileceklerini sanmıyorum ama aracınız aklımda. Birkaç ay sonra fikrimden caymamış olursam, mali açıdan planlarım da tutarsa ve sizin aracınız satılmamış olursa, sizinle irtibata geçebilirim.

İyi akşamlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

@demokritoshemso daha yeni bir ton para harcadın arabaya, nerden çıktı bu 2.5 xt sevdası yolda  tokatlandın mı yoksa ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos
2 dakika önce, nitro37 :

@demokritoshemso daha yeni bir ton para harcadın arabaya, nerden çıktı bu 2.5 xt sevdası yolda  tokatlandın mı yoksa ;D

kim ben mi. Nerde o babayiğit.  aynada gören sağa kaçıyor ama geçen bir tane xc90 dediğini yaptı. saygıyla eğildim tabi :)

valla cillop gibi yaptım arabayı da  2.5 XT görünce hep bir gözüm kaçıyor napayım. Bir tane alıp 600.000 km'ye kadar kullanmak istiyorum. Yoksa 600.000 km'yi benimkinde yapacam. Bu kasalar en sevdiklerim bir de 2009 ve sonrası daha bi SUV, bizimkiler SUV - STW kırması.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Hayırlısı hemşehrim. İnşallah nasip olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tPhonex    3
tPhonex
51 dakika önce, demokritos :

Merhaba, iyi satışlar şimdiden.

Benim de şimdi olmasa da birkaç ay içinde bir ihtimal bendeki 2004 xt'yi satıp, 2006-2007 2.5xt alma düşüncelerim var. Tabi vazgeçebilirim de :) Aracımdan memnunum, sadece 2.5 XT cezbediyor beni :D

Sitedeki ilanınıza yukarıdaki bahsettiğim düşünceyi temel alarak baktım. Aracınız, temiz ve güzel gözüküyor amma velakin fiyatı çok yüksek vermişsiniz. Sitede iki tane daha 2006 model 2.5 xt ilanı daha var ki sizin aracınızdan 10.000 ve 12.000 TL daha düşük fiyatla çıkmışlar ilana ve onların da kolaylıkla araçlarını satabileceklerini sanmıyorum ama aracınız aklımda. Birkaç ay sonra fikrimden caymamış olursam, mali açıdan planlarım da tutarsa ve sizin aracınız satılmamış olursa, sizinle irtibata geçebilirim.

İyi akşamlar. 

Hayırlısı. Açıkçası ben de aracın anlayan ve değerini bilecek bir Subaru severe gitmesini çok isterim. Gerçekten temiz bir araç. Fiyatı belirlemeden önce diğer ilanları da inceledim. Bu ayarda bir araca rastlamadım. Bugün muayeneye götürdüm. Dertsiz tasasız geçti. 2019 aralık ayına kadar muayenesi yapıldı. Dilediğiniz zaman gelip görebilirsiniz.  Almanız şart değil. Araç gündüzleri 4 levent konaklar mahallesinde, akşamları göktürk KC orman evlerinde görülebilir. Sevgiler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos
14 dakika önce, tPhonex :

Hayırlısı. Açıkçası ben de aracın anlayan ve değerini bilecek bir Subaru severe gitmesini çok isterim. Gerçekten temiz bir araç. Fiyatı belirlemeden önce diğer ilanları da inceledim. Bu ayarda bir araca rastlamadım. Bugün muayeneye götürdüm. Dertsiz tasasız geçti. 2019 aralık ayına kadar muayenesi yapıldı. Dilediğiniz zaman gelip görebilirsiniz.  Almanız şart değil. Araç gündüzleri 4 levent konaklar mahallesinde, akşamları göktürk KC orman evlerinde görülebilir. Sevgiler 

Teşekkür ederim. Dediğim gibi ilerleyen süreçte öyle bir sürece girersem ve aracınız satılmamış olursa, sizi rahatsız edebilirim. İyi akşamlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    350
kmvolkan
8 saat önce, demokritos :

kim ben mi. Nerde o babayiğit.  aynada gören sağa kaçıyor ama geçen bir tane xc90 dediğini yaptı. saygıyla eğildim tabi :)

valla cillop gibi yaptım arabayı da  2.5 XT görünce hep bir gözüm kaçıyor napayım. Bir tane alıp 600.000 km'ye kadar kullanmak istiyorum. Yoksa 600.000 km'yi benimkinde yapacam. Bu kasalar en sevdiklerim bir de 2009 ve sonrası daha bi SUV, bizimkiler SUV - STW kırması.

Yeni XC90'ı tokatlamışlığım var, hem de dizel olmasına rağmen yokuş yukarı, düz yol da ve virajda, her türlü koşulda geçtim :D  Amaç XC90'dan intikam almaksa 2.5 XT alınabilir :D İzmir'e yolun düşerse test sürüşü yapabilirsin :D

Ayrıca 67 bin çılgın bir rakam. araç piyasası arttı doğrudur ama gereksiz fiyat şişirme olayı önce 2.0 imprezalarla başlayıp 1.6larla ve daha sonra 2.0 XT'lerle devam edip şimdi de 2.5 XT'lere sıçradı. Şöyle bir durum var kasko değeri 30 bin civarı olan 2.0 lar  45-50 yazıyor kasko değeri 53 bin olan 2006 2.5 ler 50-55 bin civarı yazıyordu bir ay kadar önceye kadar:D araçların fiyatı eşitlenecekti nerdeyse. Sonra birileri çıktı F/P olarak en alınabilir subarulardan biri olan 2.5 XT'yi de şişirdi. Geçmiş olsun :D Şu anda Outback kaldı F/P olarak alınabilecek, performansı turbo foresterlar kadar olmasa da artıları çok. Birileri bir çılgınlık yapıp onu da şişirebilir yakında :D:D bence çok çok temiz olursa 2.0 XT max 45 filan, çok çok temiz olursa 2.5 XT max 62 filan eder. Kimsenin aracına fiyat biçme gibi bir amacım yok yanlış anlaşılma olmasın :) Bu piyasaya göre ben de çıkar yazarım 70 lira ama ederi değil yani :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aydın80    117
aydın80

Hayırlı satışlar. Piyasa yüksek, rakamlar da yüksek ama gözlem yapıyorum fiyatı  yüksek olsa da satılan arabalar genelde km'si 80000 altı olanlar. @tPhonex eğer sıfır araç almayacaksan bence arabanı satma. Tekrar ikinci el araç almak satmasından daha sıkıcı ve zor. Geçmişini biliyorsun, araba çok güzel; tak lpg'ni birşey olmaz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos
12/6/2017 at 08:24, kmvolkan :

İzmir'e yolun düşerse test sürüşü yapabilirsin :D

Yakın zamanda düşebilir :)

Diğer yazdıklarınız konusunda aynısını düşünüyorum. Herkes uçuyor fiyat konusunda. Kuzguna yavrusu anka kuşu görünürmüş örneği ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tPhonex    3
tPhonex
06.12.2017 at 08:49, aydın80 :

Hayırlı satışlar. Piyasa yüksek, rakamlar da yüksek ama gözlem yapıyorum fiyatı  yüksek olsa da satılan arabalar genelde km'si 80000 altı olanlar. @tPhonex eğer sıfır araç almayacaksan bence arabanı satma. Tekrar ikinci el araç almak satmasından daha sıkıcı ve zor. Geçmişini biliyorsun, araba çok güzel; tak lpg'ni birşey olmaz

Lpg taktırmayı düşünmedim değil. Burada da bu konuda görüşler almış hatta bazı üyeler saolsunlar özel mesajlarda da tecrübe ve tavsiyelerini paylaşmışlardı. Şu ana kadar bakım harici sanayi servis görmüşlüğüm yok.   Kontağı bindiğim yerde açıp gideceğim yerde kapatıyorum. Hiç bir derdim tasam yokken araca lpg taktırıp gaz ayarıydı, arıza lambasıydı uğraşmak istemiyorum. Yakıttan tasarruf etmek için sinir stres sahibi olmaya değmez. Bir de bu araç çok öyle uçuk kaçık yakmıyor. Benim evim işime 40 km değil de 4 km olsa hiç muhabbetini bile yapmazdım lpg nin. Bu kasa bu model 80 binin altında araç var mı bilmiyorum. Ben hiç rastlamadım. Araç kötü kullanıldıktan sonra 80 olmuş 180 olmuş bence farketmiyor. İyi kullanılan ve zamanında bakımları yapılmış ve geçmişini bildiğim bir subarunun km si kararımı etkilemez. Şimdi bakıyorum, kilometrem 154567 olmuş.  Bu fırsatla bilgiyi de güncellemiş olayım.

Satıp minivan almayı planlıyorum. Sıfır almam ama yüksek model bakıyorum. 2013 ve üzeri mercedes minivanlarla takas tekliflerine de açığım. Bu planım olmasa zaten satmazdım foresterımı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tPhonex    3
tPhonex
06.12.2017 at 08:24, kmvolkan :

Yeni XC90'ı tokatlamışlığım var, hem de dizel olmasına rağmen yokuş yukarı, düz yol da ve virajda, her türlü koşulda geçtim :D  Amaç XC90'dan intikam almaksa 2.5 XT alınabilir :D İzmir'e yolun düşerse test sürüşü yapabilirsin :D

Ayrıca 67 bin çılgın bir rakam. araç piyasası arttı doğrudur ama gereksiz fiyat şişirme olayı önce 2.0 imprezalarla başlayıp 1.6larla ve daha sonra 2.0 XT'lerle devam edip şimdi de 2.5 XT'lere sıçradı. Şöyle bir durum var kasko değeri 30 bin civarı olan 2.0 lar  45-50 yazıyor kasko değeri 53 bin olan 2006 2.5 ler 50-55 bin civarı yazıyordu bir ay kadar önceye kadar:D araçların fiyatı eşitlenecekti nerdeyse. Sonra birileri çıktı F/P olarak en alınabilir subarulardan biri olan 2.5 XT'yi de şişirdi. Geçmiş olsun :D Şu anda Outback kaldı F/P olarak alınabilecek, performansı turbo foresterlar kadar olmasa da artıları çok. Birileri bir çılgınlık yapıp onu da şişirebilir yakında :D:D bence çok çok temiz olursa 2.0 XT max 45 filan, çok çok temiz olursa 2.5 XT max 62 filan eder. Kimsenin aracına fiyat biçme gibi bir amacım yok yanlış anlaşılma olmasın :) Bu piyasaya göre ben de çıkar yazarım 70 lira ama ederi değil yani :D

Selamlar. Amacım fiyat şişirmek veya piyasayı yükseltmek değil. Aynı sitede 39 bine de var 2.5 xt forester ilanı. Şimdi dileyen gider onu alır, keyifle biner. Alın size fiyat performans.

Ben arabamın yanısıra 11 yıllık titiz kullanımımı, yetkili servislerde orjinal parçalarla yaptırdığım bakımları, frene basıp yavaşlayarak girdiğim her kasisi, hiç bir sorunu olmayan yürüyenimi ve ön takımımı, asla sorun yaşanmamış ve yaşanmayacak otomatik sanzımanımı, en ufak bir tuhaflık hissettiğimde vakti gelmeden değiştirdiğim yedek parçaları, lpg taktırmayıp benzinle bindiğim  kilometrelerimi, tek tek kaşeletip tuttuğum servis kayıtlarını, yarış arabası veya offroad aracı gibi binmediğim, arabamı efendi efendi kullandığım kilometreleri, ne filtre, ne egzos ne çip takılmamış, ilk günkü gibi, saat gibi, çalışan motorumu, bakımlı ve sorunsuz, hiç arıza yapmamış, tamir görmemiş turbomu ve diğer parçalarımı, teyp hoparlör takılacak diye defalarca sökülüp takılmamış elektrik tesisatımı, Sigara dumanı emmemiş, daha sigara dumanıyla tanışmamış tavan döşemelerimi, sık sık bakımını yaptığım, kremlerdiğim, yırtıksız söküksüz deri döşemelerimi, kırılmasın bozulmasın diye özenle kullandığım bardaklıklarımı, kırılmamış, bükülmemiş , tamir görmemiş jantlarımı, henuz 1 ay önce aldığım, tanesi 750 liradan satılan michelin crossclimate lastiklerimi, 2 ay önce 3000 lira vererek trigerinden klima kayışına ne kadar lastik, kayış, yağ sıvı varsa hepsini yenilettiğim bakımını, yeni aldığım aküsünü, birkaç gün önce yaptırdığım muayenesini ve en önemlisi sanayiye servise tamirciye uğramadan, sıfır subaru forester almış gibi alıp binebileceğiniz, pıtır pıtır, sağından solundan langırtı lungurtu gelmeyen dertsiz tasasız sorunsuz subaru forester deneyimini satıyorum. Bence istediğim para az bile. Ama malum piyasa koşullarını dikkate alarak belirlediğim rakam bu. Sıfır araba gibi derken abartmıyorum. Bakımları zamanında yapılan ve hor kullanılmamış bir subaru için 154 bin kmnin lafı olmaz. O nedenle daha düşük fiyatla bulup alıp fiyat farkını servise tamirciye taksit taksit ödeyeceğinize bir seferde ödeyin alın, sanayide harcayacağınız zaman da yanınıza kar kalsın, keyifle binin dolaşın.

Hepinize güzel bir pazar dilerim.  

07.12.2017 at 11:39, demokritos :

Yakın zamanda düşebilir :)

Diğer yazdıklarınız konusunda aynısını düşünüyorum. Herkes uçuyor fiyat konusunda. Kuzguna yavrusu anka kuşu görünürmüş örneği ;)

Merhaba, bizim kuzgun yavrusunu dilediğiniz zaman gelip görebilirsiniz. Hatta iki tur da atarız birlikte. Anka kuşu mu kuzgun yavrusu mu siz karar verirsiniz. sevgiler

tPhonex tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos
14 dakika önce, tPhonex :

Selamlar. Amacım fiyat şişirmek veya piyasayı yükseltmek değil. Aynı sitede 39 bine de var 2.5 xt forester ilanı. Şimdi dileyen gider onu alır, keyifle biner. Alın size fiyat performans.

o 2.5 xt değil ilana yanlış girilmiş. 2.0 xt, 2005 modellerde Türkiye'de 2.5 xt yok.

Biraz bilgi önce ;)

Şimdi arabanıza temiz bakmışsınız, ona bir şey demedim zaten hiçbir zaman. İyi de yapmışsınız. Ben de öyle yapıyorum, araç içi ve dışı bakımı için meguar, würth, sonax marka kremler, temizlik kitleri bende de mevcut, 2 ayda bir deri koltukları kremiyle temizlerim. Aküsü azalınca yenisiyle değiştiririm. Ağır bakımı gelmişse yetkili ya da özel serviste orijinal parçalarıyla değiştiririm. Bunların belgelerini de biriktiririm. Bir dosyada duruyor.Crossclimate iyi lastiktir. sizin jant ölçülerine göre fiyatı 750 tl sanırım ama o fiyatı edecek bir lastik değil, o fiyata daha iyi bir lastik alınabilirdi. Kişisel fikrim. Muayesini zaten yaptırmak zorundasınız yoksa cezaya düşersiniz, bunu yazmanızın nedenini anlamadım. O bakım değil, araç sahibinin zorunluluğu.

Kendinizde bir fiyat belirlemişsiniz, onun da yüksek olduğunu belirtiyorum şahsi fikrim. 

Yoksa arabanız temiz, güzel, ondan ötürü ilgi duymuştum zaten ama yüklediğiniz fotoğraflardan arka amortisörlerin 1 yıl içinde patlayacağı görüntüsü mevcut ki bunun da ederi 4000 TL. 

Sizi iyi satışlar. Kuzgun mevzunu size özel söylemedim, genel olarak konuştum.

demokritos tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tPhonex    3
tPhonex
3 dakika önce, demokritos :

o 2.5 xt değil ilana yanlış girilmiş. 2.0 xt, 2005 modellerde Türkiye'de 2.5 xt yok.

Biraz bilgi önce ;)

diğerleri için de yazacağım.

Sizinle genel kültür yarışına girmeyeceğim. Belli ki sizin benden daha fazla deneyiminiz olmuş bu konularda. İlanları benden daha dikkatli incelediğiniz de kesin. Ben sadece diğer ilanlarla mukayese edince ucuz alternatiflerin de olduğunu, kendi aracım için istediğim rakamın hakkının çok üstünde olmadığını nedenleriyle açıklamak istedim. Siz de zaten en fazla 62 eder demişsiniz, ben de 80 istemiş değilim. Aradaki farkın sebebini pazar pazar geniş zaman bulmuşken uzun uzun yazdım. “ Biraz bilgi önce”  şeklindeki uyarınıza istinaden yazıyorum, Sizi gücendirdiysem üzgünüm. Bilgim sınırlı. Sizin olduğunuz kadar araba tutkunu değilim. Keyifli ve saygı çerçevesinde olacaksa her sohbete varım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    350
kmvolkan

Valla aracınıza güzel bakmışsınınız söylediğinize göre. Fiyatını da kendiniz belirleyeceksiniz tabii ki. 2.5 XT de çok özel ve mükemmel bir araç. Araçtan her indiğimde sarılasım geliyor. Bazen sarılıyorum, öpüyorum da :D Ama her malın bir değeri vardır ve ben günümüz şartlarında bu model bir aracın ederinin ne olacağına dair yorumumu yaptım ki arkasındayım. Bir araca zaten gereken bakımları yapmış olmak aracın fiyatını bu denli artırmaz bence. Tabii ki ne idüğü belirsiz, bakımlarının ne olduğu belli olmayan lpgli araçtan farkı olacak. Onlar ederinden fazla yazınca siz de onlardan fazla yazmışsınız benim gördüğüm kadarıyla. Bakalım satılacak mı bu fiyattan. Satılırsa ben de 70 bine koyacam aracımı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos
6 dakika önce, kmvolkan :

Satılırsa ben de 70 bine koyacam aracımı.

75 bin koy :D

Bi tane vardı, kalkmış sanırım ilandan 2008 model, oldukça dolu ve tertemiz, hem de manuel 85.000 civarı idi. O iyiydi işte manuel olduğu için.

demokritos tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tPhonex    3
tPhonex
4 dakika önce, kmvolkan :

Valla aracınıza güzel bakmışsınınız söylediğinize göre. Fiyatını da kendiniz belirleyeceksiniz tabii ki. 2.5 XT de çok özel ve mükemmel bir araç. Araçtan her indiğimde sarılasım geliyor. Bazen sarılıyorum, öpüyorum da :D Ama her malın bir değeri vardır ve ben günümüz şartlarında bu model bir aracın ederinin ne olacağına dair yorumumu yaptım ki arkasındayım. Bir araca zaten gereken bakımları yapmış olmak aracın fiyatını bu denli artırmaz bence. Tabii ki ne idüğü belirsiz, bakımlarının ne olduğu belli olmayan lpgli araçtan farkı olacak. Onlar ederinden fazla yazınca siz de onlardan fazla yazmışsınız benim gördüğüm kadarıyla. Bakalım satılacak mı bu fiyattan. Satılırsa ben de 70 bine koyacam aracımı.

İlan verdim ama bir yanım araç satılmasa daha çok sevinecek. Ben de çok seviyorum bu aracı. Diğer aracım 3008 1.6 dizel. Foresterdan inip ona binince sinirim bozuluyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    350
kmvolkan
2 dakika önce, demokritos :

75 bin koy :D

Bi tane vardı, kalkmış sanırım ilandan 2008 model, oldukça dolu ve tertemiz, hem de manuel 85.000 civarı idi. O iyiydi işte manuel olduğu için.

O araç diğer forumdan Serkan abinin aracı ve çok ekstralı. Adam ben bakımını yaptım diye fiyat yazmamış yani :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos
11 dakika önce, tPhonex :

Sizinle genel kültür yarışına girmeyeceğim. Belli ki sizin benden daha fazla deneyiminiz olmuş bu konularda. İlanları benden daha dikkatli incelediğiniz de kesin. Ben sadece diğer ilanlarla mukayese edince ucuz alternatiflerin de olduğunu, kendi aracım için istediğim rakamın hakkının çok üstünde olmadığını nedenleriyle açıklamak istedim. Siz de zaten en fazla 62 eder demişsiniz, ben de 80 istemiş değilim. Aradaki farkın sebebini pazar pazar geniş zaman bulmuşken uzun uzun yazdım. “ Biraz bilgi önce”  şeklindeki uyarınıza istinaden yazıyorum, Sizi gücendirdiysem üzgünüm. Bilgim sınırlı. Sizin olduğunuz kadar araba tutkunu değilim. Keyifli ve saygı çerçevesinde olacaksa her sohbete varım. 

Ne demek, tabiki öyle olmalı.

Yanlış anlamayın lütfen ama örnek verirken bir tıklayın, ilana konulan araçla, gerçekten ilandaki araç aynı mı :)

Yoksa sizin önceki paylaşımlarınızı da okudum, bir saygısızlık olmasını istemem.

Sadece fiyatlandırmanın aslında sizin düşündüğünüz gibi olmadığını söylemek istiyorum.  Diğer ilanlar da yüksek verilmiş, siz de onlara bakıp, benim araç daha iyi diyerek (ki öyledir, bir şey demiyorum) fiyatı iyice yükselmişsiniz, @kmvolkan arkadaşın dediği gibi.

3 dakika önce, kmvolkan :

O araç diğer forumdan Serkan abinin aracı ve çok ekstralı. Adam ben bakımını yaptım diye fiyat yazmamış yani :)

tanıyorum kendisini. geçmişini de biliyorum aracın :) 

jantlar ve ön tampon 10.000 TL zaten.

Diğerlerini saymıyorum, güzel araba. Yıllardır beğenirim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tPhonex    3
tPhonex
2 dakika önce, demokritos :

Ne demek, tabiki öyle olmalı.

Yanlış anlamayın lütfen ama örnek verirken bir tıklayın, ilana konulan araçla, gerçekten ilandaki araç aynı mı :)

Yoksa sizin önceki paylaşımlarınızı da okudum, bir saygısızlık olmasını istemem.

Sadece fiyatlandırmanın aslında sizin düşündüğünüz gibi olmadığını söylemek istiyorum.  Diğer ilanlar da yüksek verilmiş, siz de onlara bakıp, benim araç daha iyi diyerek (ki öyledir, bir şey demiyorum) fiyatı iyice yükselmişsiniz, @kmvolkan arkadaşın dediği gibi.

Haklısınız. İlanı inceledim ama 2005 de xt üretilip üretilmediğini bilmediğimden bu detay dikkatimi çekmedi. Açıkçası ben de o fiyata çok şaşırdığım için bu örneği vermiştim.  Siz durumu anlatınca rahatladım. Arabaların piyasası sürekli artıyor, fiyatlar yükseliyor ama dolar euro da yerinde durmuyor ki. Ben ilanı verdikten sonra bile dolar çok arttı. Biz yedek parça alırken çatçutçatçut hesap makinası ile kur hesaplayanlara paraları sayarken araçlarımızın fiyatları nasıl sabit kalsın. Ben fiyat belirlerken ne sattığıma değil ne alabildiğime bakıyorum. Diğer ilanlardaki araçlara da baktım. Kendi aracımı sattığım fiyata kendim alıp binebileceğim temizlikte bir forester bulamadım. Bu durumda kendi aracımı diğerlerinden daha yüksek fiyatlamam uygun olur diye düşündüm. Haksız mıyım? Bu arada ilk ilanı 73 binden çıkmıştım. İyi ki siz onu görmemişsiniz. :):) Sonra indirdim fiyatı. Bu arada makul mantıklı tekliflere de açığım.  

Diğer yandan benim aracım da trafiğe 2005  9. Ay çıkışlı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    109
demokritos
1 dakika önce, tPhonex :

Haklısınız. İlanı inceledim ama 2005 de xt üretilip üretilmediğini bilmediğimden bu detay dikkatimi çekmedi. Açıkçası ben de o fiyata çok şaşırdığım için bu örneği vermiştim.  Siz durumu anlatınca rahatladım. Arabaların piyasası sürekli artıyor, fiyatlar yükseliyor ama dolar euro da yerinde durmuyor ki. Ben ilanı verdikten sonra bile dolar çok arttı. Biz yedek parça alırken çatçutçatçut hesap makinası ile kur hesaplayanlara paraları sayarken araçlarımızın fiyatları nasıl sabit kalsın. Ben fiyat belirlerken ne sattığıma değil ne alabildiğime bakıyorum. Diğer ilanlardaki araçlara da baktım. Kendi aracımı sattığım fiyata kendim alıp binebileceğim temizlikte bir forester bulamadım. Bu durumda kendi aracımı diğerlerinden daha yüksek fiyatlamam uygun olur diye düşündüm. Haksız mıyım? Bu arada ilk ilanı 73 binden çıkmıştım. İyi ki siz onu görmemişsiniz. :):) Sonra indirdim fiyatı. Bu arada makul mantıklı tekliflere de açığım.  

İşte 2. el piyasası genel bir sorun olmaya başladı son zamanlarda. Siz de almak istediğiniz araç ve bütçenizden yola çıkarak bir fiyat belirlemişsiniz ama öyle olmuyor maalesef.

Siz ağır bakımını yaptırdığınız, yeni lastikler taktığınız, ilk sahibi olduğunuz, LPG ve motor güçlendirme işlerini yaptırmadığınız için aracınız oldukça temiz dolayısıyla piyasadaki diğer 2006 model 2.5 XT'lerden daha fazla fiyat biçmeniz normal ama bu fiyat da 2008 - 2009 model 2.5 xt fiyatına ulaşmamalı. Siz fiyatı o bantlara çekmişsiniz. O zaman biraz göze batıyor.

Şimdi ilanlardaki 2006 model 2.5 XT'ler zaten 55 - 58 bin'den ilana girmişler, ki sizinkine göre temiz değiller. Onlar aslında aracın durumuna göre 50-53 bin bandında olmalı sizinki de bu durumda aracınızın temizliğinden yola çıkarak + 5000 - 6000 TL olmalı. yani 55 - 59'bin bandı. 55 bini geçtik diyelim 60 bin civarları normal ki 59 bine de satılır ama hızlı değil. Normali bu gibi. Buna da fazla diyenler olabilir ama o da piyasanın yükselmesiyle alakalı biraz. 

Yine Forester düşünürseniz, evvelsi gün burdan bir arkadaş paylaşmıştı. 2010 model, 2.0 motor, atmosferik, siyah renkli, yeni ve iyi bir LPG takılmış temize benzeyen bir Forester var. O düşünülebilir. Ben alacak olsam düşünürdüm ama işte XT seviyorum. 2.5 XT'yi daha çok seviyorum :) Benim 2.0'da sağolsun oldukça iyi ama insan alabiliyorsa, bazen 2.5 XT'yi de düşünmüyor değil. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ragıp    0
ragıp

Herkese iyi forumlar arkadaşlar, 2016 xv premium sahibiyim. Aracımı satıp forester alma düşüncesindeyim, 2013-2014 model 2.0 cvt foresterların lpg uyumu nasıl. Formu araştırdım ama yeni forester lpg taktıran yok galiba. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
praxis    52
praxis
10.02.2018 at 20:28, ragıp :

Herkese iyi forumlar arkadaşlar, 2016 xv premium sahibiyim. Aracımı satıp forester alma düşüncesindeyim, 2013-2014 model 2.0 cvt foresterların lpg uyumu nasıl. Formu araştırdım ama yeni forester lpg taktıran yok galiba. 

LPG hakkında herşey subaru diye arayın arama motorunda. Orada yeterli bilgi karşınıza çıkacaktır Onu okuyun takip edin. Bildiğim uyumla ilgili sorun yok. Ehil bir montaj ustası bulmak gerekiyor.Ayrıntılı bilgi edinin araştırın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk

Ben araç ararken bahsettiğiniz Forester'ın LPG'li olanından görmüştüm, atmosferik ve direk enjeksiyon olmadığı için uygun fiyatlı LPG sistemleri takılabiliyor yine, tabi siz yine de montaj yaptırmayı düşündüğünüz LPG ustasına bir sorun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ragıp    0
ragıp

Arkadaşımda 2010 forester var ona prins kit taktırdık iki sene önce, 50 bin km oldu herhangibir sıkıntısı yok. Yalnız yeni kasalarda motor farklı diye biliyorum o yüzden merak ettim. Gerçi şuan ki aracımdan da çok memnunum, bakalım artık hayırlısı. Cevabınız  için teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş