Jump to content
Bagpipes

2018 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisine %40 Zam

Tavsiye Edilen Mesajlar

34_Srkn_61    354
34_Srkn_61
11 dakika önce, Bagpipes :

Hepimizin MTV' ne %40 zam. Sanıyorum hesaplamanın içine araç değeri de eklenecek. 1.0 Audi A3, 1.6 Mercedes, BMW, ve Levorg gibi araçlara da buna ek %10, %20 daha eklenecek. Hepimize hayırlı olsun.

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2052392-motorlu-tasitlar-vergisi-ne-yuzde-40-zam-geliyor

Öpülmelere doyamadık :-X

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

1.0 3 silindirime yıllık 258 tl fark çıkıyor... 2.0 ve üstü 11 yaşından küçük araba sahiplerine çok farkediyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    757
İlhan

Yeni açıklanan %40 zam oranlarına göre aşağıdaki tablo ortaya çıkıyor.

xxxx.JPG

mtv.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bcakir    3
bcakir

şimdiden zamsız haliyle 2018 vergilerini ödeyemiyoruz değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Valla arkadaşlar bu zamana kadar önümüzdeki arabalara selektor yaptık da ne oldu hahahah. Bundan sonra bana yapsınlar selektöru razıyım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Aynen öyle. Ama hala gerek prestij için gerekse keyif icin binen insanlar var. Olmayada devam edicek. Şartlara göre bizimde kendimizi ayarlamamiz gerekiyor. Yoksa dediğiniz gibi fakirlesiyoruz. Aldığımız maaş zammı yıllık 400 tl deseniz, enflasyon farkı ve bu çeşit zamlarla o 400 tl zam gittiği gibi birde içerden takviye yapmak zorunda kalıyoruz.. Buda bizi adım adım uçuruma götürür. Zaten ayrani yok icmeye atla gider gezmeye bir toplumuz. Maasimzidan fazla ederi olan cep telefonu kullaniyoruz. Kisaca Binmeyecegiz yada kredilerle yasamaya devam edecegiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gurbenc    81
gurbenc

Taka maka diyorum ama en az zararla ben cikacagim bu vergi artisindan herhalde 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
demokritos    108
demokritos

2016 temmuzda 330 gibi bir şeyler ödemiştik. Ocakta 380 küsürat ödemiştik, şimdi 543 TL ödeyeceğiz. bir yılda 50 TL zamdan 160 TL zam. İşte "New Turkey". Ee bunun sigortası var, kaskosu var. Yani yıllık kasko + trafik sigortası + MTV = en az 3000 TL. Arabayı hiç sürmesek 250 TL aylık masrafı var. Bunun en az 150'si devlete. 300 liralık LPG yaksak 2.70 - 3.00 TL/lt arası bunun 200 TL'si de devlete. Araç başı ayda 400-450 TL karı var. İyi iş.

Söyleyeceklerim bu kadar hakim bey. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    424
Ferhat23

Büyük ihtimalle yeni aldığım Outback'i satıp GT turboya geçeceğim :) Gelecek yıl kulağımın arkasını tutarak gezmek istemiyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bagpipes    127
Bagpipes

25 Kasım 2016'da yapılan ÖTV düzenlemesindeki net araç fiyatları MTV artış düzenlemesinde değerlendirilirse zira Maliye Bakanı böyle olacağını  söyledi ;

- 1600 cc yi geçmeyen araçlarda;  40.000 ve altı                 : %40

40.000 - 70. 000 arası : %50

70.000 ve üstü                : %60

-1600-2000 cc araçlarda;                 100.000 ve altı                : %40

100.000 ve üstü              : % 50    

artış olacağını düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ABuğra    26
ABuğra

Maliye Bakanı "zaten 15 puan zam gelecekti" demiş...

Benim kabullenemediğim noktalardan birisi de bu. Zaten gelecekti vb ifadeler de neyin nesi? Birisi bana ahlaki ve vicdani manasını açıklayabilir mi? Zaten gelecekti. 

Yani bu yüzlerce yıldır kırılmayan fay hattı mı ki "bir gün zaten gelecekti" diye bir açıklama yapılıyor. Ha bu arada "yahu amma safsın, 'barzani bizi kandırdı' diyenlerden başka ne bekliyorsun ki" diyebilirsiniz, darılmam gücenmem, hak veririm :)

Diğer taraftan gözümün ucuyla baktığım model şuydu, bilen varsa yorumlarsa çok ama çok sevinirim. Çılgınlık yapıp, mtv ye bakmadan alır mıyım? Güç gözüküyor ama hala gönlümün kıyısında duruyor. Belki buradaki yorumlar atacağım adımları belirler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-cok-acill-sorunsuz-cok-temiz-outback-3.0-h6-at-awd-460549749/detay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
22 dakika önce, ABuğra :

Benim kabullenemediğim noktalardan birisi de bu. Zaten gelecekti vb ifadeler de neyin nesi? Birisi bana ahlaki ve vicdani manasını açıklayabilir mi? Zaten gelecekti. 

Yani bu yüzlerce yıldır kırılmayan fay hattı mı ki "bir gün zaten gelecekti" diye bir açıklama yapılıyor. Ha bu arada "yahu amma safsın, 'barzani bizi kandırdı' diyenlerden başka ne bekliyorsun ki" diyebilirsiniz, darılmam gücenmem, hak veririm :)

Diğer taraftan gözümün ucuyla baktığım model şuydu, bilen varsa yorumlarsa çok ama çok sevinirim. Çılgınlık yapıp, mtv ye bakmadan alır mıyım? Güç gözüküyor ama hala gönlümün kıyısında duruyor. Belki buradaki yorumlar atacağım adımları belirler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-cok-acill-sorunsuz-cok-temiz-outback-3.0-h6-at-awd-460549749/detay

Bizim Ahmet beyin araç fiyatıni bayağa düşürmüş. Temiz araç yalniz biliyorum. Acileyeti olduğu için indirmiş sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bagpipes    127
Bagpipes
18 dakika önce, ABuğra :

MTV artışı durumunda aracın 2018 MTV Tutarı : 2464 olacak. MTV tutarı, kasko değerinin yüzde 5’inden fazla ise, bir alt kademedeki vergiyi ödüyorsunuz. Linkteki aracın kasko değeri 46000₺. %5i 2300₺ olacağı için Vergi Dairesine beyanname vererek bi alt dilim 1638₺ MTV ödersiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Şimdi baktimda bu Ahmet o Ahmet olmayabilir araçları aynı renk ve model çünkü. ;D mesaj attım o ise haber verir artık. 

Tamam bizim Ahmet doğruymuş. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ABuğra    26
ABuğra
20 dakika önce, nitro37 :

Şimdi baktimda bu Ahmet o Ahmet olmayabilir araçları aynı renk ve model çünkü. ;D mesaj attım o ise haber verir artık. 

Tamam bizim Ahmet doğruymuş. 

O zaman neden satıyor, araçta ne gibi artı ve eksiler var öğreniriz sanırım.

Peki tavsiye eder misin sevgili Nitro :) Açıkçası gönlüm kaydı bu makinaya. Gözü kapatıp almayı isterim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Ahmet bey ile tanış zaten sormana gerek kalmaz bu tur mevzuları. Çok titizdir. Arabasi da bakimlidir. Ben tavsiye ederim. Ama suda var ikinci elde masrafsız araba yok malesef. Fiyatı çok uyguna çekmiş buda ilerde muhtemel olusabilecek masrafları dengeliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    744
SequentiaL

Elenktrikli fluens fiyatları artar. Bi’ tane alsaydık iyiydi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ABuğra    26
ABuğra
28 dakika önce, nitro37 :

Ahmet bey ile tanış zaten sormana gerek kalmaz bu tur mevzuları. Çok titizdir. Arabasi da bakimlidir. Ben tavsiye ederim. Ama suda var ikinci elde masrafsız araba yok malesef. Fiyatı çok uyguna çekmiş buda ilerde muhtemel olusabilecek masrafları dengeliyor.

Konuştum Ahmet Beyle, senden de bahsetti bu arada, radyatör temizliği yerine değişimi gibi bir konu.

Aracın motoru daha önce kaza yapan başka bir aracın motoru ile değiştirilmiş, bu gözüküyormuş kayıtlarda, hasar kaydı pert kaydı vb bir durum değil ama. 

Sigortacıma baktıracağım birazdan, eğer Ahmet Beyle de konuştuğumuz gibi mide bulandırıcı bir durum söz konusu değilse Ankara yolu gözüküyor diyebilirim.

Bir de Cd okuyucusu çalışmıyormuş, zihni sinir bir durum ama hallolabilir. Bakıcaz artık.

Gelişmeleri haber vereceğim :)

Bu arada arkadaşlar, olmaz olmaz demeyelim :) bunu da yapar bunlar.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=329803

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
41 dakika önce, ABuğra :

Konuştum Ahmet Beyle, senden de bahsetti bu arada, radyatör temizliği yerine değişimi gibi bir konu.

Aracın motoru daha önce kaza yapan başka bir aracın motoru ile değiştirilmiş, bu gözüküyormuş kayıtlarda, hasar kaydı pert kaydı vb bir durum değil ama. 

Sigortacıma baktıracağım birazdan, eğer Ahmet Beyle de konuştuğumuz gibi mide bulandırıcı bir durum söz konusu değilse Ankara yolu gözüküyor diyebilirim.

Bir de Cd okuyucusu çalışmıyormuş, zihni sinir bir durum ama hallolabilir. Bakıcaz artık.

Gelişmeleri haber vereceğim :)

Bu arada arkadaşlar, olmaz olmaz demeyelim :) bunu da yapar bunlar.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=329803

;Dgüzel yazmışlar. Ahmet bey iyidir gizlisi saklisi yoktur. Gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş