Jump to content
İlhan

Honda Civic FC5 Mağdurları

Tavsiye Edilen Mesajlar

goldenchief    101
goldenchief

2009 da ilk hondamı aldım. 2002 civic. 4-5 ay sonra beğenmedim sattım... 

sonra mı?

amerikan versiyon accord (bir kaza yaptım, benim hasarım 6400 tl ye telafi edildi kaskodan. karşı tarafta 3 araba ve totalde karşı tarafa 56.000 tl hasar vermişim. sadece sağ far bir karış kadar içeri girecek şekilde sağ ön köşeden vurmuştum. ön cam çatlamadı. şase gram oynamadı. sadece kırılan yamulan parçalar değişti. eksen ayar fabrika çıkışı gibi sapasağlamdı.)

2.2 vti prelude (sökülebilir parçaları , yani bagaj kaput ve iki kapı harici , tamamı kasa şase yekpare blok olarak üretilmiş ve eğer emniyet kemeri takarsanız içinde son derece güvende olacağınız muhteşem bir tasarıma sahiptir. ve ön koltukta oturan kişiler emniyet kemeri kopmadığı sürece öndeki hiçbirşeye çarpamaz , imkansız. tavan direklerinin sağlamlığı da hakeza...)

1. nesil crv 97-01 ( iki tane aldım kullandım sattım. preludeye fazla yük olmamak ve gündelik kullanmak içindi. tek arabaya düşmek zorunda kalınca Honda da beğendiğim ve alabileceğim başka model kalmadığı için forester aldım. crv gerçekten çok vefalı ve sağlam bir araba. artıları görsel , faktorel ve kolaylığı açısından çok fazla. sağlamlık olarak bence hondanın en sağlam suv aracı. benim crv ve prelude yi satıp forester alma sebebim her ikisinin de özelliğini taşıması. güçlü , sağlam , güvenli... ve tam türk tipi suv. köylerde taşrada , medeniyetin uzak olduğu yurdumun birçok köşesinde yıllarca kullananlarla tanıştım. ilk sahibi olup halen kullanan çok çok kişi var. o derece...)

yani bu kadar honda kullanmış ve öğrenmiş bir kişi olarak şunu söyleyeyim... honda ya amerikan , ya da japon menşeili olacak. özellikle euro ve birkaç ülke harici bence yaramaz. ve ben mecbur kalmadığım sürece asla civic sahibi olmam. en eski kasa accord alırım ama civice binmem. hele ki yeni kaslara...

goldenchief tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sermis    62
sermis

Abi şu kağıdı görünce bir tüketici olarak çok üzüldüm. Akıl var izan var. Problemin neredeyse tüm araçlarda benzer lokasyonlarda ve aracın aynı tarafında olması bunun dış etken kaynaklı olmadığına en büyük işarettir. Sanki servise araç geldiğinde kontrol noktaları harici yerlere bakıyorlar da periyodik kontroller de yoktu diyorlar. Diyelim ki aracımızda sorun oluştu boya yaptırmanız gerekti. Usta macunu düzgün düzeltmedi ve boyayı düzgün atarak alt taraftaki macun kaynaklı sorunu gizledi. Araç dışarda dolaştıkça darbe almadan rüzgar su vb. dış etkenlerden kaynaklı boya çatladı şimdi burda sorun düzgün macun atmayan usta mı ? yoksa aracını rüzgar su gibi dış etkenlerden koruyamayan araç sahibi mi ? Bence araç sahipleri dava açsınlar tarafsız bir bilirkişi heyeti sorunun üretim esnasında farkedilemeyen daha sonra ortaya çıkan üretim hatası olduğunu anlayacaktır. Tüm sorun yaşayan araç sahiplerine de ALLAH c.c sabır versin çünkü bu hoş olmayan tutum karşısında sabretmek gerçekten çok zor. Eğer bu problem ve çözümü ulusal medyada tüm evreleri ile açıklanırsa hondanın müşteri memnuniyeti anlayışı kendilerini zor durumda bırakacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Her geçen yeni günde çığ gibi büyüyor mağdurların sayısı..

Videoda göçüklerin harici şikayetlerde mevcut...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

2017 Honda Civic’teki kaporta göçük probleminin nedeni “Kobe Çelik” mi?

Son dönemlerde ciddi anlamda artış gösteren şikayetlerin üstüne çelik tedarikçisinden gelen itirafla birlikte ortalık iyice karmaşık hal aldı.

Otomobil tarihinin belkide skandallarla anılacak en yoğun dönemlerinden birisini yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Volkswagengrubunun ardından Japonya’da Mitsubishi‘nin itirafıyla gelen emisyon skandalları, FIAT-Chrysler üzerinde yapılan iddia ve araştırmalar gibi hareketli günlerin yaşandığı günümüzde çok daha geniş çaplı bir skandalla daha karşı karşıyayız. Japonya kaynaklı olarak karşımıza çıkan son skandalın boyutlarıysa çok ciddi bir yelpazeyi kapsıyor. Çünkü karşımızda tek bir dalda yer alan tedarikçi yok. Geçtiğimiz dönemde 200’de2017 Honda Civic’teki kaporta göçük probleminin nedeni “Kobe Çelik” mi?n fazla sanayi kuruluşuna sahte ölçümlerle dayanıklılık değerlerini olduğundan fazla gösterilen alüminyum ve bakır sattığını açıklayan Japonya’nın en büyük çelik üreticilerinden Kobe Çelik sattığı demir cevheri tozunun kalite değerlerinde de oynama yapıldığı açıkladı. Olayla ilgili tekrar bir araştırma sürecine girildiği bilgisini veren şirket yetkilileri başka ürünlerde de benzeri hilelere başvurulup vurulmadığının kontrolünü gerçekleştirecek.

kobesteel-660x371.jpg

civicsedan2-660x371.jpg

OTOMOBİLLERİNİ YENİ ALAN HONDA CİVİC SEDAN KULLANICILARI BİR SÜRE SONRA ARAÇLARININ C SÜTUNUNDA CİDDİ ANLAMDA GÖÇÜK VE YAMULMA OLMASINDAN ŞİKAYETÇİ. HİÇTE AZIMSANMAYACAK SEVİYELERE ULAŞAN BU ŞİKAYETLERLE HONDA’NIN KAPISINI ÇALAN KULLANICILAR, ÇOĞUNLUKLA SİZİN HATANIZ CEVABINI ALARAK MEMNUNİYETSİZ ŞEKİLDE YETKİLİ SERVİSLERDEN AYRILIYOR.

Skandalı farklı yelpazelere dağıtan noktaysa Kobe Çelik’in trenden rokete, uçaktan uzay sanayisinekadar önemli alanlarda tedarikçi rolü üstlenmesi. Honda, Nissan ve Mitsubishi gibi dev markaların da ürünlerini kullandığı tedarikçinin bizi ilgilendiren kısmıysa 2017 Honda Civic ile alakalı. Açıklamasında, sahtekarlık olduğu iddia edilen demir cevheri tozunun sert materyallere dönüştürülerek genelde otomotiv endüstrisindeki araba parçaları yapımında kullanıldığını kaydeden sözcünün hileli materyalin hangi markalara satıldığını henüz açıklamaması doğrudan şüphe oklarını şikayetlerin odağında olan Honda Civic’e çevrilmesine neden oldu. Şikayetlerin yoğunlaşmasının ardından açıklama yapmak zorunda kalan Honda Türkiye, üretimi Gebze’de gerçekleştirilen Civic Sedan’ın söz konusu parçalarının Kobe Çelik’ten değil Avrupa’daki bir üreticiden satın alındığı belirtti. İşin küresel tarafındaysa Kobe Çelik’i kullandığı bilinen Honda var. 

Kaynak: Log

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903

bu olay daha çok karışacak Allah korumuş valla beni az kalsın bu aracı bekleyecektim. olayın enteresan kısmı sadece Türkiye ürtetim li sedanlar bu sıkıntının yaşanması HB lerde bu sıkıntı yok videoda da dediği gibi 140 tan sonra ( RS ler hariç ) kaput titreme sorunu v.s malum honda cemin sel olayından sonra birde bu Honda ya baya darbe vuracak ve diyorum ki eeeeeey subaru akıllan ve bu boşkuğu değerlendir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan
2 saat önce, murat1903 :

HB lerde bu sıkıntı yok videoda da dediği gibi 140 tan sonra ( RS ler hariç ) kaput titreme sorunu v.s malum honda cemin sel olayından son

Murat Hb kasada da bu şikayeti duydum. (Göçük)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903
2 saat önce, İlhan :

Murat Hb kasada da bu şikayeti duydum. (Göçük)

ben duymadım abi ilk videoda ki adam diyor ya hb lerde yok die ona istinaden demiştim sen duyduysan onlarda davar demektir hatta en kaliteliside malezya malıymış

murat1903 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Olaylara tepki - boykot daha çok büyüyor.

Görüntünün olası içeriği: yazı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903

devlet vatandaşının hakkını savunmazsa korumazsa kollamazsa gel kardeşim buraya sen niye ayıplı mal satıyorsun demezse kımse kusura bakmasın ama yapılan herşey haracanan tüm emekler boşa

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş