Jump to content
bcakir

Yeni Subaru Alımında Mekanik Tavsiyeler

Tavsiye Edilen Mesajlar

bcakir    1
bcakir

Arkadaşlar haftaiçi sözleştiğim bir aracı göstereceğim. Araç Subaru Forester 2008 makyajlı kasa, 200 binde ve lpg'li.İlk defa Subaru ve AWD bir araç almaya niyetleniyorum. Normalde bu km'lerde araç almam ama Subaru ve japon olduğu için çok sorun etmiyorum. Kaporta aksamı çok önemli değil benim için. Yürüyen aksam, aktarma, şanzıman ve motorun sağlıklı olmasına özen gösteriyorum bu kontroller içinde expertiz noktalarına açıkçası pek güvenmiyorum. Anadolu yakasında aracı gösterebileceğim bir yer ve özellikle ne şekilde kontrollerini yaptırmamı tavsiye edersiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    488
emre-sti

Araç LPG li LPG ne zaman takıldı en önemli soru, ortalama 60 binlerce başlayıp 80 90 100.000 kadar subap ayarı bozulur LPG den dolayı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    359
34_Srkn_61

@bcakir Aracı Subaru servislerinden birinde motorunu  gösterin sonrada 4 çeker dyno testine çıkarın. 

Anadolu yakasında akfıratta Subaru Park var aracı oraya gösterebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    626
SequentiaL

Bu kilometrede aracın bakımları sürekli serviste yapılmışsa servis kayıtları en iyi referanstır. Değilse çok detaylı baktırmakta fayda var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bcakir    1
bcakir

Arkadaşlar aracı bostancıda bilgisine çok güvendiğim özdemirler suzuki'ye gösterdim ardından 4 çeker dyno dahil detaylı expertize soktum. Aracın Motoru, yürüyen aksamı, şanzımanı, aktarması her iki taraftan da tam not aldı. Kaporta kusurları sebebiyle epey düşük fiyata kaporsını ödeyerek bu hafta içinde devrini almak üzere anlaştım. Herkese teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bmk    3
Bmk

Hayırlısı olsun :D Darısı benim başıma !

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bcakir    1
bcakir

12.09.2017 at 18:15, Bmk :

Hayırlısı olsun :D Darısı benim başıma !

Teşekkür ederim. Benim bütçe biraz düşük olduğu için kaporta aksamında hatalara takılma şansım yoktu. Yürüyen, aktarma, motor, şanzıman sorunsuz olunca kaportaya çok takılmadan aldım. Kaportada temizlik arıyorsanız araç bulmak çok daha zor. Gönlünüze göre bulursunuz inşallah.

12 saat önce, adem61 :

hayırlı olsun

Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş