Jump to content
Shiro

Imprezalarda Model Uzantıları Ne Anlama Geliyor?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Shiro    1
Shiro

Niyetim 2.0 Active almak ama olur da 1.5 lere bakmam gerekirse. AWD, TS, GL gibi şeyler yazıyor. Biraz forumda bakındım da galiba beceremedim 1.5 TS yazınca bir şey bulamadım. 1.5 takilere yabancı kaldım. 

1.5 AWD biraz fazla yakan, performansı yüksek olarak algıladım ve 1.5 ile biraz daha basmak için isteyenlere hitap ediyor. Doğru mu değil mi bilemiyorum. 

Comfort adı üstündedir dedim. Ekstra özellikleri var galiba forumda gördüğüm kadarıyla koltuk ısınmasa da olur. Bence gerek yok. Şahin de iyi alıştık. Kışın soğuk, yazın fırına... 

TS ve GL yi çözemedim. Bunlar 1.6 da galiba (TS=TSI motor demek mi yoksa tamamı ile başka anlamı mı vardır?) (GL hakkında da hidrolik direksiyona sahip olmayan araç olarak buldum.)

Sormak istediğim şu, bunlar hem şehir içi hemde şehir dışı kullanımda bana nasıl performans sağlayabilir? (Gerçi şehir içi pek kullandığımda yok.) LPG takıldığında çekişten ve performanstan herhangi bir sıkıntı çıkaranı var mı?  2.0 ların bazıları internetten baktığımda ucuz oluyor onlarda neye dikkat etmeliyim bakarken?  (2006-2007 model sedan manuel vites bakıyorum.)  Birde en merak ettiğim 100.000km altı araç bulmak baya zor oluyor araba pazarlarına gitsem bulma şansım var mıdır? 150 yi hatta 200 ü geçenler bile var. Ne kadar iyi bakılırsa bakılsın motor performansı düşmüştür diye düşünüyorum. (Genelde hor kullanıldığını okumuştum.) Düşüncem doğru mudur yanlış mıdır? 

Şimdiden teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atesduru    4
atesduru

.Merhaba,

LPG konusun a cevap vermek isterim.

Servisler Lpg takılmasının  siboplara zarar verdiğini söyleniyor.

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    359
34_Srkn_61

merhaba @Shiro

1.6 ts modeli var 1.5 Awd olarak geçer aralarında fazla bir beygir farkı yok performansları aynı diyebiliriz. 2.0R modeli atmosferikler arasında aranan modeller arasındadır. Araç bakımlıysa km takmanıza gerek yok bence. yakıt durumu olarak 1.5 model ile 2.0r modeli hemen hemen aynı yakıt değerlerine sahip 1.5 bazı durumlarda tıkandığında gaza daha fazla basma gereği duyacaksınız doğal olarak yakıt değerleri 2.0r yakın olacak

lpg'de ise mevcut subaplara zarar verdiğinden enaz 60 bin km sonra ayar isteyecektir standart kullanan kullanıcılar arasında 80 bin görenler var. Aracı devamlı performans kullanırsanız daha erken subap ayarı isteyecektir.

Tavsiyem bence limitleri zorlayın 2.0r alın. 

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Shiro    1
Shiro

Cevaplar için teşekkür ederim. Tavsiyeler içinde teşekkür ederim. Alacağım arabayı uzun süre kullanma niyetindeyim. 10-15 sene gibi... Onun için 2.0R yi zorlamayı planlıyorum. Ama olur da bir aksilik denk gelir başka bir şey ile karşılaşırım bütçe el vermez ise 1.5 olur belki diyordum ama limitleri zorlayın dediğinizden olmadı ekstradan bekleye de bilirim. Benzin fiyatları düşeceğine artıyor komik bir durum söz konusu o yüzden LPG düşünüyordum. Yarardan çok zararı olur diyorsanız bu fikri tamamı ile silebilirim kafamdan...

Şimdi ki cevaplardan ötürü aklıma yukarıdakilerin yanına bir soru daha ekledi! Satın alacağım araçta LPG varsa onun kaç kilometre de taktırdığı ile ilgili bilgide bir sahtekarlık yapabilirler mi? Şahin olsun, Hyundai olsun ikisinde de benzinli kullandığımdan LPG bilgim sıfır. Aracı öncekiler gibi nadiren değilde sık sık kullanacağımdan LPG düşünmüştüm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atesduru    4
atesduru
09.09.2017 at 00:54, Shiro :

Cevaplar için teşekkür ederim. Tavsiyeler içinde teşekkür ederim. Alacağım arabayı uzun süre kullanma niyetindeyim. 10-15 sene gibi... Onun için 2.0R yi zorlamayı planlıyorum. Ama olur da bir aksilik denk gelir başka bir şey ile karşılaşırım bütçe el vermez ise 1.5 olur belki diyordum ama limitleri zorlayın dediğinizden olmadı ekstradan bekleye de bilirim. Benzin fiyatları düşeceğine artıyor komik bir durum söz konusu o yüzden LPG düşünüyordum. Yarardan çok zararı olur diyorsanız bu fikri tamamı ile silebilirim kafamdan...

Şimdi ki cevaplardan ötürü aklıma yukarıdakilerin yanına bir soru daha ekledi! Satın alacağım araçta LPG varsa onun kaç kilometre de taktırdığı ile ilgili bilgide bir sahtekarlık yapabilirler mi? Şahin olsun, Hyundai olsun ikisinde de benzinli kullandığımdan LPG bilgim sıfır. Aracı öncekiler gibi nadiren değilde sık sık kullanacağımdan LPG düşünmüştüm.

Lpg taktırmayı düşündüğünüz aracın servisiyle görüşmeden kesinlikle taktırmayın derim.Servis sizin aklınıza gelmeyen bilmediğiniz merak ettiğiniz bilgileri verecektir.

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salim    62
Salim

Bir kaç şeyde ben söyliyeyim.Eger uzun sure kullanacaksanız fazla performans degil uzun yolda rampada sizi sıkıntıya sokmayacak ,sollarken rahat sollayacak bir subaruysa 2.0 .yakıt tuketımı dert degıl dıyorsanız turbolu daha basarılı.

Lpg olayına gelırsek uzun sure bınecegım dıyorsunuz,extra beklerım dıyorsunuz ki dogru yapıyorsunuz subaru alırken acele etmeyin.Benım tavsıyem bıraz zor ama lpg takılmamıs 2.0r bulabılırsenız daha ıyı olur montajı kendınız yaptırır içiniz rahat eder.Ama öyle bir imkan yoksa motor ve sanzımandan sonra ilk soracagınız lpg kac km takılmıs hangı usta takmış,belki ayarın zamanı gelmıs motorda 3 bın tl yatıyor ve sızı beklıyor olabılır.Bunlara dıkkat edildiği sürece subarudan cok keyıf alır kopamassınız emın olun.

Umarım dilediğiniz aracı bulursunuz.Saygılar..

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Shiro    1
Shiro

Cevap için teşekkürler. Çok bilgilendirici oldu! Aldığımda 10 sene değiştirmem diye bir düşüncem var. Benzin çok büyük sıkıntı çıkarmaz denirse, LPG den sonra başına alacağın belalar asıl başına iş açar deniyorsa bulaşmam muhtemelen... Dediğiniz gibi aracı genelde şehir dışı yollarda kullanacağım. O yüzden rampada, hızlanırken sıkıntı çıkarsın istemem. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş