Jump to content
Semih Özsoy

SuBARU Piyasası

Tavsiye Edilen Mesajlar

Semih Özsoy    1
Semih Özsoy

Merhabalar Neden Türkiye'de Subaru hep insanlar tarafından garipsenerek bakılıyor.?

Renault,Peugeot gibi arabaların alım satımı çokken subaruları neden sadece hastası alıyor

Subaru almak istiyorum fakat daha öğrenci olduğum için biraz baba desteği de alıcam babam daha çok piyasası iyi parçaları ucuz ( renault,peugeot) tarzı arabaları düşünüyor ama

Subarunun tasarımları beni çok  etkiliyor yolda görsek dönüp baktırıyor.Sizce babama ne söyleyip subaru sevdasın aşılarım??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
praxis    53
praxis

Zor  biraz.Güvenlik konusunu ön plana çıkarabilisiniz.Başka da ikna olmaz.Kendi paranızı kazanana kadar subaru sevdanızı erteleyeceksiniz.Piyasa arabası isteyenler ikna olmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
8 saat önce, Semih Özsoy :

Merhabalar Neden Türkiye'de Subaru hep insanlar tarafından garipsenerek bakılıyor.?

Renault,Peugeot gibi arabaların alım satımı çokken subaruları neden sadece hastası alıyor

Subaru almak istiyorum fakat daha öğrenci olduğum için biraz baba desteği de alıcam babam daha çok piyasası iyi parçaları ucuz ( renault,peugeot) tarzı arabaları düşünüyor ama

Subarunun tasarımları beni çok  etkiliyor yolda görsek dönüp baktırıyor.Sizce babama ne söyleyip subaru sevdasın aşılarım??

Baba pejo, citroen, fiat vs gibi arabalar alarak kapitalist sistemin kölesi olmayalım. Şartların bize sunduğuna değil, bizim şartları zorladığımızda ne alabildiğimize bakalım. Pejo citroen ford vs bunlarda iyi araba ama sadece araba. Ben araba değil makine istiyorum diyeceksin;D Yedek parçası çok olan araba en fazla yedek parçaya ihtiyaç duyan arabadır dersen belki kafa karışır.O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903

bence babanı al bindir bi subaruya vur dağ tepe kar çamur gezdir sonra babana deki baba bu araba ise diğerleri ne ?? özelikle kar performansından sonra baban direk subiyi alacaktır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    357
kmvolkan

Impreza'nın temizini bulabilirsen tabii ki al. Benzinde gezmeye gücün yetecekse LPG takılmamış sağlam bir araç bulup alabilirsin. Ama ustanın olmadığı yerde motoru sıkıntılı, LPG'li araç babanı ve diğer tüm insanları haklı çıkarır, seni de üzüp markadan soğutur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
praxis    53
praxis
3 saat önce, nitro37 :

Baba pejo, citroen, fiat vs gibi arabalar alarak kapitalist sistemin kölesi olmayalım. Şartların bize sunduğuna değil, bizim şartları zorladığımızda ne alabildiğimize bakalım. Pejo citroen ford vs bunlarda iyi araba ama sadece araba. Ben araba değil makine istiyorum diyeceksin;D Yedek parçası çok olan araba en fazla yedek parçaya ihtiyaç duyan arabadır dersen belki kafa karışır.O0

Haha babası da ''Vay sen yıkıcı bölücü mü oldun? Ne kapitalizmi?Başka sistem mi var? Yok sana araba filan...''desin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
1 dakika önce, aheste :

Haha babası da ''Vay sen yıkıcı bölücü mü oldun? Ne kapitalizmi?Başka sistem mi var? Yok sana araba filan...''desin.

Ters mi teper diyorsunuz;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
praxis    53
praxis
1 saat önce, kmvolkan :

Impreza'nın temizini bulabilirsen tabii ki al. Benzinde gezmeye gücün yetecekse LPG takılmamış sağlam bir araç bulup alabilirsin. Ama ustanın olmadığı yerde motoru sıkıntılı, LPG'li araç babanı ve diğer tüm insanları haklı çıkarır, seni de üzüp markadan soğutur.

LPG de şans işimi nedir. Sizin deneyiminiz olumsuz olmuş. Benim aracım aralıktan beri bende. LPG li aldım. Kışın azdı ama bahardan beri günlük en az 30 km yol yapıyorum. Hiç tık demedi.Daha ne bir arıza ışığı ne ses hiç sorun yaşamadım şükür.İyi montaj galiba.

57 dakika önce, nitro37 :

Ters mi teper diyorsunuz;D

Bilemedim babanın fikri nasıldır. Kapitalizim konusunda.Bir de gen öğrenci ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    357
kmvolkan
5 dakika önce, aheste :

LPG de şans işimi nedir. Sizin deneyiminiz olumsuz olmuş. Benim aracım aralıktan beri bende. LPG li aldım. Kışın azdı ama bahardan beri günlük en az 30 km yol yapıyorum. Hiç tık demedi.Daha ne bir arıza ışığı ne ses hiç sorun yaşamadım şükür.İyi montaj galiba.

Bilemedim babanın fikri nasıldır. Kapitalizim konusunda.Bir de gen öğrenci ..

Benim LPG ile ilgili herhangi bir deneyimim olmadı ama olanları görüyoruz ve usta olmayan bi ilde bu sorunlarla karşılaşmak öğrenci arkadaşı maddi manevi yıpratabilir :) Bize bu yaşta bile toplum baskı yapıyor, öğrenci adamı yıpratırlar :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
praxis    53
praxis

Subaru'nun asıl sorunu usta bulmak.Merkez şehirler dışında sıkıntı tabii.Yoksa fıransız arabalarının parça ve tamir masrafı daha az değil.Üstelikde sürekli arıza çıkarıyor.Benim abi sanayide usta 'sakın fıransız arabasına bulaşmayın 'der.Japon'u aklıma o düşürmüştü.Avrupa araçların sürekli şanzıman arızası yaptığını bu konuda en iyi japon araçlarının olduğunu söylerdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
21 dakika önce, aheste :

Subaru'nun asıl sorunu usta bulmak.Merkez şehirler dışında sıkıntı tabii.Yoksa fıransız arabalarının parça ve tamir masrafı daha az değil.Üstelikde sürekli arıza çıkarıyor.Benim abi sanayide usta 'sakın fıransız arabasına bulaşmayın 'der.Japon'u aklıma o düşürmüştü.Avrupa araçların sürekli şanzıman arızası yaptığını bu konuda en iyi japon araçlarının olduğunu söylerdi.

Abinizin telini ve adresini alıp tanışmak isterim doğrusu. Alternatif usta sayımız çok az çünkü

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
praxis    53
praxis
2 dakika önce, nitro37 :

Abinizin telini ve adresini alıp tanışmak isterim doğrusu. Alternatif usta sayımız çok az çünkü

Akbilek kaborta .O kabortacı yalnız.Alanında efsaneymiş başkasından duyduğum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
Şimdi, aheste :

Akbilek kaborta .O kabortacı yalnız.Alanında efsaneymiş başkasından duyduğum.

Kaportacıya da ihtiyacımız var. En kısa zamanda uğrayacağım dükkanına. Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sermis    62
sermis
8 saat önce, aheste :

LPG ile mutlaka sübap ayarı bozulacaktır. Eğer aracı yüksek devirlerde kullanırsanız bu süre daha da kısalacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eren YKZ    50
Eren YKZ

Subaru diğer araçlara benzemiyor farklı bir araç.Hatta subaru sahipleride bence farklı kişilerdir gerek piyasası gerek dışardan özellikle hiç binmeyen ve bilmiyenlerin yorumlarına takılmaz.Bakımlı bir subaru üzmez bence.Lpg konusuna gelince lpg bugün birçok araçta sıkıntı yaşatıyor zaten.Bunu kaliteli bir kit kaliteli işçilik ve kaliteli gaz alımı ve devirli kullanmak gibi etmenler sorun çıkarma süresini belirliyor.Ben araç alırkende Babamın fikri Subaru almamam yönündeydi.Tabi durumumuz aynı değil ama ben aldım ve şuanda Volvo'ya binen ve diğer arabaları pek beğenmeyen  Babam'da emin ol arabamı çok beğeniyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    344
Subim
19 saat önce, Eren YKZ :

Subaru diğer araçlara benzemiyor farklı bir araç.Hatta subaru sahipleride bence farklı kişilerdir gerek piyasası gerek dışardan özellikle hiç binmeyen ve bilmiyenlerin yorumlarına takılmaz.Bakımlı bir subaru üzmez bence.Lpg konusuna gelince lpg bugün birçok araçta sıkıntı yaşatıyor zaten.Bunu kaliteli bir kit kaliteli işçilik ve kaliteli gaz alımı ve devirli kullanmak gibi etmenler sorun çıkarma süresini belirliyor.Ben araç alırkende Babamın fikri Subaru almamam yönündeydi.Tabi durumumuz aynı değil ama ben aldım ve şuanda Volvo'ya binen ve diğer arabaları pek beğenmeyen  Babam'da emin ol arabamı çok beğeniyor.

Bende arabamı alırken bir sürü tepki ile karşılaştım, tepki gösterenlerin ancak arabaya binince fikirleri değişti. Alma diyen bir arkadaş aldıktan sonra üstüne para verip arabamı almak istedi. Heleki kışın Yüksekovada arabayı tanımayan kalmamıştı. Diğerleri yatarken -35 -40 derecelerde çatır çatır arabaya biniyordum. Piyasası pek yok ama böyle kışı zor yerlerde araba kendi kendine öyle reklam yapıyor ki piyasasını kendisi oluşturuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
atesduru    5
atesduru

8 yıldır subaru kullanıyoruz konforunun güvenliğinin motor sesinin yanında uzun vadeli bakıldığında diğer markalara göre her açıdan daha hesaplı olduğunu göreceksiniz!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih    2
Semih

Kardeşim bence al pişman olmayacaksın,çünkü bende aynı senin gibiydim,babam aldırmıyordu artık, dayanamadım dedim ben Ankara'ya gidiyorum arabayı almaya :D 2 ay önce çok şükür aldım şuan çok mutluyum ,kararını ver al arabayı :D 12312312.thumb.jpg.1da3b1724bd09d6792fb13ad59dfe8b5.jpg21476200_10214649338815197_1900857724_n.thumb.jpg.a2ad8966304ee3a10e40a8418652081d.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    564
emre-sti
16.08.2017 at 14:34, nitro37 :

Kaportacıya da ihtiyacımız var. En kısa zamanda uğrayacağım dükkanına. Teşekkürler

Mudur seni senin kaportacıya şikayet edicem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Özsoy    1
Semih Özsoy
15.09.2017 at 12:22, Semih :

Kardeşim bence al pişman olmayacaksın,çünkü bende aynı senin gibiydim,babam aldırmıyordu artık, dayanamadım dedim ben Ankara'ya gidiyorum arabayı almaya :D 2 ay önce çok şükür aldım şuan çok mutluyum ,kararını ver al arabayı :D 12312312.thumb.jpg.1da3b1724bd09d6792fb13ad59dfe8b5.jpg21476200_10214649338815197_1900857724_n.thumb.jpg.a2ad8966304ee3a10e40a8418652081d.jpg

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş