Jump to content
Polat07

2010 Legacy İçin Ankara'da LPG Tavsiyeleriniz

Tavsiye Edilen Mesajlar

Polat07    5
Polat07

Geçen hafta 2010 model Legacy me kavuştum. Sırada Lpg kaldı onun için de sizin yardımlarınızı bekliyorum. Eskişehir de oturuyorum dönüşümü de Ankara da yaptırmayı düşünüyorum. Atiker gold(grand)  ile prins arasında kaldım kullanan arkadaşlar Ankara için usta tavsiyenizi bekliyorum. Sonuç olarak hangi marka  olursa olsun usta önemli

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Paraya kiyip Quattro garage a gitmekte fayda var. Ben Ostim de üstün Atiker Ankara bölge bayiinde prins keihin enjektör lu kit montajı yaptirmistim 3 sene önce ancak fiyatlar kur yüzünden çok arttı Atiker de taktirabilirsiniz. Ben şimdi taktiracak olsam prins taktirmam fiyatı yüzünden

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Polat07    5
Polat07

Dediğiniz gibi fiyat farkı çok fazla. Düşüncem Üstün otogaz aslına bakarsınız birde memduh usta vardı. Quattro garage aklımda yoktu onlardanda bir fiyat alayım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.144
Erçay

Atiker gold montajı yaptırdım 2008 imprezaya ve şuanki 2000 LEgacy'e, ikisini de Ankara'da Anelsan firmasında yaptırıdım, hiç sorun yaşamadım, tavsiye ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
karayilanozgur    17
karayilanozgur

Atiker Gold serisini ben de 2010 Legacy de kullanıyorum sorun yaşamadım şimdiye kadar 

klasik ama doğru laf : montaj ustasını iyi seçmen gerekiyor. @Erçay bu konuda tecrübeli Anelsan ı değerlendirmeni öneririm. Quattro Garage'da forumda çok sık adı geçen yerlerden biri. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Subaru ile arası çok iyi ayar konusunda çok iyidir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Metin Durgut    105
Metin Durgut
Geçen hafta 2010 model Legacy me kavuştum. Sırada Lpg kaldı onun için de sizin yardımlarınızı bekliyorum. Eskişehir de oturuyorum dönüşümü de Ankara da yaptırmayı düşünüyorum. Atiker gold(grand)  ile prins arasında kaldım kullanan arkadaşlar Ankara için usta tavsiyenizi bekliyorum. Sonuç olarak hangi marka  olursa olsun usta önemli

atmosferik araçta atikerde sorun olmaz Quartto garaj montajı da çok iyi...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ismail7878    0
ismail7878

subaruya gaz taktırırsan motorunda arıza eksik olmaz 2 kere düşün

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.144
Erçay
9 saat önce, ismail7878 :

subaruya gaz taktırırsan motorunda arıza eksik olmaz 2 kere düşün

Neye göre, hem eski  imprezama hem şuanki legacy'me lpg montajı yaptırdım, tek bir sorun bile yaşamadım. Marka ile bütünleştirdiiğiniz arızanın eksik olmayacağı tezinizi açar mısınız ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
46 dakika önce, Erçay :

Neye göre, hem eski  imprezama hem şuanki legacy'me lpg montajı yaptırdım, tek bir sorun bile yaşamadım. Marka ile bütünleştirdiiğiniz arızanın eksik olmayacağı tezinizi açar mısınız ?

Kitabin ortasindan sormus.;D

Ercay sen lpgli  2500 devri gecmedin, subap zamani gelmeden arabayi sattin ve dolayisi ile lpg de basin bite ... bulasmadi diye, subi lpg de sorun cikarmazmi diyorsun.^-^

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.144
Erçay
10 dakika önce, nitro37 :

Kitabin ortasindan sormus.;D

Ercay sen lpgli  2500 devri gecmedin, subap zamani gelmeden arabayi sattin ve dolayisi ile lpg de basin bite ... bulasmadi diye, subi lpg de sorun cikarmazmi diyorsun.^-^

Subap sadece Subaru'da mı var diyorum, marka ile bütünleştirilmiş ya, "Subaru'ya lpg takarsan arıza eksik olmaz" bu tezin dayanağını soruyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz

hayırlı olsun, 2008 legacy sw aracıma ağustos 2015'te quattro garaj da prins yağlamalı sistem taktırdım. o zaman 3000 TL idi.

iki yılda 30bin km yaptım, yağ takviyesi ve filtre değişimi dışında masraf çıkmadı.

motorda herhangi bir sorun yaşamadım, binmeye devam. tavsiye ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Deniss    59
Deniss

japonların hepsinde sübap sorunu var bencede marka ile lanse edilmeleri yanlış mazda honda bunlarda sübap yakıyor ercay haklı arkadaşlar Erçay 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.144
Erçay
1 saat önce, Deniss :

japonların hepsinde sübap sorunu var bencede marka ile lanse edilmeleri yanlış mazda honda bunlarda sübap yakıyor ercay haklı arkadaşlar Erçay 

Kurban olurum sana :)) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Subaru ayar bozar opeller 10.000 de subap eritir.

Bizim şahinde 80.000 km LPG de binince subap ayarı bozdu...

Çelik motor çelik subap olmasına rağmen. Subaru servis kitapçığında 100.000 triger değişiminde subap ayarı kontrolü de vardır benzin için yakmayib kafaya bunları

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul

Şaşmazda Memduh Usta, Ostim  taraflarında da Kayra Otogaz (Dursun ve Tufan ustalar) subaruya lpg takma konusunda ilk aklıma gelenler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sermis    62
sermis
5 saat önce, Deniss :

Suzuki bence japon otomobillerinde ki en stabil motordur. Çok düşük devirlerde bile motor sarsıntısız çalışır. 2 vitesi birinci vitesi kullanmadan çok rahat kullanabilirsiniz. iyi bir LPG seçimi ve montajla neredeyse benzinle arasında fark yok gibi kullanılabilir. Nissan da da LPG sorun çok oluyor diye duyuyorum sübap vesaire den çok sensör vb arızalara sebep oluyormuş. Toyotalarda 2003-2008 Avensis 2000 cc motor daki enjeksiyon sistemi hariç LPG ile 150000  km kullanımlarda bile sorun yaşayan çok nadir dir. Ben de Mehmet abi gibi düşünüyorum. Legacy i bilmem ama 1.5 Subaru imprezaya LPG montajında ya devirsiz kullanıp hız yapmayacağız. Yada oran verecek olursak hele Ankara gibi yokuşu bol yerlerde 50000 km LPG li kullanımda motor sübap piston vb motor arızası ile %70 karşılaşılır. Mazda hakkında bilgim yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ismail7878    0
ismail7878
9 saat önce, Erçay :

hemen sana tezini açıyım eğer subaruya tüp taktırırsan misal veriyorum 90 bin civarında bozulacak sibop ayarın 30 40 binde bozulur sen bunu farkedemezsen subap yakar 2. oksijen sondası arızan eksik olmaz sürekli oksijen sondasını bozar gerekli verimi alamazsın subaruların orjinal buji değişimi 90 binde birdir sen 40 binde bir değiştirmek zorunda kalırsın araç sürekli zengin karışım yapar değiştirmezsen bunlar başlıca sebepler ben bunları bütün müşterilerimde gördüğüm için yazıyorum havadan atma değil anlıcağın ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Soyleye soyleye dilimde tug bitti. Subaruda lpg kaynakli sorun sadece subap meselesi degil. Sorun benzinde bindiginiz halde en ufak bir sorunu dahi atesleme avans vs halledecek usta bulamazken, lpgli bir subaruda olasi bir arizayi hangi medyum ustayla cozeceksiniz. Icimizde sadece kullanici olan motordan yuzeyselin disinda anlamayan tonla adam var. Bu arkadaslar olasi bir ariza durumunda  Pinpo topu gibi servis ve lpg ci arasinda gidip geliyorlar. Lpg montajini yaparken kim ne garanti veriyor. Ariza lambasi yanmaya gorsun Cart sensoru curt sensoru derken adami kanser ediyorlar.

Daha dogru durust benzinli subiden anlayan usta sayisi bir elin parmagini gecmezken "ustacim beni iyi op diye birde  lpg montaji yaptirdim nasil olmus" demenin ne alemi var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.144
Erçay
6 dakika önce, ismail7878 :

hemen sana tezini açıyım eğer subaruya tüp taktırırsan misal veriyorum 90 bin civarında bozulacak sibop ayarın 30 40 binde bozulur sen bunu farkedemezsen subap yakar 2. oksijen sondası arızan eksik olmaz sürekli oksijen sondasını bozar gerekli verimi alamazsın subaruların orjinal buji değişimi 90 binde birdir sen 40 binde bir değiştirmek zorunda kalırsın araç sürekli zengin karışım yapar değiştirmezsen bunlar başlıca sebepler ben bunları bütün müşterilerimde gördüğüm için yazıyorum havadan atma değil anlıcağın ;)

Mazda'da Honda'da x bir markada bunlar yaşanmıyor yani, peki şimdi 90 bin km hiç sorunsuz lpgli binenler var bu forumda desem istisnalar kaideyi bozmaz dersin sanırım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ismail7878    0
ismail7878
1 dakika önce, Erçay :

Mazda'da Honda'da x bir markada bunlar yaşanmıyor yani, peki şimdi 90 bin km hiç sorunsuz lpgli binenler var bu forumda desem istisnalar kaideyi bozmaz dersin sanırım...

yoo hayır onlara diyeceğim tek şey dikkatli olsunlar artık pimi çekilmiş bi bombaya biniyolar heran patlayabilir arızalar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.144
Erçay
10 dakika önce, nitro37 :

Daha dogru durust benzinli subiden anlayan usta sayisi bir elin parmagini gecmezken "ustacim beni iyi op diye birde  lpg montaji yaptirdim nasil olmus" demenin ne alemi var.

Lpg dönüşümü zorla değil, isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz, ben iki aracımda da LPG'yi tercih ettim hiç bir sıkıntı yaşamadım, sattığım arkadaş da 1 seneden fazladır biniyor onun da bir sorunu yok, mevcut aracımında bir sorunu yok, 140 bin küsürde takıldı 163 bin oldu, sadece filtresini değiştim, 13 bin km'de 6 bin küsür lira gibi bir tasarruf yaptım, kit fiyatını düşünce şuan. 4 bin lira kardayım, bi o kdr daha gitse komple motor yaptırırım ettğim karla isteyen istediğine inansın

10 dakika önce, ismail7878 :

yoo hayır onlara diyeceğim tek şey dikkatli olsunlar artık pimi çekilmiş bi bombaya biniyolar heran patlayabilir arızalar :)

16 subap değişse maliyeti 3 bin, hadi yatak da sardı 10 bin de öyle yedi, 13 bin, 90 bin km yapılan kar 40-45 bin arasında olur, ben böyle bombaya kurban olurum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Lpg de kar yapan cilgin subici.:nazar:

O zaman ne yapmak lazimmis benzinli alip en ucuz lpg sistemini iyi bir montajla taktirip arizalar bas gostwrmeden satmak. ;D

Zira Zaten ucuz lpg de 20bn km de kar ettirir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.144
Erçay

Bu iş mantık işi, herkes mantığına yatanı yapar, ben aracını benzinle kullananlara bu adamlarda da akıl yok mantık Yok demiyorum, mantığına yatmamış diyorum geçiyorum ama lpg takanlara olmadık bok atılıyor. Burdan özelllikle birine veya birilerine laf çarpıyorum sanılmasın ben genel manada konuşuyorum.

26 dakika önce, nitro37 :

Lpg de kar yapan cilgin subici.:nazar:

O zaman ne yapmak lazimmis benzinli alip en ucuz lpg sistemini iyi bir montajla taktirip arizalar bas gostwrmeden satmak. ;D

Zira Zaten ucuz lpg de 20bn km de kar ettirir

Sana gelince 3 silindirli Mehmet abi, senin yerinde olsam ben de lpg montajı yaptırmam, altımda şirket arabası, ev iş arası 3km, günlük 6 km, hadi 10 km olsun. Günlük 10 km için ben de lpg taktırmam ama işte herkes senin gibi değil, ben günde  minimum 45km yapıyorum. Senin aylık yaktığın benzin ile ben lastiklerimi patlatıyorum :)) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Evet Ercay ani bir hamle ile tum lpgli subicileri safina katti. Hahahahh. Davranin lpg liler bize laf atili dercesine bir tavir ile yandas sayisini arttirmayi hedefleyen ercay bakalim bu isteginde basarili olacakmi;D devami yarin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş