Jump to content
Gofrettin

Detaylı Temizlik Hk.

Tavsiye Edilen Mesajlar

Gofrettin    14
Gofrettin

Merhabalar, 

Forumdaki detaylı temizlik, pasta, cila vs. konularını okudum fakat bilgimin az olmasından yahut  birçok ürün söylenmesi kafamı baya bi karıştırdı. Sormak istediklerimi şu şekilde uzun bi liste halinde sıralayayım :)

- Aracımda kılcal çiziklerin yanı sıra tamponda da sürtmeler var derin olanda hafif olan da mevcut bunların giderilmesi yada en aza indirgenmesi için Pasta + Cila yapmam yeterli olur mu ? 

- Pasta + Cila yapmadan önce araca bir uygulama yapacak mıyım?

- Makinem yok el ile yapıp sağlıklı sonuç alabileceğim ürün ve aparatlar nelerdir ?

- Aracın parlak bir görüntüye ulaşması için pasta + cila yeterli midir, başka bir uygulama yapmalı mıyım ?

- Araç koltuklarında da hafif çatlaklar mevcut bunlar için yine elle uygulama yapabileceğim bir ürün var mı ?

- Sağ far terleme yaptı farları hem temizleyip hemde sağ farı kurutayım diyorum bunun için sökme işlemi uğraştırır mı ? Söktükten sonra yine elle temizleme için hangi ürünleri kullanmalıyım ?

-Pasta cila için .... ürünler, far için ... ürünler, koltuklar için ..... ürünler şeklinde basit bir desteğe ihtiyacım var :) Kendiniz kullandığı ve sağlıklı sonuç aldığınız ürünleri söyleyebilirseniz iyi olur

Yada bunlarla hiç uğraşma aracı detaylı temizlik yapan bir yere ver de diyebilirsiniz :) Ama kendim yapmak istiyorum :rolleyes: 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Deniss    59
Deniss

iç temizlik konusunda yardımcı olabilirim

önce arka koltuğu sökeceğiz ve çıkaracağız yerinden altına zamanla baya şeyler birikiyor :D

daha sonra ön koltukları sökmen izi tavsiye ederim taban halısını temizlemek daha kolay oluyor 

airbag soketlerini çıkarırken dikkatlı olun aslında tırnaklı bir soket kuvvet filan uygulamaya gerek yok tırnak kanala gelince saten cıkıyor kendılığınden :D

ön koltuklarıda söktükten sonra arka koltuğu söktüğümüz için arka kapıdan cıkarmanızı tavsıye ederim koltugu tam yatırırsanız tek kişiyle bile çok rahat çıkıyor.

koltukları eski bir kılım yada paspasın uzerine koyun ki derisi zarar görmesin önce hafıf sıcak ve nemli bir bezle silebilrisiniz sonrası size kalmış krem yada süt gibi ürünler işe yarıyor parlatıyor ama  boyası atmış yerlere boya lazım oluyor deri boyası bulabilirseniz oda çok güzel olur

taban halısını fazla ıslatmadan aspırınle ve hali şampuanı ile fırçalayıp halı yıkama makinası ile çekmıştım ben kuruduktan sonrada 

bir tavsıyeda daha bulunayım 5 litre suya sıyah kumaş boyası katıp taban halısını bu suyla sılerseniz yeni gibi oluyor halı 

tavan kısmını temiz bir nemlı bezle sılın önce daha sonra aspırın sıkarak bezinizi sureklı kova suyla yıkayıp takrar kullanarak sılerseniz tavanda gayet temiz oluyor cok ıslatmamaya dıkkat edin havalar sıcak saten anında kuruyacaktır.. 

kısacası aspırın hepsine yetiyor :D

kısa birşey daha söyleyim siz istediğiniz kadar temiz ve titiz olun ufak bir cocuğunuz yada benim gibi bol miktarda yeğeniniz varsa arka paspaslar kaydığı için taban halısı çabuk kirlenecek arabada abur cubur yedikleri için :D koltuk araları tekrara batacak  :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    561
emre-sti

Makinesiz pasta cila hayal. Uğraşmayın. Autoglym srp alıp çizikleri doldurup üstüne wax atın biraz parlaklık elde ederseniz. Pasta cila da ki amaç çizikleri gidererek düz yüzey sayesinde ışık kırılmadan göze geldiği için parlak oluyor.

Koltuklar deri mi, bir kereye mahsus küçük ayakkabı veya elbise fırçası ve 1e 80 sulandirilmis Amway koç, 1/10 sulandırılmış 3d orange veya forbix ile temizleyin sonra nemli bez ile kimyasal dan arındırıp tatlı badem yağı ile 3 ayda bir yedirin kendine gelsin deri. Araç nedir bilmiyorum far sökmek 2002-05 forsterlarda çok kolay. Model yazarsanız daha rahat açıklama yaparız. Makine ile uygula yapacaksanız ona göre ürün öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gofrettin    14
Gofrettin
12 saat önce, emre-sti :

Makinesiz pasta cila hayal. Uğraşmayın. Autoglym srp alıp çizikleri doldurup üstüne wax atın biraz parlaklık elde ederseniz. Pasta cila da ki amaç çizikleri gidererek düz yüzey sayesinde ışık kırılmadan göze geldiği için parlak oluyor.

Koltuklar deri mi, bir kereye mahsus küçük ayakkabı veya elbise fırçası ve 1e 80 sulandirilmis Amway koç, 1/10 sulandırılmış 3d orange veya forbix ile temizleyin sonra nemli bez ile kimyasal dan arındırıp tatlı badem yağı ile 3 ayda bir yedirin kendine gelsin deri. Araç nedir bilmiyorum far sökmek 2002-05 forsterlarda çok kolay. Model yazarsanız daha rahat açıklama yaparız. Makine ile uygula yapacaksanız ona göre ürün öneririm.

Merhabalar cevap için teşekkürler, aracım Forester 2005 XT

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    561
emre-sti

Farinizi Özgür hoca açmıştı yazar buraya detaylarını

[mention=952]Cherkess[/mention]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay
18.07.2017 at 11:45, Deniss :

iç temizlik konusunda yardımcı olabilirim

önce arka koltuğu sökeceğiz ve çıkaracağız yerinden altına zamanla baya şeyler birikiyor :D

daha sonra ön koltukları sökmen izi tavsiye ederim taban halısını temizlemek daha kolay oluyor 

airbag soketlerini çıkarırken dikkatlı olun aslında tırnaklı bir soket kuvvet filan uygulamaya gerek yok tırnak kanala gelince saten cıkıyor kendılığınden :D

ön koltuklarıda söktükten sonra arka koltuğu söktüğümüz için arka kapıdan cıkarmanızı tavsıye ederim koltugu tam yatırırsanız tek kişiyle bile çok rahat çıkıyor.

koltukları eski bir kılım yada paspasın uzerine koyun ki derisi zarar görmesin önce hafıf sıcak ve nemli bir bezle silebilrisiniz sonrası size kalmış krem yada süt gibi ürünler işe yarıyor parlatıyor ama  boyası atmış yerlere boya lazım oluyor deri boyası bulabilirseniz oda çok güzel olur

taban halısını fazla ıslatmadan aspırınle ve hali şampuanı ile fırçalayıp halı yıkama makinası ile çekmıştım ben kuruduktan sonrada 

bir tavsıyeda daha bulunayım 5 litre suya sıyah kumaş boyası katıp taban halısını bu suyla sılerseniz yeni gibi oluyor halı 

tavan kısmını temiz bir nemlı bezle sılın önce daha sonra aspırın sıkarak bezinizi sureklı kova suyla yıkayıp takrar kullanarak sılerseniz tavanda gayet temiz oluyor cok ıslatmamaya dıkkat edin havalar sıcak saten anında kuruyacaktır.. 

kısacası aspırın hepsine yetiyor :D

kısa birşey daha söyleyim siz istediğiniz kadar temiz ve titiz olun ufak bir cocuğunuz yada benim gibi bol miktarda yeğeniniz varsa arka paspaslar kaydığı için taban halısı çabuk kirlenecek arabada abur cubur yedikleri için :D koltuk araları tekrara batacak  :D 

hiç uğraşmayalım, arabanı bırak benimkini al bu dediklerini yaptıktan sonra değişiriz :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Deniss    59
Deniss

olur birazda legacy binmiş olurum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    83
bougoss

@Deniss 5 litre suya ne kadar boya/deterjan katıyorsun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay
3 saat önce, Deniss :

olur birazda legacy binmiş olurum :D

Buluşmaya gelirken Ruhsat evrak kürek eksik olmasın aman deyim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Deniss    59
Deniss

kumaş boyasını sulandırmak için :D  bougoss

31 dakika önce, Erçay :

Buluşmaya gelirken Ruhsat evrak kürek eksik olmasın aman deyim 

iyide sen gelmiyonki buluşmaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    83
bougoss
1 saat önce, Deniss :

ben niye demedim ki :D ne kadar dedim? ölçü yok mu hacı abi :D bi çimdik mi 1 arşın mı 1 batman mı? ne kadar koycaz :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Deniss    59
Deniss

sende doğrusun :D benim kullandığımm toz kumaş boyasıydı :D 1litreye 6 gr yazıyordu :D

bougoss 

Deniss tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay
4 saat önce, Deniss :

Gelirim, arabayı bırakır araba alır dönerim hemencik :)) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
subaruciho    4
subaruciho

Dış temizliği çok bilmiyorum ama iç temizlik için kokudan 4-5 saat rahatsız olmam derseniz sirkeli su ile parlatın her yeri :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
qarsian    1
qarsian

Koltukları söküp halı temizliği yaptım.

Balkona aldığım koltukları da temizledim.

Beklediğimden kolay oldu.

AF53074A-427B-4127-BC07-CD5E15F188AC.jpeg

C634F3B8-E9B0-4BA3-B443-D2B8B2F3BC12.jpeg

Şimdi, qarsian :

Koltukları söküp halı temizliği yaptım.

Balkona aldığım koltukları da temizledim.

Beklediğimden kolay oldu.imageproxy.php?img=&key=8f3b7e2ee337ed5aimageproxy.php?img=&key=8f3b7e2ee337ed5a

AF53074A-427B-4127-BC07-CD5E15F188AC.jpeg

C634F3B8-E9B0-4BA3-B443-D2B8B2F3BC12.jpeg

Arka koltuk altından bi dünya zibil çıktı.Bozuk paradan bayram şekerine saç tokasından pet kapağına kadar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş