Jump to content
Ferhat23

2013 Subaru Outback 2.0 D Sürüş İzlenimlerim

Tavsiye Edilen Mesajlar

RSBurak    568
RSBurak
13 dakika önce, emre-sti :
54 dakika önce, RSBurak :
herkesin arabası kendine güzel yaw benim araba bana gtr gibi geliyor millete gösteriyorum kartal gibi la bu ne gibisinden tepki geliyor emoji4.png

Millet doğru söylüyor aşkından kör olma yeğen

aşkın gözü kördür abi ne yapalım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Haklisin ozgurde benim demek istwdigim kimse 100bn de 150 bn dr bitecek motor yapmaz. Ariza olurmu illaki olur. 

Biz turkler daha kucuk hacimli motora bu kusku ile bakiyorsak yakinda gelicek olan elektrik motorlu arabalara kim bilir nasil bakicaz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    350
Subim
2 saat önce, Cherkess :

Bir yanlış bilgiyi düzelteyim 7000 devirde 24 saat çalıştırılıp test edilen marka Mitsubishi dir. Tüm Japon'lar değil.

Tüm Japonların denediğini söylemedim hocam, Japonlar sorunsuzluk için bu testleri yapıyor diyorum. Yani sorunsuzluk için uğraşları diğer ülkelerin otomotiv sektörüne nazaran daha fazla. Almanların konfor, İsveçlerin güvenlik anlayışı gibi Japonların sorunsuzluk anlayışları var, her firmayı her aracı kapsadığını iddia edemeyiz ama geneli böyledir. Bizim motorlar çelik blok değil ama düzgün bakarsan kolay kolay seni yolda bırakacak araçlar değil. EJ serisi motorların lpg uyumu olmadığı her yerde söylense de Türkiyedeki EJ motorların belki %95'i lpgli. sonra bu motorlar neden bozuluyor diyoruz. keşke çelik döküm ağır motor ve çelik sübaplar gibi şeyler olsaydı ve lpgde problem yaşanmasaydı ama yok ne yazık ki. Stock motorun lpgsiz ne kadar ömrü var sorusuna Türkiye'de cevap bulamayız. Bence bu motorları alacak arkadaşlar ya benzinde binecek arabasına, ya binmeyecek, yada bozulduğunda neden bozulduki demeyecek. Niye bozulduğu ortada. Adam alaşım motor dökmüş, 600 derecelerde çalışmaya uygun yapmış, biz onu lpgde 1000 derecede kullanıyoruz. Arabanın motoruna laf etmem, o kadar mühendisin emeğini, o kadar arge çalışmasını hiçe atmış olurum. Laf ettirmemeyede çalışırım. :)

@Cherkess güzel bir noktaya değinmiş, neden iihs'deki sonuçlar ncap ile aynı değil, sadee small overlap testinden dolayı mı? Milyonlarca araçta hile yapan wag grubu, defalarca yılın aracı oluyor avrupada ve olmayada devam ediyor şaibeleri ile. Tutup Türkiyemizde havamızın içine s**maya devam ediyor ama halen passat passat diyoruz. Ne yazık ki bu kafayla daha çok avrupaya bakarız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    405
kmvolkan
Bir saat önce, RSBurak :

herkesin arabası kendine güzel yaw benim araba bana gtr gibi geliyor millete gösteriyorum kartal gibi la bu ne gibisinden tepki geliyor :)

Foruma ilk üye olduğumda hedefimdeki araç İmpreza'ydı. Ağırlıklı olarak Forester kullanılıyordu ve "ulan bu tipsiz arabaları niye alıyorlar, bu kadar seviyorlar" diyordum :D:D Sonra şartlar bizi Forester'a götürdü. Şimdi arabaya bakmaya doyamıyorum ama oturduğum sitede bir tane kartal var. Yanyana denk geliyor bazen park yerinde. Hakikaten çok benziyor :D:D:D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    568
RSBurak
Şimdi, kmvolkan :

Foruma ilk üye olduğumda hedefimdeki araç İmpreza'ydı. Ağırlıklı olarak Forester kullanılıyordu ve "ulan bu tipsiz arabaları niye alıyorlar, bu kadar seviyorlar" diyordum :D:D Sonra şartlar bizi Forester'a götürdü. Şimdi arabaya bakmaya doyamıyorum ama oturduğum sitede bir tane kartal var. Yanyana denk geliyor bazen park yerinde. Hakikaten çok benziyor :D:D:D 

:D

ayrıca son olarak üstad ne demiş

10931372_10152745337649527_490-54ff543e09fa7.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Madem hile hurda var bu islerde diger markalarda hakkini arasin. Itiraz etsin vs. Niye yapmiyorlar. Yani sizin bildiginizi onlar bilmiyormu. Burdan su sonuc cikiyor ya siz fazla fanatik bakiyorsunuz olaya yada diger markalar bildigin kor sagir dilsiz

Bu arada japonlarda kucuk hacimli motor uretmeye basladi suzuki 1.3 130 hp misal 

Buyuk hacimli motorun devri bitti arkadaslar. Bak 2005 xt ye 177 hp ile binerken simdi 240 hp ile biniyoruz. 177 hp ile satin alip modlayan adama bu arbalar modlanmaya gelmez diyenler nerde kayiplar. Japon amca modlamis yapmis 240 hpsini yakinda belki 300 hpsi gelecek. Hic almayalim o zaman bu arabalari malum sıkıstırma yukseldi elimizde patlar mazallah

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess
Haklisin ozgurde benim demek istwdigim kimse 100bn de 150 bn dr bitecek motor yapmaz. Ariza olurmu illaki olur. 
Biz turkler daha kucuk hacimli motora bu kusku ile bakiyorsak yakinda gelicek olan elektrik motorlu arabalara kim bilir nasil bakicaz. 

Vergi emisyona göre olsa biz bu küçük hacim motorları ülkeye sokmayız tabi yakıt da ucuz olsa. Bizi bu vergilendirme sistemi bu noktaya itiyor bir litre benzine 3 misli de vergi koyarak depo doldurduğumuz için 50 bin liralık arabaya 200 bin lira gömdüğümüz için talepler doğal olarak küçük hacimli vergisi düşük araba için oluyor.
Sistem böyle olmasa 6000 cc Escalade ye binerim şahsen. Bir de keyif için 2.5 Sti alırım. Ama ömrümüzü bir ev bir arabaya çalışarak tüketen ülkemizde 0.9 - 1.0-1.2-1.4 cc üzerine çıkmayanlar bence çok haklı. Biz fanatik olduğumuz için burda lafını edip arabam lpg de 35 kuruş yakıyor diye seviniyoruz oysa millet artık benzinde bile 25 kuruş yakar oldu.

Ha bir gerçek daha var subaru emsalleri içinde bence yakıtı en düşük araçları üretiyor. 3.0 Outback ile aynı yıllardaki BMW 3.18 aynı yakıyor Honda civic otomatik ve pejo 206 1.4 otomatik İmpreza1.5 ten çok yakıyor Dizel Legacy 2.0 den Accent Blue otomatik daha çok yakıyor. Ve bir sürü örnek var böyle. Ama yeni nesillerin içinde Subaru kabul edilebilir yakıt değerlerine sahip.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

ŪE tabiki kim istemez hizli arabaya binmeyi. Turkiye de kullaniciya uzun zamandir verilen bir mesaj var. Mesajda diyorki sen de avrupali gibi arabaya aileden biri gibi bakmayip sadece a noktasindan b noktasina goturecek ulasim araci olarak bak. Ihtiyac olarak gore zevk olarak dusunme. Yok tipi yok hizi yok bilmemnesi deme. Yoksa kol boregini her ogun yersin diyor. Vergisi algisi benzini mazotu. Sirketimizin patronu italyan fiat pandaya biniyormus italyada ama benim xt ye binince dedigi ilk kelime zevk oldu. Demekki Turkiyede orta gelirlinin zevk almaya hakki yok. Bitti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    405
kmvolkan

Abi teknoloji çok faklı yerlere geldi. Bu muhabbetlerin tamamı yakında çöp olacak :) Dizel binek araçlar yakında tarih olacak ki var olmaları zaten saçmalıktı bence(ülkedeki yakıt  pahalılığı sebebiyle yakıt tüketimleri iştahımı kabartsa da). Benzinliler daha geç olsa da tarih olacak. Hybrid ve elektrikli araç sayısı ülkemizde az olsa da dünyada dönüşüm çok daha hızlı. Ülkede gerekli altyapı oluşturulursa 35 bin dolara model 3 almak varken kimse 320 d almaz.

Konumuz Outback 2.0 D sürüş izlenimleriydi sanırım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37
18 dakika önce, kmvolkan :

Abi teknoloji çok faklı yerlere geldi. Bu muhabbetlerin tamamı yakında çöp olacak :) Dizel binek araçlar yakında tarih olacak ki var olmaları zaten saçmalıktı bence(ülkedeki yakıt  pahalılığı sebebiyle yakıt tüketimleri iştahımı kabartsa da). Benzinliler daha geç olsa da tarih olacak. Hybrid ve elektrikli araç sayısı ülkemizde az olsa da dünyada dönüşüm çok daha hızlı. Ülkede gerekli altyapı oluşturulursa 35 bin dolara model 3 almak varken kimse 320 d almaz.

Konumuz Outback 2.0 D sürüş izlenimleriydi sanırım :)

Valla volkan araba konusunda bizdeki bu on yargi oldugu surece uzay teknolojisi getirsen neye yarar. Takacak bir kulp bulunur elbet. Almanyanin cogu kentinde dizel araba gecenlerde alinan bir kararla zaten yasaklandi. 

Bizimkilere yav adamlar elektrikli araba yapmis menzili 500 km desen ohoooo der turkiyede ilk 100 km de o sarz biter.;D yok bataryasi siser yok elektrik kacak hattan gelirse voltaji yuksek olur dusuk olu araba yanar vs vs gibi dolu sey duyarsin. O yuzden bizden bi cacik olmaz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Memmet dizel kalktı Almanya'da bizim vw ciler sevindi emisyonda skandal çıktı yine bizim vw ciler sevindi dizel araba sırası daha erken gelecek ucuza alacağız diye.
Tesla arabaların satışını ömür boyu bakım dahil fiyatlandırıyor diye okudum bir yerde. Bakım bedava olunca tesla da alınır niye alınmasın. Dizelden fazla Torku var elektrikli motorların. Mis gibi binilir Güvenlikte Volvo yu da alt etti Tesla artık İsveç tankı devri de kapanır. Aracın tabanı komple batarya Subaru nun ağırlık merkezi yere yakın The World İs Flat lafı da tarih olur. Birbirinden bağımsız dört tekerde dört motor var biz tüvtürk te ayırır mı ayırmaz mı diye tartışırken Tesla da o geyikde kalmadı resmen otomotiv sektörünü ters düz etti herifler. Jaguar joystikli vites yapınca ağzımız açık kaldıydık adamlar vitesi bile ileri - geriye indirgedi. Kuracakları şarj istasyonlarında yarım saatte şarj dolacak ve ücretsiz olacak yakıt derdi de bitti 1.0 araba 5 lt yakıyor muhabbetinden yakıta para mı verilir geyiğine dönecek ortalık. Haydi buyurun cenaze namazına hybrid dizel ve benzinliye elveda. Tesla daha başlangıç nükleer araçların prototipi yapıldı ve 100 gr uranyumla 100 yıl gezeceğiniz arabalar yapılacak hayaldi gerçek oldu olacak. Bizim arabalar artık Afrika'ya hayrına verilir eski otobüsleri verdiğimiz gibi. Afrika dünyanın çöplüğü olacak bizim çıkmasına para gömdüğümüz yedek parçalara millet tekme atacak.

Bu arada konuyu sağlam baltaladık [emoji51]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    149
serkankucuk
yanıtlandı (düzenlendi)

Ufak bi düzeltme yapayım Tesla'da 4 tekerde 4 motor yok. P100D modelinde önde tek motor arkada iki motor var, diğer 4 çeker modellerinde önde tek motor arkada tek motor var.

Dediğiniz her tekerde motor olan araç Rimac Concept One, hani Richard Hammond kaza yaptığı :)

serkankucuk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

;D konunun olayi bitmistir. En iyisi ortak bir konu acayim ben . Adi da motor teknolojileri olsun. Herkes oraya yazsin ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess
Ufak bi düzeltme yapayım Tesla'da 4 tekerde 4 motor yok. P100D modelinde önde tek motor arkada iki motor var, diğer 4 çeker modellerinde önde tek motor arkada tek motor var.
Dediğiniz her tekerde motor olan araç Rimac Concept One, hani Richard Hammond kaza yaptığı [emoji4]

Onu ben her tekerde birer motor var diye hatırlıyorum demek ki yanlış anlamışım teşekkür ediyorum düzeltme için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sermis    72
sermis
yanıtlandı (düzenlendi)

Ek bilgi için söylemek istiyorum. Toyota yeni çıkardığı arabaları (misal chr) seri üretim başlamadan önce otoban ve duble yollarda 300000 km test ediyor. üstelik tüm motor seçeneklerini ayrı ayrı.

sermis tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş