Jump to content
Emr01

2006 Subaru Legacy P0021 ve P0304 hata kodu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Emr01    9
Emr01

Erçaya nekadar teşekkur etsem azdır 1 günde ustayı ayarladı aracı izmirden aldırdı,öyleki şans bana güldü usta aracı izmirden aldı,İyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tonyukuk    75
Tonyukuk

Başka markalarda bu yardımlaşma olmaz[emoji51]
İrfan abinin de kulağı çınlasın bu arada[emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.801
Erçay

Baktığınız zaman yaptığımız birşey Yok Usta ile müşteriyi buluşturduk. İlaşırı bir buluşturma oldu sadece :) yarın bakacaz neymiş takanın durumu ben de merak ediyorum:) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.801
Erçay

Bugün itibariyle problemli legacy Ankara'ya geldi, yarın tedavisine başlanacak inşallah, forumcak Mehmet ve sorunlarından kurtulacaz :)) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emr01    9
Emr01

Konu biraz daha uzasaydı forum beni kapının önüne koyacaktı:))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
karayilanozgur    26
karayilanozgur

ercay olay subaplar mı peki ? 

benim de inceden bir titremem var :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emr01    9
Emr01
yanıtlandı (düzenlendi)

arkadaşlar sorun subaplar yanmış y3oNEL.pngYNWq4l.png

Emr01 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eren YKZ    32
Eren YKZ
Köz olmuş bu [emoji4]

Subarularda subap yakması sonucu değişim ne kadar'a mal oluyor yakşaşık olarak.1 yıl önce volvo s40 1.6 da böyle bir durum için 3000 tl harcamıştık subaruda fiyat aralığı olarak fark varmıdır?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.801
Erçay
yanıtlandı (düzenlendi)
13 dakika önce, Eren YKZ :

Subarularda subap yakması sonucu değişim ne kadar'a mal oluyor yakşaşık olarak.1 yıl önce volvo s40 1.6 da böyle bir durum için 3000 tl harcamıştık subaruda fiyat aralığı olarak fark varmıdır?

16 subap, contası vesairesi ile 3 bini buluyor. Doch motor için 

Erçay tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eren YKZ    32
Eren YKZ
16 subapcontası vesairesi ile 3 bini buluyor. Doch motor için 

Hmm subaru deyince diğer markalara göre atla deve olmuyormuş demekki araç sahibine geçmiş olsun.Tez zamanda aracına kavuşur inşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emr01    9
Emr01

Evet ben ve sorunlarım tekrar dönüş yaptık:)) Arkadaşlar  aracın subapları değişti titreme olayı bitti,subap değişmeden önce resmen deprem oluyor gibi sallanıyordu araç,şimdi inceden az bişey var  oda subarular hafif titreyerek çalışır diyolar sanırım ondandır.araçta 2000-3000 devir arası gaz yememe,boğulma sorunu vardı devam ediyor gaza bianda basınca araba boğuluyor gaz yemiyor 3000 devirden sonra araç bianda açılıyor gitmeye başlıyor,yokuşta biraz deviri düşürsem araba kendini toplamıyor durma noktasına geliyor,bu maf sensörünün arızasını nasıl anlarız arıza ışığı yakmıyor sensörün fişini çıkardım araçın çalışmasında  gitmesinde değişiklik olmuyor aracın gidişi aynı arızalımıdır sizce 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    269
erolkan

Avcs 2007 Forester da da varmı?eger var ise yeri nerededi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    567
RSBurak
Bir saat önce, erolkan :

Avcs 2007 Forester da da varmı?eger var ise yeri nerededi?

var abi silindir kapaklarının üstünde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    269
erolkan
var abi silindir kapaklarının üstünde

Resmi varmı Burak? Ben söküp temizleyebilirmiyim acaba?

Xperia XZ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emr01    9
Emr01
yanıtlandı (düzenlendi)

Az önce aracı yokuş da park ettim geldim önümde araç var doğal olarak öne gidemedim geri geri çıkayım dedim araç yerinden kalkmıyor devir 1000-1200 arasında gidip geliyor gaz yemiyor boşa aldım sıkıntı yok deviri ceviriyor tekrar geriye taktım yine aynı gaza nekadar basarsan bas devir yükselmiyor,1000-1200  arasında gidip geliyor,hem gaz hem benzinde aynı arıza ışığı yanmıyor,bekledim önümdeki araç gitti de çıkabildim biraz gittim anlık düzelir gibi oldu sonra aynı düz yolda gaza bas boğuluyor gibi 2000 devirin üstüne çıkmıyor yavaş yavaş basıyorum zorla 2000 devri geçiyor yokuşta yine aynı gitmiyor 1.vitesle zor çıkıyorum ,bazen anlık düzelir gibi oluyor sonra yine aynı daha önce böyle bi sorun yaşayan arkadaşlar oldumu,bujiler Yeni,subaplar yeni değişti,şanzıman yağ değişti,motor yağ yeni,aküyü ölçtürdüm normal değerlerde,katalizöre baktırdım sıkıntı yok dediler ne kaldı geriye motorda sıkıntı olsa subaplar değişirken usta anlardı sanırım,yağ eksiltme yok,su eksiltme yok bu arabanın benle derdi ney arkadaş anlamadım,elektriklemi ilgili bı sıkıntı var yoksa şanzımandamı bi sıkıntı var,beyin arızalımı  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    567
RSBurak
40 dakika önce, erolkan :

Resmi varmı Burak? Ben söküp temizleyebilirmiyim acaba?

Xperia XZ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

E779fa0721be.jpg

10 dakika önce, Emr01 :

Az önce aracı yokuş da park ettim geldim önümde araç var doğal olarak öne gidemedim geri geri çıkayım dedim araç yerinden kalkmıyor devir 1000-1200 arasında gidip geliyor gaz yemiyor boşa aldım sıkıntı yok deviri ceviriyor tekrar geriye taktım yine aynı gaza nekadar basarsan bas devir yükselmiyor,1000-1200  arasında gidip geliyor,hem gaz hem benzinde aynı arıza ışığı yanmıyor,bekledim önümdeki araç gitti de çıkabildim biraz gittim anlık düzelir gibi oldu sonra aynı düz yolda gaza bas boğuluyor gibi 2000 devirin üstüne çıkmıyor yavaş yavaş basıyorum zorla 2000 devri geçiyor yokuşta yine aynı gitmiyor 1.vitesle zor çıkıyorum ,bazen anlık düzelir gibi oluyor sonra yine aynı daha önce böyle bi sorun yaşayan arkadaşlar oldumu,bujiler Yeni,subaplar yeni değişti,şanzıman yağ değişti,motor yağ yeni,aküyü ölçtürdüm normal değerlerde,katalizöre baktırdım sıkıntı yok dediler ne kaldı geriye motorda sıkıntı olsa subaplar değişirken usta anlardı sanırım,yağ eksiltme YÖK,su eksiltme yok bu arabanın benle derdi ney arkadaş anlamadım,elektriklemi ilgili bı sıkıntı var yoksa şanzımandamı bişey var

Hocam sekonder valfleri değişmişti değilmi araç arıza yakıyormu şu an

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emr01    9
Emr01
yanıtlandı (düzenlendi)

sekonderlerin  şoför tarafındaki değişti arıza ışığı yanmıyor,birde düz yolda gaza hafif hafif basınca 100 metrede ulaşacağı hıza zorla 1km anca oluşuyor olduda 3 bin devirleri gördüm araç 3 veya 4.viteste gaza basıyorum araç devir yükseltemediği için vites düşürüyor  sonra vites yükseltiyorum yine boğulup kalıyor gaza tepki vermiyor çok karışık bir durum ama iyice can sıkıcı bi hal almaya başladı arkadaşlar,burak avcs sıkıntısı olsa ışık yakmazmı,rolantide sıkıntı yok ama buda rolantideki bazı değerleri zBnGp4.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    269
erolkan
33 dakika önce, RSBurak :

E779fa0721be.jpg

Hocam sekonder valfleri değişmişti değilmi araç arıza yakıyormu şu an

Bunu ben sökemem herhalde :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    567