Jump to content
Deniss

2003 Subaru Forester Taban Halısı

Recommended Posts

Deniss    59
Deniss

Arkadaşlar iyi akşamlar herkese bugün malum hem pazar hem ramazan zaman gecsın dıye araca giriştim biraz :) taban halısında dip köşelerde hoşuma gitmeyen kısımlar var eski aracımda taban halısını komple değiştirmiştim araç sıfır gıbı olmuştu 2003 xt için Öner'iniz nedir detaylı temizlik mi yada değişim mi öneriler nelerdir :) 

RSBurak    519
RSBurak

Yırtık varsa değiştirin bence :) Eski aracınızda nasıl değiştirmiştiniz benim sürücü kısmında ufak bi deforme var ama hem hijyen açısından hemde yalıtım açısından değiştirmeyi düşünüyorum.

Ferhat23    445
Ferhat23

Bence halı yerine plastik (veya PVC deniyor galiba) döşeme kaplatın. Hem daha dayanıklı  hem de temizliği çok daha kolay.

Deniss    59
Deniss

arkadaşlar gerek lı imkanım yerim aletlerim mevcut elımde yatkın :D  RSBurak koltukları söktüm ön ve arka kapı kenarları tırım parcaları ve orta konsol bırsey kalmamıştı. eskiyi çıkartıp yerine yenisini sermiştim ama forester için ne yapabilirim bilmiyorum şaft tüneli oldugu için orjınal halı anca olur gibi geliyor bana tunel olmasa al halıyı ser gıtsın :D ama bış çözum bulmak lazım mevcut halı sıcak presler  sekıl verilmiştir aynı görüntüyü sağlayamamak korkutuyor beni

Deniss    59
Deniss

95011SA020ML parca kodlu olan taban halısını buldum 231 dolar kendısı şuan dusuneyım alma konusnu ben temızleme yolunda devam edicem 

Edited by Deniss

ThaMate    22
ThaMate

Şu konuyu hortlatayım.

Aracımın zemin döşemesi epey yıpranmış durumda. Hele de sağ arka koltuğun önü yırtıldı gitti.

Nasıl çözebilirim bu sorunu? Yenisini biraz araştırdım; Rusya'da, Almanya'da bir kaç yerde buldum. En ucuzu 375 € civarı...

Yukarda bir arkadaş plastik ya da pvc önermiş. Bunu yaptırsam nasıl olur, kim yapar, nerede yapılır acaba?

Var mı bilgi sahibi bir abi :)

Erçay    2,555
Erçay

Bu halılarin bir kalıbı var haliyle sokeyim şunu takayım olmuyor, halıyi kalıba almak lazım. Isıtıp mi şekillendiriliyor bilmiyorum. Ben olsa sanırım halıyı söker üzerine ince bir halıfleks yapsitirirdim. 

ThaMate    22
ThaMate

İşte onu kime yaptırabiliriz ki? Hayatta benim elimden gelmez :(

Buralarda da her aradığın bulunmuyor ki. Bir iki döşemeci dolaşayım bakalım bir.

Edited by ThaMate

Erçay    2,555
Erçay

Evet en temizi o olacak sanırım, kendim yaparım dersen bir sürü video vardir illaki söküm için sonrası zaten uygun renkte halı ve yapıştırma

ThaMate    22
ThaMate

O iş beni aşar. Kendim yapmak için bir sürü alet edevata ihtiyacım olacak. Onlara vereceğim paraya derdimi çözerim herhalde :D

Bi de acaip üşengecimdir, öyle böyle değil. En sevdiğim söz "üşeniyorum, öyleyse yarın."

Edited by ThaMate

Erçay    2,555
Erçay

Söz güzelmiş, 12-14 anahtar ile 4 Koltuk sökülür, gerisi de tornavida vs çok bir malzeme ihtiyaç yok ama üşenmeye Saygim sonsuz