Jump to content
bahcekapiliyavuz

Outback DPF ve Turbo Hortumu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ferhat23    424
Ferhat23
24.11.2017 at 18:42, nitro37 :

Ferhan hocam arıza lambasının arıza kodunu hatırlıyormusun?

C0046 ve C0057 kodlu arızaları vermişti. Sonra yazılımla düzelttiler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    33
AhmetKadir
26.10.2017 at 16:52, zuhtu :

Yavuz Bey, emisyon ölçümü yaptırabilidiniz mi? Sonucu merak ettim.

oncekı aracım bravo da dpf ıptalı oncesı ve sonrası egzoz emısyon değerlerini karsılastırdıgım da dpf ıptalınden sonra yazılımlı olmasına ragmen daha dusuk bır deger okumustu tuvturk :) 

24.11.2017 at 11:35, Ferhat23 :

Açıklama için teşekkür ederim. Bende hiç duman yok, zaten egzozcuda DPF iptal edilirken, eleman "hocam bu tel filtreyi takalım hiç duman ve koku olmaz" demişti. Bana da mantıklı gelmişti. Hazır sökülmüşken taktırdım. Performans yazılımını ise sonradan kaldırttım, çünkü arıza ışığı yaktırdı. Uzun süredir sadece DPF iptal yazılımı ile kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sadece seste hafif artış var, o da rahatsız etmiyor. Şu anda Ankara'daki eleman performans yazılımı üzerinde çalışıyor, hata bulmaya çalışıyor. Tamamlayınca bir yükleyip deneyeceğiz. Ama emin değilim, belki hiç performans yazılımı olayına girmem :)

performans yazılımı uzerınde calısan arkadas kım acaba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    424
Ferhat23
2 saat önce, AhmetKadir :

oncekı aracım bravo da dpf ıptalı oncesı ve sonrası egzoz emısyon değerlerini karsılastırdıgım da dpf ıptalınden sonra yazılımlı olmasına ragmen daha dusuk bır deger okumustu tuvturk :) 

performans yazılımı uzerınde calısan arkadas kım acaba ?

Ankara'da Özgür adlı bir arkadaş. Aramak isterseniz teledonu: 0506 934 52 47

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    33
AhmetKadir
2 saat önce, Ferhat23 :

Ankara'da Özgür adlı bir arkadaş. Aramak isterseniz teledonu: 0506 934 52 47

yerı nerde, ankarada ılk defa duyuyorum yazılımcılar arasında Ozgur dıye bırını , opel calıbracı bır Ozgur abı vardı o mu yoksa ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    424
Ferhat23
4 saat önce, AhmetKadir :

yerı nerde, ankarada ılk defa duyuyorum yazılımcılar arasında Ozgur dıye bırını , opel calıbracı bır Ozgur abı vardı o mu yoksa ?

Ben de internetten buldum. Kendi işyeri yok, Şaşmaz oto sanayide iki ayrı servis ile çalışıyor. Yazılımı ise başka bir firmaya yaptırıyor. Hangisi olduğunu bilmiyorum. Arayıp görüşün isterseniz. İçinize sinmezse başka yazılımcı ile çalışırsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AhmetKadir    33
AhmetKadir
3 saat önce, Ferhat23 :

Ben de internetten buldum. Kendi işyeri yok, Şaşmaz oto sanayide iki ayrı servis ile çalışıyor. Yazılımı ise başka bir firmaya yaptırıyor. Hangisi olduğunu bilmiyorum. Arayıp görüşün isterseniz. İçinize sinmezse başka yazılımcı ile çalışırsınız.

Ben sizin acinizdan sorguladim. Subaruyu bilmeyen ellere emanet etmeyelim diye :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    424
Ferhat23
15 saat önce, AhmetKadir :

Ben sizin acinizdan sorguladim. Subaruyu bilmeyen ellere emanet etmeyelim diye :)

Teşekkür ederim. Ankara'da tanıdığım Subaru yazılımcıları var, ancak DPF iptal yazılımı yapıp yapmadıklarını bilmiyorum, genelde performans yazılımı yapıyorlar. Ben de hem DPF hem de performans yazılımı yapan yer arayışına girdiğimde bu arkadaşa ulaştım. Dürüst ve işinin ehli bir arkadaş. Zaten öyle olmasa o kadar kuyruk olmazdı. Arkadaşın telefonu hiç susmuyor, dükkanın önünde hep kuyruk var. DPF ve EGR iptali için gelen gelene :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
crabian    1
crabian

Selamlar, DPF ile ilgili bir sorum olacak,

Benim aracımda zaman zaman egzozdan beyaz duman geliyor, belli bir süre sonra kendiliğinden kayboluyor. İnternette birkaç videoda benzer durum izledim. Bu durumun DPF rejenerasyonunda olduğu belirtiliyor.  Servise de durumu sordum normal olduğu belirtildi. Arıza, DPF lambası felan yanmıyor, ama duman içinde araç sürerken görüntü çirkin oluyor, durum içime sinmedi, acaba gerçekten normal mi? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    27
Tourist

bizim şirketin güvenlik aracı da dizel forester

onda da var aynı durum

servis normal diyormuş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    31
bahcekapiliyavuz
15.12.2017 at 16:11, crabian :

Selamlar, DPF ile ilgili bir sorum olacak,

Benim aracımda zaman zaman egzozdan beyaz duman geliyor, belli bir süre sonra kendiliğinden kayboluyor. İnternette birkaç videoda benzer durum izledim. Bu durumun DPF rejenerasyonunda olduğu belirtiliyor.  Servise de durumu sordum normal olduğu belirtildi. Arıza, DPF lambası felan yanmıyor, ama duman içinde araç sürerken görüntü çirkin oluyor, durum içime sinmedi, acaba gerçekten normal mi? 

Gayet normal. Araç rejenerasyon yaparken yoğun beyaz duman atabilir. Ben özellikle şehirlerarası yollarda çok rastlıyorum. Genelde de zaten uzun yolda performanslı sürüşlerde egzoz sıcaklığı yükselince araç hemen partikülleri yakıyor fırsat bu fırsat :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
crabian    1
crabian
12/19/2017 at 00:04, bahcekapiliyavuz :

Gayet normal. Araç rejenerasyon yaparken yoğun beyaz duman atabilir. Ben özellikle şehirlerarası yollarda çok rastlıyorum. Genelde de zaten uzun yolda performanslı sürüşlerde egzoz sıcaklığı yükselince araç hemen partikülleri yakıyor fırsat bu fırsat :)

Valla bende de takıntı oldu şimdi bütün araçların egzozuna bakıyorum benzer bir durum varmı diye. Bi nebze rahatladım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    31
bahcekapiliyavuz
24.11.2017 at 15:58, Ferhat23 :

Memnuniyetle paylaşırım iletişim bilgilerini. Bende de DPF iptalinden sonra performans iyileşmesi var, ama kaldırttığım performans yazılımı arabayı resmen coşturmuştu. Hem de bunu yakıt tasarrufu yaparak gerçekleştirmişti. O yüzden, eğer performans yazılımında daha önce arıza ışığı yaktıran hatayı bulup yeniden düzenleyebilirlerse, yeniden yükletebilirim. Outback resmen Forester XT gibi olmuştu, ancak arıza ışığı yakınca mecburen sildirtmiştim. Bakalım, kafam çok karışık açıkçası :)

Hocam DPF ve kat iptal edilmiş bence stock halde binmeye devam edin ancak Ankara'ya geldiğimde tel filtre olayın ben de düşünüyorum. Allah nasip ederse şu 15 tatilde Ankara'ya geleceğim. Bakalım nasıl yaparız. Bu işi yapan arkadaşla görüştüm. Yazılımla birlikte olduğunda daha uyguna geliyor haliyle ama ben yazılım işine sıcak bakmıyorum. Duman ve kokuyu keselim yeter. Yalnız o tel filtre nasıl bir şey ki o kadar dumanı kesebiliyor ben merak ediyorum. Bir de bu tel filtre dolup geri basınca sebep olur mu acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    424
Ferhat23
31.12.2017 at 15:25, bahcekapiliyavuz :

Hocam DPF ve kat iptal edilmiş bence stock halde binmeye devam edin ancak Ankara'ya geldiğimde tel filtre olayın ben de düşünüyorum. Allah nasip ederse şu 15 tatilde Ankara'ya geleceğim. Bakalım nasıl yaparız. Bu işi yapan arkadaşla görüştüm. Yazılımla birlikte olduğunda daha uyguna geliyor haliyle ama ben yazılım işine sıcak bakmıyorum. Duman ve kokuyu keselim yeter. Yalnız o tel filtre nasıl bir şey ki o kadar dumanı kesebiliyor ben merak ediyorum. Bir de bu tel filtre dolup geri basınca sebep olur mu acaba?

Tel filtre, şu katalitikler ve partikül filtreleri icat edilmeden kullanılan basit ama etkili filtrelerdir. Gözenekleri görece daha büyük olduğu için tıkanmayan filtrelerdir. Bu yüzden hiçbir zararları yoktur. Kesinlikle tavsiye ederim. Ben hiç koku duman vs. yaşamadım. Tertemiz biniyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    27
Tourist

o tel filtre sanırım birşeyi filtre etmiyor

sadece kendi gazlarla ısınarak kurumun yanmasını sağlıyor 

o yüzden de tıkanmıyor..

muhtemelen bir sıcak eleman gibi çalışıyor

yoksa uzun dönemde tıkanırdı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş