Jump to content
bahcekapiliyavuz

Subaru Outback Jant Bijon Aralığı

Tavsiye Edilen Mesajlar

bahcekapiliyavuz    23
bahcekapiliyavuz

Sevgili arkadaşlar bu konuda bilgisi olanlar varsa yardımcı olmalarını rica edeceğim. Aracın üzerindeki jantlar 17". Benim eski aracımdan kalan çok temiz 16" lastiklerim var. Kışın kullanmak üzere 16" jant düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    1.876
nitro37

5*100 olmasi lazim. Ne varki bende de oriinal borbet marka alman mali 16 inc jant var daha sifir hic takilmadi. Eger isterseniz verebilirim cunku artik arabam yok.;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Metin Durgut    105
Metin Durgut
Sevgili arkadaşlar bu konuda bilgisi olanlar varsa yardımcı olmalarını rica edeceğim. Aracın üzerindeki jantlar 17". Benim eski aracımdan kalan çok temiz 16" lastiklerim var. Kışın kullanmak üzere 16" jant düşünüyorum.

lastiklerin uyum(çap)olarak hesablayınız derim konfor ve hız gibi değişken hesabları var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cherkess    435
Cherkess

5x100 dür hiç arayıp yorulmayın.

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    350
Subim
06.05.2017 at 09:29, nitro37 :

5*100 olmasi lazim. Ne varki bende de oriinal borbet marka alman mali 16 inc jant var daha sifir hic takilmadi. Eger isterseniz verebilirim cunku artik arabam yok.;D

Yazık sana. Mazda 6 düşünüyorsun galiba. Bari alırken orjinal webastolu al. Mis gibi olur kışın.

5x100 j7 jant olur. Kaliperler icin 15" üstü yetiyor.

Offsetini net bilmiyorum. Bir bileziğe bakar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    23
bahcekapiliyavuz

Yalnız benim lastikler 215/55/16 orjinal lastikler 225/60/17'ye göre çok çok ufak kalıyor. %9 kadar. Kışın ömürlük bir Nokian WRD4 alırım artık. :) Diğer lastikleri satışa çıkaracağım çeşitli platformlarda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    350
Subim
58 dakika önce, bahcekapiliyavuz :

Yalnız benim lastikler 215/55/16 orjinal lastikler 225/60/17'ye göre çok çok ufak kalıyor. %9 kadar. Kışın ömürlük bir Nokian WRD4 alırım artık. :) Diğer lastikleri satışa çıkaracağım çeşitli platformlarda.

215.55.16 nın yerine 225.60.17 takamazsın. 225.50.17 takabilirsin. Fark yüzde 2 civarı olur. Herhangi bir sıkıntı olmaz. Eğer davlumbaza sürterse ona müdahele edersin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    23
bahcekapiliyavuz

Hocam bu 215/55/16 lastikler önceki aracımdan kalan. Subarunun lastiği değil. Sonuçta öyle ya da böyle birbirlerine çok uyumsuz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    350
Subim
42 dakika önce, bahcekapiliyavuz :

Hocam bu 215/55/16 lastikler önceki aracımdan kalan. Subarunun lastiği değil. Sonuçta öyle ya da böyle birbirlerine çok uyumsuz

Pardon ben yanlış anladım. Evet uyumsuzlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    433
İlter

2005 outback'e 215 55 17 yerine 215 65 16 taktım normal ebattan %2.5 kadar büyüktü ama sürtme gibi bi durum olmadı. Sadece kalın yanaktan ötürü araç eskiye nazaran daha fazla yatıyordu ama asfalt dışı kullanımda çok daha konforlu ve esnek olmuştu. 

bijon aralığınız 5x100

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    23
bahcekapiliyavuz

İki düşüncem var bu konuda.

1.si çok yakışmaz ama maliyetten ötürü 16" sac jant alıp üstüne Nokian kış lastiği almak.

2.si ortalama bir kış lastiği almak.

Bu konuda seçenekleri değerlendireceğim zamanla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    433
İlter
Bir saat önce, bahcekapiliyavuz :

İki düşüncem var bu konuda.

1.si çok yakışmaz ama maliyetten ötürü 16" sac jant alıp üstüne Nokian kış lastiği almak.

2.si ortalama bir kış lastiği almak.

Bu konuda seçenekleri değerlendireceğim zamanla.

Elinizde jant yoksa jant işine hiç girmeyin petlas kış lastiği alıp geçin :)

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    67
toronaga

Bende orjinal etikette 215 55 17, ama orjinal ebat denk getiremedik :) Kışlık 215 60 17 ve yazlık 225 55 17 kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    50
bougoss

Awd+nokian nasil bir deneyim sunuyor acaba? Bu sene nasip olursa deneyecegim ama merak ettim

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    226
Cihan
2 saat önce, bougoss :

Awd+nokian nasil bir deneyim sunuyor acaba? Bu sene nasip olursa deneyecegim ama merak ettim

Kullanan arkadaşlar çok memnunlar.memnun kalacaginizdan şüphem yok O0

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.696
Erçay
16 saat önce, bougoss :

çok aşırı memnunum :) 

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cherkess    435
Cherkess

Wrd3 ve wrd4 kullandım. İkisi de Harika. Özellikle de wrd4 ler Yazlık lastiklerimden bile sessiz. Yol tutuşu anlatmaya zaten gerek Yok. İniş yokuş hiç umrunda bile olmuyor arabanın. Tam bir kar canavarı oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    50
bougoss
Kullanan arkadaşlar çok memnunlar.memnun kalacaginizdan şüphem yok O0

çok aşırı memnunum [emoji4] 

Wrd3 ve wrd4 kullandım. İkisi de Harika. Özellikle de wrd4 ler Yazlık lastiklerimden bile sessiz. Yol tutuşu anlatmaya zaten gerek Yok. İniş yokuş hiç umrunda bile olmuyor arabanın. Tam bir kar canavarı oluyor.

Tesekkurler
Daha once d3'un tadina vardim ama d4 nasip olmadiydi diger araclarimda. W+ var su an, biraz geride kaliyor d3,d4e gore ama nokian olmasi kafi[emoji120]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    23
bahcekapiliyavuz

4 adet 225/60/R17 (orijinal ebat) Michelin Cross Climate alarak lastik işine nokta koydum arkadaşlar. Sahibinden.com'da Kia Sportage.dan çıkmış 140 km yol yapmış lastikler.

Hatırlatma Mart 2017.den itibaren araç lastik etiketinden farklı bir ebatta lastikle muayeneden geçmem mümkün olmayacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fezaönay    0
fezaönay

Ben de outback'im için 5x100 16 inç orjinal jant bakıyorum. Bilgisi olan var ve paylaşırsa sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fezaönay    0
fezaönay
6 Mayıs 2017 at 09:29, nitro37 :

Feyzettin bey merhaba.  Jantlarınız duruyor mu? Varsa foto alabilirmiyim. Teşekkürler.

fezaönay tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    1.876
nitro37
26 dakika önce, fezaönay :

Feyzettin bey merhaba.  Jantlarınız duruyor mu? Varsa foto alabilirmiyim. Teşekkürler.

Jantlar satıldı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    20
Tourist

acaba 225 60 r17 yerine

235 55 r17 taksak sürtme vb problem olur mu?

çapta %1,4 küçük

enden %4,5 büyük

deneyen var mı?

fiyatta %30 farkediyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş