Jump to content
ŞafakÖzkan

Subaru Yükseltme Projesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

ŞafakÖzkan    17
ŞafakÖzkan

merhabalar. aşağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz gibi adamlar muhteşem eser çıkarmışlar. Ben de aslında forester düşünüyorum ama hep aklımda bir vagon projesi var. bir impreza alıp tamamen arazi şartları için yerden yükseltmek istesem;

1- Bunu yapacak ustayı bulabilir miyim?
2- Ustayı bulsak yaptırsak ortalama kaça patlar?
3- Ülkede muayeneden geçer mi?

18e1f89f09e0541a82fe67dc5b5b8980.jpg

568c6bac7fb00d8cdd547a7632791816.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    357
kmvolkan

Böyle bir projeye girişirseniz takip etmek bizim açımızdan keyifli olacaktır fakat neden Impreza'yı yükseltmek  yerine Forester bakmıyorsunuz :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kepeneks    66
Kepeneks

Bu ürünleri kullanarak yapmak mümkündür,Türkiyede yapan ustalar var sadece malzemesi olsun ,Ankarada bir usta ile görüşerek  virajlarda  denge kaybı olur demişti

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-subaru-yukseltme-kiti-forester-impreza-outback-legacy-302746457/detayhttp://www.caddemotors.com/ikinci-el-araclar/impreza-legacy-yukseltme-kiti.html
http://www.subtle-solutions.com/product_info.php?products_id=762

Kepeneks tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zencir    99
Zencir

böyle bir proje için antalyada ahmet demir usta vardır ona danışabilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ŞafakÖzkan    17
ŞafakÖzkan
11 saat önce, kmvolkan :

Böyle bir projeye girişirseniz takip etmek bizim açımızdan keyifli olacaktır fakat neden Impreza'yı yükseltmek  yerine Forester bakmıyorsunuz :D 

bu soruyu bekliyordm :) tamamen benim birşey yaratma isteğimden gelen birşey

7 saat önce, Kepeneks :

kurcalayayım bi ürünleri 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kepeneks    66
Kepeneks

Bundan dolayı bende düşünmüştüm bu projeyi , Xv düşünmemdeki tek sebep bu görüntücc87c252d0286f31338b41ef3cd45a91.jpg

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ŞafakÖzkan    17
ŞafakÖzkan
7 saat önce, Zencir :

böyle bir proje için antalyada ahmet demir usta vardır ona danışabilirsiniz

ustanın numarası varmıdır sizde? yada adres? yarın antalyaya gideceğim danışmak isterim

2 dakika önce, Kepeneks :

Bundan dolayı bende düşünmüştüm bu projeyi , Xv düşünmemdeki tek sebep bu görüntücc87c252d0286f31338b41ef3cd45a91.jpg

basık araç olunca canım sıkılır benim. geçen çamurdan dolayı gittiğim yoldan geri döndüm. işte dönmek istemiyorum devam etmek istiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    357
kmvolkan

2.0 Imprezalar zaten ateş pahası ve wagon olarak pek yok ülkede, 1.5 ve 1.6'lar sanırım arazide bekleneni veremez. Bence böyle bir merakınız varsa bir Forester alıp güzel bir offroad projesi yapmanız mantıklı olur :) İyi bir fiyata manuel S-Turbo denk getirebilirseniz seçeneklere ekleyin derim.

Bu da şurda dursun :D

10 dakika önce, ŞafakÖzkan :

bu soruyu bekliyordm :) tamamen benim birşey yaratma isteğimden gelen birşey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zencir    99
Zencir

Tlfon numarası gitmiş, kendisi antalyada feysten ahmet demir diye arayıp ıletışıme gecebilirsiniz, kendisinin sıfırdan bugy yapmışlığı vardır, tr de ofroad yapımında iddalı isimdir, feyste bulamazsan bana msj at 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seez    6
Seez

Eğer ekipmandan çekinmeyecekseniz 4X4 2.0 bi legacy de işinizi görebilir hem daha uygun hemde iç ve bagaj hacmi geniş bi bakın derim. Takip etmekten zevk alacağız :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    147
serkankucuk

Bu yükseltme işi benim de çok ilgimi çekiyor, takip ettiğim bu işi yapan, yükseltme için gerekli ekipmanları üreten firmalar var. Sağolsunlar en kolay ulaşılanı Amerika'da, en zoru Avustralya'da :D 

Bugün gördüm şu aracı paylaşmışlardı, çok hoş ve sade olmuş https://www.instagram.com/subie_foz_09/ 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kepeneks    66
Kepeneks

Adamlar yapıyor ...

1V083D.jpg5171705c0461cf3ba0e7c05f76065383.jpg17817913_524568844597831_3418835289496354816_n.jpghttp://cloud.tapatalk.com/s/58ed1abf00fc8/16936965_1766944766664475_4791279728017276928_n.mp4
http://cloud.tapatalk.com/s/58ed1ace9b13d/16506556_731267723707925_4278913326722842624_n.mp4

Kepeneks tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Nusret    24
Nusret

Bir 2.0R wagon kullanıcısı olarak merakla takipteyim. Bende biraz yükseltme ihtiyacı hissettim araç tabandan kara oturup 4 teker havada kalınca :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

eğer düşünüyorsanız yapabilecek birinin numarasını verebilirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Bu resimdeki getlerden sanayide polyamid malzemeden kendinizden yaptırabilirsiniz, maliyeti 300Tl civarında..

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
OsmanTolga    7
OsmanTolga

Merhaba,

Ben de bayağı araştırdım bu konuyu. Bu konuda sanırım en kıdemlimiz @erolkan  Daha önce bu işlemi hem kendi aracı hem de farklı forumlardaki çok fazla sayıda araç için yaptıranlardan Tufan'ı buldum internetten. Ne tür arazide kullanacaksın diye sordu direkt. Öyle çamur vs geçişi olmayacak tabandan oturmasın arazide yeter dedim. Forester zaten yüksek olduğu için 5 cm yükseltme önermedi. Z rotları vs bayağı iş çıkarırsın başına dedi. Daha sonra bu işi yapan servis SubaruPark'tan Osman usta ile konuştum, o da 5 cm önermem 3 cm sınırı zorlamayan yükseltme dedi. O şekilde yapacağım. BF Goodrich AT lastik taktım 65 yanak. Onunla araç neredeyse 4 cm yükseldi zaten. Toplamda 7 cm yükselmiş olacak araç. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
OsmanTolga    7
OsmanTolga

Ben SubaruPark'ta İsmail ustaya gittim. Araç 3 cm yükseldi. Lastik vs şu an yükseklik 27 cm. Yeterli bence. Denge sorunu vs yok. 

IMG_1523.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bmk    19
Bmk

Tam benlik konu olmuş ben de merakla takip edicem. Vakit bulabilirsem bu ay içerisinde ben de 5cm yüksetlme uygulayacağım. Teknik planlarını bulabilsem kendim kestirip yapmak istiyorum aslında ama henüz bulamadım. 5 cm için kendi ustamdan aldığım fiyat 1200 tl (işçilik vs herşey dahil)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş