Jump to content
Cylon

Araç Değer Kaybi Konusunda

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cylon    173
Cylon

Geçirdiğiniz bir kaza sonrası aracınızda oluşan değer kaybını sigorta sirketinden alabiliyorsunuz. Bu bilgiyi turkiyede cok az kisi biliyor olabilir. Attığım link'te hem Olgu Erhan tarafindan incelenmis araç ici kamera bilgileri hemde araç deger kaybi konusunda bilgilere ulasabilirsinjz. Olgu tarafindan açılan çok faydali bi konu olmus. Kendisi bu konular hakkinda uzmanlaşmış biri ve ozelden veya forumdan yazdığınız her soruya usenmeden cevap veriyor. Umarim kimse bu konuya ihtiyaç duymaz ama olursa da incelemenizde fayda var...

https://mobile.donanimhaber.com/arac-ici-kamera-tavsiyesi-1-msj-hep-guncel-mart-2017--74988670

https://mobile.donanimhaber.com/kaza-sonrasi-arac-deger-kaybinin-alinmasinda-izlenecek-yol--119012102#119012102

Xiaomi & Subaru

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
msalihdemir    39
msalihdemir
Geçirdiğiniz bir kaza sonrası aracınızda oluşan değer kaybını sigorta sirketinden alabiliyorsunuz. Bu bilgiyi turkiyede cok az kisi biliyor olabilir. Attığım link'te hem Olgu Erhan tarafindan incelenmis araç ici kamera bilgileri hemde araç deger kaybi konusunda bilgilere ulasabilirsinjz. Olgu tarafindan açılan çok faydali bi konu olmus. Kendisi bu konular hakkinda uzmanlaşmış biri ve ozelden veya forumdan yazdığınız her soruya usenmeden cevap veriyor. Umarim kimse bu konuya ihtiyaç duymaz ama olursa da incelemenizde fayda var...

https://mobile.donanimhaber.com/arac-ici-kamera-tavsiyesi-1-msj-hep-guncel-mart-2017--74988670

https://mobile.donanimhaber.com/kaza-sonrasi-arac-deger-kaybinin-alinmasinda-izlenecek-yol--119012102#119012102

Xiaomi & Subaru

Çok teşekkür ederiz bilgilendirme için. Benim başıma geldi. Yalnız aracınızın 5 yaşından büyük olmaması lazım diye biliyorum. Ayrıca 1400 tl Lik bir hasar almama rağmen sadece 350 tl aldım sigortadan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cylon    173
Cylon

Çok teşekkür ederiz bilgilendirme için. Benim başıma geldi. Yalnız aracınızın 5 yaşından büyük olmaması lazım diye biliyorum. Ayrıca 1400 tl Lik bir hasar almama rağmen sadece 350 tl aldım sigortadan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cesitli şartları var dogru ama İstediğiniz miktarda geri alamamalarda da ne yapmaniz gerektiği belirtilmiş konuda.

Xiaomi & Subaru

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    98
serhat01

5 yaş gibi bir sınırlama yok arkadaşım 2 yıl önce 2004 model accorduna aldı yaklaşık 3500 tl

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    562
emre-sti

2015 senesinde bir araç benim arabaya şofor tarafından komple sürttü şofor kapısı değişti yan traraf komple boyandı 1500-2000TL arası bir para almıştım tutarı hatırlamıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    421
murat1903

bende baş vurdum evrakları hazırlıom şuan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cylon    173
Cylon

Hayırdır murat1903 noldu ki. Geçmiş olsun

Xiaomi & Subaru

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    421
murat1903
Bir saat önce, Cylon :

Hayırdır murat1903 noldu ki. Geçmiş olsun

Xiaomi & Subaru

bnde bir sıkıntı yokta kardeşime şubat ayında sol yandan çarpmışlardı onun işlemleri daha öncede babamın kazasından almıştım baya bir para 6 bin tl masraf tutmuştu 4 bin küsür vermişlerdi bu arada belirteyim 2 yıl içerisinde 100% haklı olduğunuz kazaları alma şansınız var 2 yıldan sonra bu hakkı kaybedersiniz ve para sigorta şirketine kalır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    421
murat1903

arkadşalar bu konu ile ilgili güncel bir olay yaşamaktayım adım adım aktarıyorum; öncelikle araç kardeşimin aracı ve kazamız sonucun tutar yaklaşık 10.500 TL kadar yapılanlar

1- karşı tarafın sigortası na mail yolu ile ulaşıldı ve dosya açtırıldı

2- 15 iş günü içinde para yatırıldı ancak burada ki uyanıklık belirledikleri tutar için benden onay almadan yatırdılar ve şu an itiraz ediyorum onların belirlediği tutar 774 tl gibi komik bir rakam halbu ki kanuna göre aracın ( özellikle kazasız ve 3 yaşında küçük ise ödemeleri gereken bedel oldukça fazla oluyor bizima racımız 4 yaşında ama kazasız) kaza öncesi rayiç bedeli ile kaza sonrası rayiç bedel karşılaştırılarak arada ki fark istenir.

3- parayı yatırdıktan sonra bedeli az bulduğumuz için yaptırmış oldukları ekspertiz raporunu talep ettim ve inceledim ( burada profesyonel yardım alabilirsiniz) bir çok işlemi hesaba katmamışlar. şimdi mail atıcam attığım mailde aba altından sopa göstererek aracımın kaza sonra rayiç bedeli yaklaşık 61 bin kaza öncesi 66 bin idi arada ki 5 b,n li farkı bana ödemiş olduğunu 774 tl yi düştükten sonra 4.000 tl olarak ödemelerini talep edicem aksi taktirde başke bir ekspertize aracım için rapor alıp ( bu bedelide tarafınızdan talep edeceğim diyerek) "SİGORTA TAHKİM KURULU" na başvuracağımı belirteceğim gelecek cevaba göre buraya yazarım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş