Jump to content
Sign in to follow this  
Arifbsr

Subaru xv ilk izlenim ve lpg

Recommended Posts

Arifbsr    0
Arifbsr

Merhabalar araniza yeni katildim bilen arkadaslar yanitlarsa cok sevinirim bir iki sorum olacak.

Oncelikle subaru xv tercih ettigim icin cok memnunum kesinlikle tum beklentimi karsilayan bi arac aile araci olarak düşünen arkadaslara tavsiye ederim

Benim sorum ilk olarak marş konusu ara ara marş cok gecaliyor  hani yakit bitmis gibi oluyor nedenini anlayamadim

Ikinci sorum ise lpg sistemiile ilgili araci izmirden aldim lpg oldugunu dusunmedim extra cikti iyi mi kotumu tam bilmiyorum suan ama araba gazda giderken normal yakit gostergeside düşuyor sonra tekrar gaz alinca kendi kendine full oluyor  lpg sistemi arizali olabilir mi 

Son olarak hiz sabitleme sistemini aktif hale getiremedim nasil oldugu konusunda yardimci olursaniz cok memnun olurum 

Simdiden tesekkur ederim...

serhat01    100
serhat01

Hız sabitleyiciyi önce direksiyonun sağındaki hız sabitleme tuşuna basıp sonra res+ tusuna basarak aktif hale getireceksiniz geç marş lpg ile ilgili olabilir hangi lpg kiti takılı aracınızda

Arifbsr    0
Arifbsr

Zavoli marka lpg takili 

emre-sti    567
emre-sti

Benzin göstergesi düşmesi arıza değil samandıra dan beri almıyor gaza göre kendi hesapkiyir arabayı oysa siz lpg de biliyorsunuz. Ara ara geç marş alması lpg enjektorleri araba stop halinde iken emme manifolda lpg kaçırdı ise araç boğulma yapar ondan. Lpg de iken ortalama 80-100.000 km kullanım sonrası subap ayarı bozulur sadece sağladığı tasarruf ile subap maliyeti amorti ediliyor hayli hayli

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chemaster    65
Chemaster

Aracınızı güle güle kullanın. Lpg tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim. Aracınız kaç km ve model yılı nedir ?

Hız sabitleme için yukarda belirtildiği gibi önce hız sabitleme tuşuna sonra set basacaksınız. Res tuşu ise frenleme nedeniyle hız sabitleme devreden çıktığında tekrar devreye almak için kullanılır.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Erçay    2,380
Erçay

dipnot olarak

09.04.2017 at 06:51, serhat01 :

Hız sabitleyiciyi önce direksiyonun sağındaki hız sabitleme tuşuna basıp sonra res+ tusuna basarak aktif hale getireceksiniz geç marş lpg ile ilgili olabilir hangi lpg kiti takılı aracınızda

hız sabitlemeyi 50-60 km altında yapamazsınız 

murat1903    404
murat1903

hayırlı olsun güle güle kullanın

Sign in to follow this