Jump to content
sztoker

2009 Model Outback Nedir, Ne Değildir

Recommended Posts

sztoker    0
sztoker

Arkadaşlar merhaba,

Forester almak için niyetlendim, epey bir araştırma yaptım ancak tam olarak karar veremedim. Bu arada Outback daha cazip gelmeye başladı. Aslında ayırdığım bütçeyi çok aşıyor ama 2009 model bir ilan var. 40000 km, 2.0 TD Comfort, 67000 TL. (Sanırım sunroof ve deri koltuk yok)

Bu araba hakkında bana biraz bilgi verebilirmisiniz? Sanırım bu, son kasanın bir öncesi. Belirgin bir sorunu, eksiği vs. varmıdır? Bu kadar paraya son kasa alınabilirmi?

Foresterla gidilebilen yarlere sanırım bununla da gidilebilir, üstelik uzun yolda daha konforlu ve güvenli olur diye tahmin ediyorum, doğrumudur? İlginize şimdiden teşekkür ediyorum, saygılarımla.

Guest mtutun   
Guest mtutun

Forester ile Outback arasındaki farklar; Outback biraz daha lüks sevenler için daha iyi plastik, kumaş, deri kalitesine sahiptir. İç mekan dizaynına biraz daha özen gösterilmiş ve iş amaçlı kullanacak iş adamlarına da hitap etmesi sağlanmıştır. Uzun yolda ve yüksek süratlerde performansı ve yol tutuşu daha iyidir. AWD sistemi ve yerden yüksekliği aynı olmasına rağmen (eski kasalar) dingil mesafesi ve tekerlek tampon mesafeleri daha fazladır. Bu da engel geçme açısı, yaklaşma ve uzaklaşma açılarını Forester'a göre kötüleştirir. Ayrıca Forester'ın arka süspansiyon yapısı da (eski kasalar) yapısal olarak daha dayanıklı McPherson seçilerek arazi uygunluğu arttırılmıştır.

Heriki araç arasında ne arazide ne de asfaltta çok büyük farklar yok. Ama Outback'in önceliğinin asfalt, Forester'ın ise hafif arazi koşulları olduğunu düşünebilirsiniz.

Size ilginç bir örnek vereceğim. Yeni kasa Outback ve Forester'ın bagajlarına bakın. Outback'inki yüksek kaliteli halı kaplı, Forester'ınki ise plastiktir. Forester'ın çok satıldığı ABD, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelerde bu araç çok yoğun olarak hafif arazi çamur şartlarda kullanılıyor. Çok yoğun balık hobisi olanlar, av hobisi olanlar, kamp hobisi olanlar ve hatta bu işleri profesyonelce yaşamak için yapanlar tarafından tercih ediliyor. Outback ise genelde iş seyahati yapanlar, aile seyahati yapanlar ve arada sırada karşılaşacakları zor koşullarda yolda kalmak istemeyenler tarafından tercih ediliyor.

Bizim gibi SUV segmentini sadece yollarda hava ve caka atmak için kullanan milletler de bu bagaja bakınca 'aaaa. ne kalitesiz' gibi laflar edebiliyor. Halbuki bunlar amaca yönelik dizayn edilmiş araçlar.

Arkadaşlar merhaba,

Forester almak için niyetlendim, epey bir araştırma yaptım ancak tam olarak karar veremedim. Bu arada Outback daha cazip gelmeye başladı. Aslında ayırdığım bütçeyi çok aşıyor ama 2009 model bir ilan var. 40000 km, 2.0 TD Comfort, 67000 TL. (Sanırım sunroof ve deri koltuk yok)

Bu araba hakkında bana biraz bilgi verebilirmisiniz? Sanırım bu, son kasanın bir öncesi. Belirgin bir sorunu, eksiği vs. varmıdır? Bu kadar paraya son kasa alınabilirmi?

Foresterla gidilebilen yarlere sanırım bununla da gidilebilir, üstelik uzun yolda daha konforlu ve güvenli olur diye tahmin ediyorum, doğrumudur? İlginize şimdiden teşekkür ediyorum, saygılarımla.

burcinhan    4
burcinhan

Bizim gibi SUV segmentini sadece yollarda hava ve caka atmak için kullanan milletler de bu bagaja bakınca 'aaaa. ne kalitesiz' gibi laflar edebiliyor. Halbuki bunlar amaca yönelik dizayn edilmiş araçlar.

Abi hislerime tercüman olmuşsun.