Jump to content
serdarsalci

P2088 OBD Trouble Code

Tavsiye Edilen Mesajlar

serdarsalci    20
serdarsalci

Arkadaşlar

P2088 OBD Trouble Code nedir.. nasıl düzeltilir..sıkıntı mıdır

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    505
RSBurak

Değişken zamanlı sübap ayarlayıcısı ile alakalı bir arıza motor yağı değişim zamanı gelmiş olabilir veya yanlış yağ koyulmuş olabilir. Servise göstermeniz gerekiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serdarsalci    20
serdarsalci

Şasi bağlantısında eksik bir bağlantı varmış. O yüzden obd okumasında sensör değeri (-) değer gösteriyordu. Şasi yapılınca düzeldi. Hata kodu kendiliğinden silindi..

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    70
bougoss

An itibariyle bu arıza ile karşı karşıyayım. Torque ile arızayı sildim motor ışığı ve cruise düzeldi ama tekrarlayabilir de tabi.

Aslında derdim 3-4gundur lpg ile alakalı. Gaz alımı sonrasında lpg hata verdi gaz bitmiş gibi ötmeye ve ışıkları yanmaya basladi depo full olduğu halde. Sonrasinda her çalışmada lpg otomatik olarak gecmemeye başladı ama manüel olarak geçiyordu. Şimdi manüel olarak da zor geçiyor lpg'ye ve en son bu hatayı verdi.

Yukarıda @serdarsalci şasi bağlantısından bahsetmiş ama nedir ki tam olarak.  Nereye bakacağını bilirsem hiç yoktan yanlış bişey var mı diye kontrol ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serdarsalci    20
serdarsalci

slm. subap cam şaftı açı ayarlayıcısında sıkıntı olabilir, ben sübap ayarı yaptırırken kilit kaldığını fark ettik ve değiştirdik. yukarıdaki hatadan öncemi sonra mı tam hatırlamamakla birlikte tamamen aracınıza özel bakılması lazım. hatta benim bir çok sonraki hatalarımın kaynağı motordaki ana soketin bile tam takılmaması ve yerine oturmamış olması nedeniyle arasıra bazı arızaları veriyor olmasıydı. yani biraz didik didik etmeniz lazım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    70
bougoss
7/7/2018 at 12:14, serdarsalci :

slm. subap cam şaftı açı ayarlayıcısında sıkıntı olabilir, ben sübap ayarı yaptırırken kilit kaldığını fark ettik ve değiştirdik. yukarıdaki hatadan öncemi sonra mı tam hatırlamamakla birlikte tamamen aracınıza özel bakılması lazım. hatta benim bir çok sonraki hatalarımın kaynağı motordaki ana soketin bile tam takılmaması ve yerine oturmamış olması nedeniyle arasıra bazı arızaları veriyor olmasıydı. yani biraz didik didik etmeniz lazım..

Hatayi torque ile sildikten sonra tekrarlamadı çok şükür. Lpg ise dün artik manüel olarak da geçmiyordu, bir kaç soketi bızıkladım hem lpgnin hem motorun. Bi süre kendi bile geçmeye başladı. Şimdi yine kendi geçmiyor lpg'ye ama en azından manüel olarak geçiyor. Lpg servisini aradim sorunu anlattım elektriksel bir problem olduğunu söyledi ki soketlerle uğraşınca bir miktar düzelme olması bu deseltekledi. Ama hatanın arabanın kendinden mı yoksa lpg tesisatından mı kaynaklandığı hala soru işareti. 

Bakalım eskişehire gittiğimde detaylı bir inceleme yapacagim/yaptıracağım. Sonuçları ayrı bir başlıkta bildireceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş