Jump to content
Kepeneks

2008 Subaru Impreza için açık hava filtresi önerisi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kepeneks    66
Kepeneks

2008 İmpreza için açık hava filtresi için önerileriniz nedir ? Bazı hava filtreleri var maf giriş noktası yuvarlak onlar olmuyor.

Maf sönsörü olduğu nokta dikdörtgen girişi olduğu için buna uygun ne yapabilirim.

Sırf ses duymak için kullanmak istiyorum belli bir süre ,uzun yola çıktığımda eski haline almak isterim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Hiç uğraşmayın ben denedim rölantiyi bozuyor.
Ama aracı benzinde kullanıyorsanız sıkıntı çıkarmıyor. Hava filtresi kutusu sökülecek açık filtre ek boruyla takılacak. Ek borunun üzerine 1x3 cm lik bir delik açılacak Maf sensörü de oraya takılacak. LPG liyse tüm herşeyden vaz geçilecek formül bu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    354
34_Srkn_61
54 dakika önce, Cherkess :

Hiç uğraşmayın ben denedim rölantiyi bozuyor.
Ama aracı benzinde kullanıyorsanız sıkıntı çıkarmıyor. Hava filtresi kutusu sökülecek açık filtre ek boruyla takılacak. Ek borunun üzerine 1x3 cm lik bir delik açılacak Maf sensörü de oraya takılacak. LPG liyse tüm herşeyden vaz geçilecek formül bu.

Ses için o zaman son susturucuya bi egzoz takmak en mantıklısı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.020
Erçay

Yazılan işler meşakkatli değil de ses içinse değmez, bi tık performans içinse k&n kabin filtre tavsiye ederim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess
Yazılan işler meşakkatli değil de ses içinse değmez, bi tık performans içinse k&n kabin filtre tavsiye ederim 

Kabin filtre klima performansı iÇin hacı [emoji51]
Kutu içi filtre olmasın kastettiğin.

Ses için o zaman son susturucuya bi egzoz takmak en mantıklısı 

Egzosa da gerek Yok son susturucunun flanşıyla borunun arasına iki tane pul atsanız yeterli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kepeneks    66
Kepeneks
yanıtlandı (düzenlendi)

-Hemşehrim Özgür abi ile Emrah kaptanın 2014 yılında yapılmış açık hava filtrelerini gördüm.

-Dün akşam arkadaşımı ziyarete gittiğimde 2016 golf'e uzaktan kumandalı egzoza ek parça taktırmış 400tl maliyeti var onuda düşünüyorum.orta bölümlere takılırsa polis genelde arkadan bakıyor.

-Yaptırmışken flame kit de mi takılsa abartı olurmu 1.5'e (FLAME VİDEO)

-Map sensörün olduğu girişin kısa ek borusunu satın alabileceğim link varmıdır.

ZZL43g.jpg

2mwh1ep.jpg

9QVyYO.jpg

Kepeneks tarafından düzenlendi
Geçmişi gördüm 2014 :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Sen aracı benzinli mi kullanıyorsun ona göre giriş bu işe. Ben o boruyu semaver bacasından yapmıştım 1x3cm dikdörtgen bir delik açtım oraya alt kısmına bisiklet iç lastiğinden hem sensörü yükseltecek hem conta görevi görecek parça yapmıştım. O parçayı tr de bulmak zor egzoscuda yapılabilir. PVC den lavabo borusu alıp delip boyayabilirsin de. Çok uğraşmaya gerek Yok. Ekstradan bir yol daha var tavsiye etmemekle birlikte hava filtresi kutusunun dibinden orijinal boruyu kesip hava filtresi kutusunu iptal edeceksin aynı zamanda sökeceksin yoksa filtre sığmaz. Sadece alacağın sonuç aracın alt devirleri bir tık iyileşecek yakıtın da menzil olarak 10/20 km arası artacak o kadar belki 2-3 hp de güçlenip 110 hp ye çıkacak. LPG varsa yine uyarıyorum bulaşma hiç.

Ha kutu ha kabin özgür abi, verilen mesaj açık, bulandırma [emoji4]

Kutu da hava filtresinin kabinidir caizdir diyorsun yani 🤣

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
olcaytosun    2
olcaytosun
03.03.2017 at 22:53, Erçay :

filtreyi degiştirerek performans artması demek; geçirgenliği artıyo falandamı oluyo aynı tip filtre nasıl arttırıyo, ben kocaman hava filtresi kabinini istemiyom orada bide altta bidonuyla, ufacik bi ampül degistirecem diye uğraşıp duruyorum, ilk fotodaki gibi dairesel bi filtre baglasak borunun ucuna olmaz mı? aküyü sökmek bile daha kolay ampül degistirmek için 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.020
Erçay
20 saat önce, olcaytosun :

filtreyi degiştirerek performans artması demek; geçirgenliği artıyo falandamı oluyo aynı tip filtre nasıl arttırıyo, ben kocaman hava filtresi kabinini istemiyom orada bide altta bidonuyla, ufacik bi ampül degistirecem diye uğraşıp duruyorum, ilk fotodaki gibi dairesel bi filtre baglasak borunun ucuna olmaz mı? aküyü sökmek bile daha kolay ampül degistirmek için 

Orijinal filtreler kağıt malzemeden yapılıyor, performans filtreler ise pamuktan, haliyle gözenekleri daha büyük olduğu için geçirgenliği daha fazla...Bu da daha fazla havanın yanma odasına girmesini sağlıyor. Ama gözenekler büyük olduğu için havada uçuşan Demirtozlarının da motor içine girmesine ve pistonu Sekmanı çizmesine sebeb oluyor. Bunu önlemek adına açık hava filtreleri özel yağıyla yağlanır. Bu yolla tozların filtreye yapışması hedeflenir. Özetle durum budur. Bu yüzden bu işe girişilecekse muhakkak iyi bir marka tercih edilmemeli, demirtozlarının motor içine girmesi demek motoru komple ele almak anlamına gelebilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    88
bougoss
20 saat önce, Erçay :

Orijinal filtreler kağıt malzemeden yapılıyor, performans filtreler ise pamuktan, haliyle gözenekleri daha büyük olduğu için geçirgenliği daha fazla...Bu da daha fazla havanın yanma odasına girmesini sağlıyor. Ama gözenekler büyük olduğu için havada uçuşan Demirtozlarının da motor içine girmesine ve pistonu Sekmanı çizmesine sebeb oluyor. Bunu önlemek adına açık hava filtreleri özel yağıyla yağlanır. Bu yolla tozların filtreye yapışması hedeflenir. Özetle durum budur. Bu yüzden bu işe girişilecekse muhakkak iyi bir marka tercih edilmemeli, demirtozlarının motor içine girmesi demek motoru komple ele almak anlamına gelebilir. 

peki biz normal filtreye bir kaç delik açsak da olur mu;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.020
Erçay

hahaha olur tabi tabi o delikten demirtozu geçmeyecek diye birşey yok :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş