Jump to content
Kemal35

Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kemal35    0
Kemal35

Xv'nin yakıt tüketimi hakkında bilgi sormak istiyorum. Haftasonu 2016 Xv premium cam tavanlı test ettim. Göstergeleri incelediğimde yakıt tüketimini 10 lt / 100 km gördüğümde normalinden fazla geldi. Totalde ortalama ne kadar yakıyor öğrenmek isterim. Sonuçta bakım, sürüş türüde v.s. tüketimi etkilese de şehir içi günlük kullanımlarda ki broşür rakamından ziyade gerçek tüketimi merak ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Chemaster    65
Chemaster

Ben İstanbuldayım, yakıt tüketimi çok göreceli ancak cvt mantığına uyarsanız xv çok yakan bir araç olmadığını görürsünüz. Benim ortalama 6000 km için 7.4 lt, bunun yarısı şehiriçi, yarısı şehir dışı düşünebilirsiniz. Ortalama şehirdışı/ şehir içi: 6-7/ 8-9 lt. Arasında değişiyor.

Sent from my iPad using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eeeburkay    13
eeeburkay

Daha yeni Ankara Niğde Ankara yaptım 2016 XV ile. Benzin 7.15 lira ve toplam yapılan yol genelde şehirler arası olmak üzere 700km. Araç yol bilgisayarı 6.6lt/100km gösterdi. Oda ortalama 47krş felan ediyor. Bunu gidişi tek kişi dönüşü 4 kişi ve tepeleme dolu bir bagaj. Genel olarak bakıldığında standart bir benzinli araç tüketimi. Ama aracın tam zamanlı 4 çeker vs olduğuna bakılırsa bence gayet iyi tüketim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş