Jump to content
silvershadow

Yaz Lastiği veya Dört Mevsim Lastik?

Tavsiye Edilen Mesajlar

kmvolkan    350
kmvolkan

Zaten yeni kış lastiği almışsınız. Dört mevsim lastik almak çok saçma olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
3 saat önce, kmvolkan :

Zaten yeni kış lastiği almışsınız. Dört mevsim lastik almak çok saçma olur.

Yani O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ameyt    240
ameyt

Forester da Falken'i kullandım 2 sezon, gayet güzeldi. Saçma bir tepkisini görmedim en azından.
Muhtemelen yeni aracımda da Falken kullanırım diyordum ki , şu lastiği(Continental) 276 liraya aldım hepsiburada'dan. => http://www.hepsiburada.com/continental-225-55rf17-97y-contipremiumcontact2-ssr-oto-lastik-p-OTLSTCON0356181 ama tabi iptal ettiler 1 hafta sonra. Tüketici heyeti vs derken biraz uzun bir süre kış lastikleriyle dolaşmaya devam edeceğim, sonuç elde edemezsem Falken den devam :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cylon    155
Cylon

Ucuza aldin diye sonradan iptal mi ettiler

Xiaomi & Subaru Forester 2010

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vparali    5
vparali

Merhaba

Ben iki kıştır Falken kış lastiği kullanıyorum. Bugun de Falken yaz lastiği takdırdım. Lastik Türkiye de Japon_ Türk ortaklığı ile Dunlop ile beraber üretiliyor. Etiket değerleri yakıt C  yağmur  B . Fiyat da uygun 275 tl. Orijinal lastikler C C sınıfı idi ve fiyatlar oldukça yüksekti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
metin.dogan    2
metin.dogan
yanıtlandı (düzenlendi)

Merhabalar,

Aracımı sadece hafta sonları şehir içinde haftalık ihtiyaçlar için ve yazları 15 günde bir kampa gidiyoruz buralarda hafif off-road yol şartlarında kullanıyorum. Yazları ayrıca bir yada en fazla iki kez Antalya'ya ailemin yanına tatile gidiyorum. Toplamda 15 gün ancak. 

Aracın %85-90'lık ömrü asfalt yollarda İstanbul ve civar illerde geçiyor. Yılda da en fazla 10-12K km ancak yapıyorum.

Sizce dört mevsim mi almalıyım yoksa yaza ayrı kışa ayrı lastik mi almalıyım?

Not : Nokian 225/55r17 97v Weatherproof Dört Mevsim konusunda tecrübesi olan var mı? Tanesi 540 TL'ye kadar ancak bulabildim.

metin.dogan tarafından düzenlendi
Hatalı yazımlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk

Michelin CrossClimate kullananlar var gördüğüm, yazın fren mesafesinin arttığı söyleniyor ama genel olarak memnun kullananlar. İstanbul için tek lastik mi yoksa yazlık kışlık ayrı mı seçimi yapmak epey zor. Kışı sert geçebilen hatta geçen yerlerde bu kararı vermek daha kolay, yazlık kışlık ayrı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
metin.dogan    2
metin.dogan
yanıtlandı (düzenlendi)
5/3/2018 at 10:32, serkankucuk :

Michelin CrossClimate kullananlar var gördüğüm, yazın fren mesafesinin arttığı söyleniyor ama genel olarak memnun kullananlar. İstanbul için tek lastik mi yoksa yazlık kışlık ayrı mı seçimi yapmak epey zor. Kışı sert geçebilen hatta geçen yerlerde bu kararı vermek daha kolay, yazlık kışlık ayrı :)

Tekrar Merhabalar,

Sonunda kararımı verdim ve dört mevsim lastiğe geçiş yapıyorum. Araştırma ve fiyat/perf. değerlendirmelerimden sonra; instagramda'da bir kaç farklı XV kullanıcısı ile görüştükten sonra Nokian Weatherproof 225 55 R17 97V lastiklerde karar kıldım. Tanesine henüz ödeme yapmadım ama 550 TL gibi bir rakam ödeyeceğim. İlk izlenimleri ve ayrıca deneyimleri bu cumartesi taktırdıktan sonra paylaşırım. Umarım hayırlı bir karar olur :)

metin.dogan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk

Hayırlı olsun şimdiden.

Nokian'ın da 4 mevsim lastiği beğeniliyor ama nedense Nokian kullanan çok az. Anca bizim gibi Subarucular Nokian'ı arayıp buluyoruz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
metin.dogan    2
metin.dogan

Tekrar Merhaba,

Nokian Weatherproof'lar ile neredeyse 700 Km oldu. Lastikler çok sessiz. Kuru zemin fren mesafemde değişme olmadı. Islak zemini henüz anlayamadım. Yol tutuş gayet başarılı. 120 Km ve üstü hızlarda viraj dönerken çok az bir ses oluyor ama katlanılmaz değil.

Sonuç olarak kış performansını henüz görmemiş olsam da 4 Mevsim tercihimden çok memnunum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş