Jump to content
ErdemS

Subaru Forester P0037 Arızası Nedir

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz
17 saat önce, Erçay :

Arıza kodu yine aynı mı?

hata aynı erçay,  bugün ankara çevreyolu nda biraz yüksek devirli kullandım,tekrar kendi kendine söndü, herşey normal gibi tekrar,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
doctor    73
doctor

Hocam heater arizasi sensor isininca gecer soguyunca gelir. Bosuna ugrasmayin. Boshdan muadil olan sensoru alip takin derdiniz bitsin O0

doctor tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz
18 saat önce, doctor :

Hocam heater arizasi sensor isininca gecer soguyunca gelir. Bosuna ugrasmayin. Boshdan muadil olan sensoru alip takin derdiniz bitsin O0

ben de aynı böyle düşünüyorum hocam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz

07.02.2018 at 16:28, doctor :

az önce ayaküstü avometre ile direnci ölçtüm kabloda sıkıntı olduğu belli oldu, 

yarın hava filtresi ekipmanlarını söküp dişi soketin kablo girişini detaylı kontrol edeceğim, şansım varsa sorunu bulur lehimler çözerim 

şansım yoksa temassızlık daha aşağıdalardadır,  sıkıntı eğer o2 sensörüne bağlantı noktasında ise nasıl yaparım, fikri olan varsa söylesin lütfen,

en kötüsünde ise hem sensör hem kablo bozuktur herhalde 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz

güncel durumu paylaşıyorum, yaklaşık 2 ay p0037 hatasından muzdarip motor bloğu ve cruise ısığı yanarken gezdim. Cuma akşam yağlamalı LPG'nin yağı bitti, (motor& cruise ışığı yanmaya devam) ertesi gün valvcare yağ eklendi ve LPG filtreleri değişti. arabanın ECU'suna bağlanmadan ilk kontakta cruise ve motor ışığı söndü, 3 gündür de sıkıntı yok.

olasılık 1 : havalar ısındığı için 2. O2 sensörü rutinini işleyebiliyor, sensör reziztansın çalışmasına gerek olmadı

olasılık 2:  sensör rezistans kablosunda temassızlık vardı, bir şekilde denk geldi, kablo şu an işlevini görüyor, kablo direncine tekrar bakmadım.

kafamdaki deli soru:  bu nasıl bir tesadüftür,  LPG takılmış olması, aracın kafasını karıştırıp arıza kodlarını şaşırmasına sebep olabilir mi ?

(bu arada ~19bin km kullanılan küçük LPG filtresi oldukça  kirlenmişti)

Aydın Gündüz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.093
Erçay
20 dakika önce, Aydın Gündüz :

LPG'nin filtreleri de 10 binde bir değişmeli, ayrıca katkılı otogaz çok kirletiyor filtreleri

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ErdemS    11
ErdemS
‎7‎.‎02‎.‎2018 at 16:28, doctor :

Ben sorunu partsouq tan aldığım orjinal parça ile çözdüm. Onun da üstünde bosch yazıyor zaten türkiyeden muadil parça alınması iyi bir alternatif olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz
2 saat önce, Erçay :

LPG'nin filtreleri de 10 binde bir değişmeli, ayrıca katkılı otogaz çok kirletiyor filtreleri

LPG bakımını da LPG taktırdığım yerde yaptırıyorum,  onlara göre değişim 20bin, LPG taktıralı 38bin km oldu  ve 2. değişimi yaptık 

açıkcası çok araştırmadım ama sendeki bilginin kaynağı var mı Erçay

46 dakika önce, ErdemS :

Ben sorunu partsouq tan aldığım orjinal parça ile çözdüm. Onun da üstünde bosch yazıyor zaten türkiyeden muadil parça alınması iyi bir alternatif olur

nasıl birşeydir erdem, link ini paylaşabilir misin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ErdemS    11
ErdemS
3 saat önce, Aydın Gündüz :

güncel durumu paylaşıyorum, yaklaşık 2 ay p0037 hatasından muzdarip motor bloğu ve cruise ısığı yanarken gezdim. Cuma akşam yağlamalı LPG'nin yağı bitti, (motor& cruise ışığı yanmaya devam) ertesi gün valvcare yağ eklendi ve LPG filtreleri değişti. arabanın ECU'suna bağlanmadan ilk kontakta cruise ve motor ışığı söndü, 3 gündür de sıkıntı yok.

olasılık 1 : havalar ısındığı için 2. O2 sensörü rutinini işleyebiliyor, sensör reziztansın çalışmasına gerek olmadı

olasılık 2:  sensör rezistans kablosunda temassızlık vardı, bir şekilde denk geldi, kablo şu an işlevini görüyor, kablo direncine tekrar bakmadım.

kafamdaki deli soru:  bu nasıl bir tesadüftür,  LPG takılmış olması, aracın kafasını karıştırıp arıza kodlarını şaşırmasına sebep olabilir mi ?

şuan p0032 arızasıyla boğuşuyorum. P0037 nin 1. Sensordeki karşılığı yani. Aracı çalıştırıp beklemeyip hemen hareket edersem ışık yanmıyor ama çalıştırıp rölantide birkaç dakika bekleyince veya arazi sürüşü gibi çok düşük hızda hareket edersem yakıyor. Devirli kullanmaya müteakip tekrar bir şekilde sönüyor. Şu an ışığınız sönükse ve aracınızda turbo yoksa bu dediğim yöntemi uygularsanız belki ışığınız yanmayabilir. 

https://partsouq.com

arama bölümüne aracınızın marka ve modeline uyumlu parçanın orjinal parça kodunu yazıyorsunuz. Benim aldığım dönemde faturanın miktarını düşük göstermek için ayarlayabiliyordunuz bu yıl itibarıyle bu uygulamayı kaldırdılar. Malum sınır 30€ geçince gumruğe takılabilir  ama yinede müşteri hizmeleriyle görüşmekte fayda var sonuçta bedevi kültürü hallederiz abi diyebilirler 8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.093
Erçay

Benim LPG taktırdığım yer 10 binde bir değişim yapıyor ve garanti kitapçığında da 10 bin aralıklarla ileriyor bakım periyotları

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    106
bougoss
16 saat önce, Erçay :

Benim LPG taktırdığım yer 10 binde bir değişim yapıyor ve garanti kitapçığında da 10 bin aralıklarla ileriyor bakım periyotları

Aynen brc atiker ve zavoli kullandım hepsinde filtre değişim 10bin inde. 12-13binde bile baya kurum bağlamış oluyor. 

bougoss tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz
02.03.2018 at 14:51, Aydın Gündüz :

az önce ayaküstü avometre ile direnci ölçtüm kabloda sıkıntı olduğu belli oldu, 

yarın hava filtresi ekipmanlarını söküp dişi soketin kablo girişini detaylı kontrol edeceğim, şansım varsa sorunu bulur lehimler çözerim 

şansım yoksa temassızlık daha aşağıdalardadır,  sıkıntı eğer o2 sensörüne bağlantı noktasında ise nasıl yaparım, fikri olan varsa söylesin lütfen,

en kötüsünde ise hem sensör hem kablo bozuktur herhalde 

alternatif oksijen sensörü tavsiyeleriniz alabilir miyim, spesifik link vs verirseniz süper olur

31.01.2018 at 11:47, doctor :

Kabloda bi şey yoksa sensor değiştirmeniz lazım. Bu arkadaki icin orjinal almanıza gerek yok. Dar bant çalışan standart o2 sesorudur.

hocam, değişiklik şart oldu, nereden parça alabilirm tavsiyeniz var mı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenkpala    17
cenkpala

aliexpress  deneyin en az 5-6 defa aldım. parça numarasını yazıp arama tuşuna basın. birçok seçenek var . çok uygun fiyatlara alabilirsiniz . sadece bir tanesi bozuk çıkmıştı. yazınca tekrar gönderiyorlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz
31.10.2018 at 12:06, cenkpala :

aliexpress  deneyin en az 5-6 defa aldım. parça numarasını yazıp arama tuşuna basın. birçok seçenek var . çok uygun fiyatlara alabilirsiniz . sadece bir tanesi bozuk çıkmıştı. yazınca tekrar gönderiyorlar. 

çok soruyorum ama parça kodunu nereden bulabilirim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    106
bougoss

Www.opposedforces.com

Parça no bulmak içindir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz
31.10.2018 at 12:06, cenkpala :

üstad siparişi verdim 9 günde geldi, dün montajı yaptım, şu an 10 numara 5 yıldız

maliyet mi ?  17 usd  :)) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenkpala    17
cenkpala
19 dakika önce, Aydın Gündüz :

üstad siparişi verdim 9 günde geldi, dün montajı yaptım, şu an 10 numara 5 yıldız

maliyet mi ?  17 usd  :)) 

güle güle binin. bobin ısmarlamıştım. denemek için taktım 9 aydır kullanıyorum. orijinalleri bagajda duruyor. fazla para vermeye lüzum yok. herşey var. krank sensörü aldım. henüz takmadım . ihtiyacı olana maliyetine veririm. benimkinde gerek yokmuş.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
madanadam    1
madanadam
09.04.2018 at 11:01, Aydın Gündüz :

Konuyu hortlatma gibi olacak ama Küçük LPG filtresi dediğiniz gaz kesici filtresi mi? Kasım ayında sorunu çözmüşsünüz galiba. Sizin hatanız P0032 miydi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    42
Aydın Gündüz
9 dakika önce, madanadam :

Konuyu hortlatma gibi olacak ama Küçük LPG filtresi dediğiniz gaz kesici filtresi mi? Kasım ayında sorunu çözmüşsünüz galiba. Sizin hatanız P0032 miydi?

benim hata p0037 ydi, sorun bozuk olan 2. O2 sensorunu degistirince tamamen bitti, 2 tane lpg filtresi var, 1 buyuk 1 kucuk ama islevleri nedir tam bilmiyorum, bilen bri mutlaka cevaplar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş