Ferhat23

Subaru İle Karda İniş Teknikleri

Bu konuda 85 ileti var

Eğer dik kaygan bir inişi önceden biliyorsanız yavaşlayıp vitesi  iniş ve araca en uygun olan en küçük vitese alın, uygun hızı yakaladıktan sonra hızı koruyacak şekilde sürmeye devam edin. Viraj ve kaygan zeminde ani ve sert frenden kaçının. Yok eğer inişi bilmiyorsanız ve bir anda önünüze çıkacak olursa ve kaygansa mümkün olduğunca sakin olun, frene hafif basın eğer tecrübeniz varsa el frenini kaygan zeminde dahi kızaklamayacak kadar çekin, araç kayacak veya direksiyon yönlendirmeniz dışında hareket edecek olursa freni bırakın gerekirse gaza basın,  gaza basarken direksiyonu her zaman gideceğiniz yöne doğru çevirin. Özellikle çakıl ve buz zeminde tekerleklerin dönmeye devam ediyor olması aracın sizin kontrolünüzde olması demektir. Kazasız belasız günler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@kmvolkan aracım 2.0 yani crosstrek olsa ben de o fotodaki gibi yükseltir ve A/T lastik takarım ama ne yazık ki araç 1.6 :( 

jl2_large.jpg

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, murat1903 :

@kmvolkan aracım 2.0 yani crosstrek olsa ben de o fotodaki gibi yükseltir ve A/T lastik takarım ama ne yazık ki araç 1.6 :( 

jl2_large.jpg

Bu tarz en en en çok istediğim şey... Çok fazla bu tarz arabaların olduğu XV CrossTrek hesabı veya sahibi takip ediyorum... Hibridi olsa saniye düşünmezdim, ilk imkanım olduğunda bu işe girerdim...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1.6'ya uygulamamanıza sebep olan öngörüleriniz nelerdir merak ettim :) 1.6 olduğu için benzer koşullarla başa çıkamamazlık olur mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim görüşüm hem CVT hem de 1.6 motor bir araya gelince hiç de arazi koşullarına girmeye gelmeyebilir, yoksa her türlü asfalt dışı keyifle kullanılır.

Ammmaaa hem 2.0 hem de manuel olsa bu XV, her türlü zemine her yere gireriz gözümüzü kapatıp...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, kmvolkan :

1.6'ya uygulamamanıza sebep olan öngörüleriniz nelerdir merak ettim :) 1.6 olduğu için benzer koşullarla başa çıkamamazlık olur mu?

A/T lastikte zaten bizim ebatlarımız da yok ebat değiştiği zaman yani A/T lastik bizim araca en uygun ölçüyü aldığımız zaman bile arabayı hantallaştırıyor jantı değiştirmek gerekiyor v.s v.s bunların karşılığında extrem bir fayda almamış oluyoruz aksine asfaltta arabayı ağırlaştırmış oluyoruz açıkçası sadece görüntü için ben işi yapmam fayda almam lazım yani 1.6 turbosuz motor için attığımız taş ürküttüğümüz kuşa değmiyor ama öle yada böle xv arazi da sizi bırakmıcak bir araç param çok görüntü içinse yine yapabilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, kmvolkan :

;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yanıtlandı (düzenlendi)

Uygun donanımlar yapıldıktan sonra 1.6 motorda olur. Wrc araç standartlarında tam hatırlamasamda 420 bhp ile sınırlandırılmış 1600 cc motorlar kullanılıyordu galiba. 1600 cc motor 600 bhp üstü araçlar biliyorum. Kötü yanı bu araçlar çok kısa süre kullanılıp tekrar motor yapılması gerekiyor.

Subim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12.01.2017 at 16:11, murat1903 :

ben zaten dik demedim uçurum dedim :D valla benim bildiğim dikey uzunluğun yata uzunluğa oranına eğim denir 90 derece eğimli yol yatayda ve dikey deki uzunluklara bağlıdır oda şu şekilde hesaplanır bir üçgen çizelim o bizim yolumuz olsun eğer ki yatay çizgi 5 brim dikey çizgi 4 birim olursa bu yolu eğimi 4/5 den, 80/100 eşittir oda eşittir %80 eğime  ( dik açılı üçegen) bu arada zaten dik açıda eğim olmaz :D

eğim tanjanttır arkadaşlar, üçgendeki karşı dik kenar ve komşu dik kenarın oranıdır. Eğim = dikey mesafe / yatay mesafe olarak hesaplanır.

birimi % olarak ifade edilir derece olarak değil, hem eğim hem derece dediğiniz içiin kafa karışıyor sanırım. Derece deyince açısal büyüklük ifade eder, o zaman da eğim/tanjant denemez.

sevgiler... :)

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, özcan biçer :

eğim tanjanttır arkadaşlar, üçgendeki karşı dik kenar ve komşu dik kenarın oranıdır. Eğim = dikey mesafe / yatay mesafe olarak hesaplanır.

birimi % olarak ifade edilir derece olarak değil, hem eğim hem derece dediğiniz içiin kafa karışıyor sanırım. Derece deyince açısal büyüklük ifade eder, o zaman da eğim/tanjant denemez.

sevgiler... :)

Saygılar O0

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş