çaylak

Karda iniş

Bu konuda 42 ileti var
08.01.2017 at 01:15, çaylak :

Slm arkadaşlar aracımı yeni aldım forester activa bugün 90 derecelik bir yokuş aşağı inerken kaydım panikle frene abandim abs kitledi böyle durumda nasıl bir yol izlemeliyim bana tavsiyeleriniz Tşkler iyi geceler .

yokuş inme derim.:) şaka bir yana da en önemlisi panik yapmayıp sağlıklı düşünmek, lastiklerin mevsimine uygun olacak, bir de daha önemlisi var ki o da Allah istemeyecek ki kayma:)

Demirdağ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

uğraşmayın şu el freniyle arkadaş ayak freni varken bir tık üç tık tık tık bırakın el freni kendi işini yapsın. gerdiniz beni he he.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

işte hayalim

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, murat1903 :

işte hayalim

kafada hiç dert olmayacak herşey yolunda gidecek vs vs ki olsun benim hayalim bunun tekeri bile olamaz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Demirdağ :

kafada hiç dert olmayacak herşey yolunda gidecek vs vs ki olsun benim hayalim bunun tekeri bile olamaz..

Valla insan sevdiği bir konu üzerine eğilmesine bence dertler engel olmamalı aksine bunlar dertlerden uzaklaşmak için bir yol olmalı tabi maddi durumu riskede etmemeli ben yıllarca 2000 tl maaş alırken 3 5 biriktirip bişeylerdn kısıp modifiyeye girdim ve inanaılmaz keyif aldım allah kısmet edrde birikm yapcak duruma geldiğimde bu konu üzerine eğilip dertlerden uzaklaşmayı planlıom

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel olmuş. Çoğu kişinin hayali sanırım. En azından bu lastik ve azcık bir yükseltme ile araçlarımız arazi koşulları için çok çok daha uygun hale gelirdi.

Şu anda aracı kullanmak istediğim tarza uymuyor fakat Allah nasip ederse bir kaç yıl sonra hafif yükseltme ve AT lastik olayına girmeyi planlıyorum ben de :)

jl2_large.jpg

39170d1344906980-lifted-2007-subaru-fore

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, kmvolkan :

Çok güzel olmuş. Çoğu kişinin hayali sanırım. En azından bu lastik ve azcık bir yükseltme ile araçlarımız arazi koşulları için çok çok daha uygun hale gelirdi.

Şu anda aracı kullanmak istediğim tarza uymuyor fakat Allah nasip ederse bir kaç yıl sonra hafif yükseltme ve AT lastik olayına girmeyi planlıyorum ben de :)

39170d1344906980-lifted-2007-subaru-fore

Size bi paçalık lazım ama.:)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

El freni kullanma konusunda @nitro37 ye katılıyorum. Tarafımdan tecrübeyle sabittir. El frenini kilitlemeyecek kadar çekmek özellikle önden çekişli araçlarda çok işe yarar. Aracın daha stabil gitmesini sağlar. Araç hızlandıkça frene basıp çekerek ağırlık transferi yapıp aracın dengesini bozmaktansa yokuşun başında düşük vites ve arka tekerlekleri kilitlemeyecek kadar el frenini 1 veya 2 tık çekmek aracınızı çok daha güvenli sürmenizi sağlar. Geçen kış bilenler bilir kocaeli Kandıra cezaevinde çalışırken. Herkesin spinler atarak sağa sola araclarını yatırdıkları yolda kış lastiği olmayan honda Civic ile gayet güvenli bir şekilde izmitten ulaşmıştım. Herkes öcü görmüş gibi olmuştu. ;D

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, serhat01 :

El freni kullanma konusunda @nitro37 ye katılıyorum. Tarafımdan tecrübeyle sabittir. El frenini kilitlemeyecek kadar çekmek özellikle önden çekişli araçlarda çok işe yarar. Aracın daha stabil gitmesini sağlar. Araç hızlandıkça frene basıp çekerek ağırlık transferi yapıp aracın dengesini bozmaktansa yokuşun başında düşük vites ve arka tekerlekleri kilitlemeyecek kadar el frenini 1 veya 2 tık çekmek aracınızı çok daha güvenli sürmenizi sağlar. Geçen kış bilenler bilir kocaeli Kandıra cezaevinde çalışırken. Herkesin spinler atarak sağa sola araclarını yatırdıkları yolda kış lastiği olmayan honda Civic ile gayet güvenli bir şekilde izmitten ulaşmıştım. Herkes öcü görmüş gibi olmuştu. ;D

+1O0

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer dik kaygan bir inişi önceden biliyorsanız yavaşlayıp vitesi  iniş ve araca en uygun olan en küçük vitese alın, uygun hızı yakaladıktan sonra hızı koruyacak şekilde sürmeye devam edin. Viraj ve kaygan zeminde ani ve sert frenden kaçının. Yok eğer inişi bilmiyorsanız ve bir anda önünüze çıkacak olursa ve kaygansa mümkün olduğunca sakin olun, frene hafif basın eğer tecrübeniz varsa el frenini kaygan zeminde dahi kızaklamayacak kadar çekin, araç kayacak veya direksiyon yönlendirmeniz dışında hareket edecek olursa freni bırakın gerekirse gaza basın,  gaza basarken direksiyonu her zaman gideceğiniz yöne doğru çevirin. Özellikle çakıl ve buz zeminde tekerleklerin dönmeye devam ediyor olması aracın sizin kontrolünüzde olması demektir. Kazasız belasız günler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@kmvolkan aracım 2.0 yani crosstrek olsa ben de o fotodaki gibi yükseltir ve A/T lastik takarım ama ne yazık ki araç 1.6 :( 

jl2_large.jpg

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, murat1903 :

@kmvolkan aracım 2.0 yani crosstrek olsa ben de o fotodaki gibi yükseltir ve A/T lastik takarım ama ne yazık ki araç 1.6 :( 

jl2_large.jpg

Bu tarz en en en çok istediğim şey... Çok fazla bu tarz arabaların olduğu XV CrossTrek hesabı veya sahibi takip ediyorum... Hibridi olsa saniye düşünmezdim, ilk imkanım olduğunda bu işe girerdim...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1.6'ya uygulamamanıza sebep olan öngörüleriniz nelerdir merak ettim :) 1.6 olduğu için benzer koşullarla başa çıkamamazlık olur mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim görüşüm hem CVT hem de 1.6 motor bir araya gelince hiç de arazi koşullarına girmeye gelmeyebilir, yoksa her türlü asfalt dışı keyifle kullanılır.

Ammmaaa hem 2.0 hem de manuel olsa bu XV, her türlü zemine her yere gireriz gözümüzü kapatıp...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, kmvolkan :

1.6'ya uygulamamanıza sebep olan öngörüleriniz nelerdir merak ettim :) 1.6 olduğu için benzer koşullarla başa çıkamamazlık olur mu?

A/T lastikte zaten bizim ebatlarımız da yok ebat değiştiği zaman yani A/T lastik bizim araca en uygun ölçüyü aldığımız zaman bile arabayı hantallaştırıyor jantı değiştirmek gerekiyor v.s v.s bunların karşılığında extrem bir fayda almamış oluyoruz aksine asfaltta arabayı ağırlaştırmış oluyoruz açıkçası sadece görüntü için ben işi yapmam fayda almam lazım yani 1.6 turbosuz motor için attığımız taş ürküttüğümüz kuşa değmiyor ama öle yada böle xv arazi da sizi bırakmıcak bir araç param çok görüntü içinse yine yapabilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, kmvolkan :

;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş