Jump to content
erolkan

2016 Forester ve 2004 Forester testi..

Tavsiye Edilen Mesajlar

erolkan    258
erolkan

Daha önce paylaşıldımı bilmiyorum ama gayet detaylı inceleme yapmışlar..

Sony Xperia Z5

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

2004 xt kopartmışmı kafasını yeni xt'nin;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    38
Tourist

maalesef :)

ama biri 250.000 km de

biri 0 km

oradan belki yırtar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eray    11
Eray

Bu testte adaletsizlik var :) atmosferik motor ile turbolu foresteri kapıştırmışlar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903

ya arkadaşlar boş verin turboyu atmosferiği işin özüne bakmak lazım işte yıllarca alaman arabalarına bindikten sonra subaruyu bu kadar çok sevmemin yegane sebebini bu test çok güzel gösteriyor. baksanıza 2004 model subaru toyota rav 4 den hyundai tuscon dan daha iyi performans sergiliyor hele o slolom testi subaruyu subaru yapan yegane şey 75 kmde bakmayın devirdiğine başka araçlar 75 km de totoyu toplayabilirlermi acaba, subaru diyor ki 2004 de alsan ben sana belirli bir standart kaliteyi sunuyorum benimle gicendesin  :D yalnız beni en çok şaşırtan x3 ün foresterdan daha iyi performans göstermesi oldu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    357
kmvolkan

Benim anlamadığım şey şu: 10. dakika 10. saniyede sağ ön ve arka teker boşta dönüyor ve kurtulamıyor 2004 XT. Arkada LSD olduğu için sol arka tekerin aracı oradan kurtarması gerekmez mi? Aynı şekilde bir sonraki testlerde de sol arka teker yere temas ediyor ve çıkamıyor. Araç arka LSD yokmuş gibi davranıyor. Şimdi bu arabada LSD yok mu, var da LSD nin kilitleme yapması için yeterince süre geçmeden ayağını gazdan çekiyor mu, ya da sol araka tekere iletilmesi gereken %25 güç aracı oradan kurtarmaya yetmiyor mu?

BMW X drive'da güç %100 öne veya %100 arkaya dahi gönderilebiliyor diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
2 saat önce, kmvolkan :

Benim anlamadığım şey şu: 10. dakika 10. saniyede sağ ön ve arka teker boşta dönüyor ve kurtulamıyor 2004 XT. Arkada LSD olduğu için sol arka tekerin aracı oradan kurtarması gerekmez mi? Aynı şekilde bir sonraki testlerde de sol arka teker yere temas ediyor ve çıkamıyor. Araç arka LSD yokmuş gibi davranıyor. Şimdi bu arabada LSD yok mu, var da LSD nin kilitleme yapması için yeterince süre geçmeden ayağını gazdan çekiyor mu, ya da sol araka tekere iletilmesi gereken %25 güç aracı oradan kurtarmaya yetmiyor mu?

BMW X drive'da güç %100 öne veya %100 arkaya dahi gönderilebiliyor diye biliyorum.

Kafamda deli sorular diyosun yani.;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    357
kmvolkan
1 dakika önce, nitro37 :

Kafamda deli sorular diyosun yani.;D

:D:D:D valla bu pozisyon tam da LSD'nin devreye girmesi gereken pozisyon. Burada devreye girmeyecekse nerede girecek. Boşuna mı seviniyoruz araçta LSD var diye :D:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
20 dakika önce, kmvolkan :

:D:D:D valla bu pozisyon tam da LSD'nin devreye girmesi gereken pozisyon. Burada devreye girmeyecekse nerede girecek. Boşuna mı seviniyoruz araçta LSD var diye :D:D

Plotaj hatasıdır belki ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903

bu testte mazda bende şok etkisi yarattı ve almama sebep oldu yani bundan sonra

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    147
serkankucuk

Mazda bu testte sistemin ne kadar proaktif çalıştığını göstertmiş, birçok sensörden gelen bilgiye göre araba hareket etmiyorken bile gücün nereye aktarılacağını önceden bilip kendini ayarlayabiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    100
serhat01

2004 forester da vdc vb hiçbir donanım olmamasına rağmen slalom ve moose testte bu kadar başarılı çoğu marka tüm bu donanimlara rağmen moose testte takılıyor, hatta takla atanlar bile var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Lsd olayına bende takıldım. BMW çok şaşırtmadı zaten awd sistemlerinde Subarunun en yakın rakibi BMW dir. Hatta tek üstün yanı da awd sistemi kullanan araçların iÇin subaru dan daha hızlı olması.

Moose test skandalı cherokee de büyük yankı uyandırmıştı. O testte zaten arkayı savuranlar toplayamıyor kolay kolay. Güvenlik ve stabilite donanımları da kâr etmiyor çoğu zaman. Takla atan Berlingo vardı haydi ona dersin ki araba Yüksek ticari falan onu anlayabiliyorum da Fren testinde ters dönen dacia duster a Halen hayret ediyorum. Buyurun video.

Düz yolda bile frene sert basmaya korkacağınız bir tehlike kendisi. Hatta dikizde görürsem yol veriyorum bunu izlediğimden beri. Belaya bulaşmaya gerek Yok. 🤣

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    275
İrfan ÖZKAN

kazayla olmuştur. ...[emoji16][emoji16]

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yalçın KAYALAR    2
Yalçın KAYALAR

Güzel bir paylaşım, teşekkürler. :)