Jump to content
toronaga

Uzman LPG ustası!!!

Tavsiye Edilen Mesajlar

toronaga    59
toronaga

Arkadaşlar merhaba,

Bu konu başlığı altında gerçekten işinde uzman, LPG işini teknik verilerle ve edindiği tecrübelerle birleştirerek yapan, alet edevat açısından donanımlı, sözün özü seçkin ve gerçekten farklı LPG ustası tavsiyelerinizi alabilir miyim? 

Benim kafamdan geçen profil :

-Closed Loop ta STFT, LTFT değerlerini grafiksel olarak takip edip aracın gerçek karakteristiğine yakın Zengin-Fakir karışım ayarını doğruya yakın tanımlayabilen,

-Open loopta ayar yapabilen ( AFR, MAF vs. verilerinden )

-Dyno üzerinde değişik devirlerde maksimum iyileştirme yapabilen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Özbek oto, quatro garaj, kayra prins bu firmalar kendilerini gelistirmisler. Telefon açip sorun derim.

nitro37 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
11 dakika önce, nitro37 :

Özbek oto, quatro garaj, kayra prins bu firmalar kendilerini gelistirmisler. Telefon açip sorun derim.

kayranın iyi olduğunu ben de duymuştum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay

Montajları Anelsan'da yaptırdım hep, harita konusuna ne kadar hakimler bilmiyorum, bir görüşün yine de zira montajdan ve yakıttan hiç şikayetçi değilim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    59
toronaga
1 saat önce, nitro37 :

Quattro aklımda, Kayra dan mapta istediğimi alamadım sayılır, normal kalibrasyon değerlerinden pek farkı yok, rölanti bölümünde STFT-LTFT ayarı yapmaya çalışmış o da Torque dan okuduğum değerlere göre pek stabil değil. Açıkçası ben bunu deneme yanılma yaparım ancak zahmetli bir iş, ve yakacağımız yakıt ve vakit anlamında pek işime gelmiyor. Özellikle üst devirleri ( open loop ) ayarlayabilecek sağlam usta bakıyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Open loop ta zaten lpg enjektörleri belirli bi devirden sonra tam açılıyor bildiğim kadarıyla..

Sony Xperia Z5

Anlık düzeltmeler içinde bence obd destekli kit olması yeterli..

Sony Xperia Z5

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
macemre    50
macemre
15 dakika önce, erolkan :

Open loop ta zaten lpg enjektörleri belirli bi devirden sonra tam açılıyor bildiğim kadarıyla..

Sony Xperia Z5

Sony Xperia Z5

Erol hocam, toronaga'nın dertten ben de muzdaribim. Yol ayarı ile yük durumunda hangi devirden sonra open loop'a geçeceğini hangi devirde geçmeyeceğini tam ayarlatmak gerekiyor. Benim araçta düşük viteste ilken ani devirlenmek için gaza yüklenince 5-6 bin devir civarlarında mesela open loop'a geçmesi gereken yerde haritalama iyi olmadığı için de olabilir, enjektörler de yetiştiremiyor (Bu zayıf ihtimal) olabilir benzine geçtiğini belirten sesli uyarı veriyor bazen. Ben de fırsat durumuna göre Quattro Bekir Usta(bir boş vaktinde gel demişti daha gidemedim) veya gidebilirsem Çorum Özençler Mehmet Usta'ya gitmeyi düşünüyorum yol ayarı için. Favorim Özençler ama Quattro'ya da yakınlığından ve olumlu referanslarından dolayı bir şans vermek istiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erolkan    258
erolkan

Yada hiç imkanınız yoksa map i sıfırlayıp,aracı 150km kadar benzinde kullanın.Bu arada oluşan değerler yeni map in oluşmasında etkili olabilir..

Sony Xperia Z5

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    59
toronaga
1 saat önce, erolkan :

Sony Xperia Z5

Sony Xperia Z5

Tam geçiş  Open loop  ve Closed loop "Transition"  map değerleri önemli. Bu detayda çalışabilecek usta var mıdır bilemiyorum.

FriedRiceBANZAI_O2Map_2.jpg

14 dakika önce, erolkan :

Yada hiç imkanınız yoksa map i sıfırlayıp,aracı 150km kadar benzinde kullanın.Bu arada oluşan değerler yeni map in oluşmasında etkili olabilir..

Sony Xperia Z5

Ben de tam bunu düşünüyordum, sıfır idle değerleriyle 150-200 km benzin,aracın sıfırdan orjinal mapini oto kalibrasyonla lpg ecusune çek, sonra hassas bir rölanti ayarı. Bunları yapabilirim, ancak zamanımı alacak şeyler, bir de kış :(  Hem yoğunum, hem de her gün aracı 100 km kadar kullanıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş