Jump to content
turanslm05

steer-ing arızası

Tavsiye Edilen Mesajlar

nitro37    1.997
nitro37

Birilerinden başka bir akü blup bir iki gün deneyin demiştim. Bunu uyguladınızmı. 

Dreksiyon kutusu donmaz. Hidrolik seviyenizi kontrol edin. Sol ön farın hemen arkasında 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
turanslm05    5
turanslm05

bir iki dün deneme fırsatım olmada anlık olarak baktım 1.2 saat gibi bir süre kaldı akü aracın üzerinde tekrar vermek zorunda kaldım. yanlız bizim direksiyonlar elektrikli olduğundan hidrolik bulunmadığını biliyordum ama.

bu arada yüklediğim video'yu forumda nasıl görebilirim fikriniz varmıdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    1.997
nitro37

Doğru arabaları karıştırdık. Siz aküleri değiştirin arkadaşınızla bir gece kalsın sizde akü ve sabah hemen bir test yapın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
turanslm05    5
turanslm05

elektrikli direksiyon mekanik aksamlı olduğundan donabilir diye düşünüyorum üstelik dün akşam oldukça fazlasıyla karın keyfini sürmüşken yürür aksam tamamen karla kaplı gürünüyor kaputu açıp baktığımda O0

bu arada kaza yaptığınız yazısı ile karşılaştım geçmiş olsun yapabileceğimiz birşey varsa yardımcı olmak isterim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    1.997
nitro37

Ben kaza yapmadım. Yanlış bakmış olabilirsiniz.;D

Siz aküyü değiştirin bence bir gece kalsın aracınızda. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
turanslm05    5
turanslm05

tamamdır teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
turanslm05    5
turanslm05

selam arkadaşlar tekrardan 3 gündür çalışmayan aracımın direksiyonu buz nedeni ile çalışmadığını tespit ettim bu gün aracın buzlarını çözdükten sonra çalışmaya başladı elektrikli direksiyon kutusunun etrafı buzlandığında  eğer temizlenmez ise sabah benim gibi çalışmama sürprizi yaşaya bilirsiniz.hiç bir yetkili servis veya özel servis bu konuda bilgi veremedi hatta kutu donmaz dediler. ama dondu bilginiz olsun başka bir arkadaşımızın başına gelirse belki faydası olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    276
İrfan ÖZKAN

iyi hoş fakat elektrikli takviye motoru aracın iç kısmında duruyor sözkonusu donan parça dışarıdaki kutu ise onun neresi dondu merak ediyorum doğrusu.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    662
SequentiaL
‎26‎.‎12‎.‎2016 at 20:50, turanslm05 :

teşekkür ederim bilgilendirmeniz için bugün servise gittik bilgisayara taktılar hata kaydı varmış 4 adet sildiler düzeldi şarj dinamosundan kaynaklı anlık hata kaydı kalır hafızada silinmedikçede düzelmez dedi usta. başına gelen biri olursa belki faydası olur.

Üç çeşit arıza lambası yanma durumu vardır arkadaşlar. Bu üçünden önce şunu söylemeliyim ki "arıza lambası silinmedi diye arıza devam ediyor sildim düzeldi" diye birşey yok. Başka bir deyimle motora sensörlere mekaniğe yada arıza lambası her ne sebeple yanmış ise ona müdahale edilmedikçe arıza lambası söndürmekle sorun giderilmez.

1 lamba hiç yanmaz ama kayıt düşer -az önemde sıkıntı-  OBD cihaz ile giriş yapıp görülebilir

2 problem tespit edildiğinde yanar haricinde söner -orta önemde sıkıntı- Gözden kaçmışsa yada görülmüş olsa bile yine OBD cihaz ile girilip bakılır

3 arıza tespitinde yanar sönmez -yüksek önemde sıkıntı- OBD cihaz ile bağlanılıp bakılmalı fazla vakit kaybetmeden problem çözülmeli

alıntıladığım mesajı gördüğümde sorunun yeniden ortaya çıkacağını umdum ve iki mesaj sonra nitekim bunu gördüm

‎27‎.‎12‎.‎2016 at 20:49, turanslm05 :

arkadaşlar tekrardan merhaba araç yine aynı arızayı verdi formül arayışa devam ::-((

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    276
İrfan ÖZKAN

bu konuda bilgilendirmeler eksik yanlış veya hatalı olarak kabul ediyorum. muhtemelen elektronik bir arıza sözkonusu. bu durumun mekanik bir arıza olabileceğini düşünmüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
turanslm05    5
turanslm05

Doğanlar subaru yetkili servisinde ismail usta 3 gün uğraşarak direksiyon kutusunun % 80 lik kısmını değiştirmek suretiyle sorunumuzu giderdi diğer tüm servisler kutunun değişmesi gerektiğini ve tamir olmadığını söyleselerde ismail usta birebir ilgilenerek mevcut durumdan minimum masrafla onarım gerçekleştirdi.kutunun içerisine yoğun birşekilde su girmiş olup tüm elektronik parçaların zarar görmesine neden olmuş bu arada suyun o kutuya nasıl girdiği hepimiz için bir muamma. ilginiz için teşekkür ederim kazasız belasız günlere.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İrfan ÖZKAN    276
İrfan ÖZKAN
Doğanlar subaru yetkili servisinde ismail usta 3 gün uğraşarak direksiyon kutusunun % 80 lik kısmını değiştirmek suretiyle sorunumuzu giderdi diğer tüm servisler kutunun değişmesi gerektiğini ve tamir olmadığını söyleselerde ismail usta birebir ilgilenerek mevcut durumdan minimum masrafla onarım gerçekleştirdi.kutunun içerisine yoğun birşekilde su girmiş olup tüm elektronik parçaların zarar görmesine neden olmuş bu arada suyun o kutuya nasıl girdiği hepimiz için bir muamma. ilginiz için teşekkür ederim kazasız belasız günlere.

İsmail usta konusunda çok donanımlı ve inanılmaz ilgili bir usta aracınızın güvenli bir elde onarıldığına sevindim. Güle güle kullanın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş