Jump to content
vparali

2012 XV LPG Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

vparali    5
vparali

Merhaba

1.5 yıldır xv kullanıyorum. Arabadan oldukça memnunum. Daha önce yeni honda civic kullanmıştım ( 2 yılda 50000 km yapıp sattım ) ve ondan da memnundum. Sakin araç kullandığım için performansı bana yeterli. Yazın uzun yol kışın Bursa içinde  kullanıyorum ve benzin kullanımında uzun yolda 6.5 (90-100 km hız) litre şehir içinde 9 litre (kış) ortalamalar elde ettim.. İki ay önce atiker gold lpg kit (1500 l) takdırdım. 3000 km yol yaptım. performans kaybı hissetmedim ve herhangi bir sorunla da karşılaşmadım. Kit takılınca hemen ruhsata işlettim(muayeneden sonra) kaskoya da eklettirdim. yakıt tüketimim 110-130 km li kullanışda 10 litre. 80-100 km arası hızlarda 9 litre. şehir içi yoğun trafik 12-13 litre az yoğun trafikte 11 litre.

Forumda daha az değerleri okudum. Bu değerlere ben de ulaştım düz yolda az trafikte ve trafik lambalarının az sıklıkta olduğu yerde.

selamlar

Volkan Paralı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
darkstalker    0
darkstalker

Hayırlı olsun. Bende uzun düşünme seansları sonrasında dün XV mi tüpledim. Prins silver kit uygulattım. Konya Ademler otogaz başarılı bir çalışma yaptı. Tavsiye ederim. En kısa zamanda resimleri ve yakıt durumunu Paylaşırım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mursel    1
Mursel

Merhabalar,

@darkstalker @vparali motor kodunuz FB16 ile başlıyor değil mi? Bu arada LPG maceranız kaç km oldu ve herhangi bir sorun yaşadınız mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vparali    5
vparali

Merhaba

Lpg ile yaklaşık 25 bin km yaptım,bir sıkıntı yaşamadım. ancak şu an arabayı eşim kullandığı için benzinde kullanıyor. Kullanırken dikkat ettiğim hususlar; arabayı yüksek devirlerde zorlamamak, aşırı dik yerlerde hep benzin kullandım, ayrıca lpg motor soğukken de devreye giriyordu, onu hemen lpg çalışma  sıcaklığını yükselterek motor sıcakken devreye girmesini sağlattırdım. Yapılan aşırı zamlardan olsa gerek lpg kaliteside düştü gibi. Bazen düşük vites geçişlerinde hafif bir vuruntu hissi yapıyor, benzin kullanımında böyle bir şey yok. Bir de lpg kullanımında benzin de kullanmaya dikkat ettim, forumlarda okuduklarıma  dayanarak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş