Jump to content
toronaga

Outback Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cihan    232
Cihan
17 dakika önce, toronaga :

Ahmet in emeğini paylaşmak adaşına nasip oldu demek :) Benim dikkatimi çeken de rumuzundaki memleketi olduğunu düşündüğüm 60, benim de memleketim, çok enteresan bir tevafuk :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@toronaga hocam Ahmet Tokat Niksar'lıdır O0

konuya bir outback kullanıcısı olarak benim de katkım olsun,36 litre lpg ile sport modda 280-300 km arası yol yapmaktayım.kış şartlarında gayet iyi değerler bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    58
toronaga
14 saat önce, Cihan :

@toronaga hocam Ahmet Tokat Niksar'lıdır O0

konuya bir outback kullanıcısı olarak benim de katkım olsun,36 litre lpg ile sport modda 280-300 km arası yol yapmaktayım.kış şartlarında gayet iyi değerler bence.

Ülkemin her yeri başka güzel ama, memleketim ayrı bir güzel... Ahmetle aynı yöredenim, konu dışı olacak ama memleketimin el değmemiş tabiat harikası güzelliklerinden bir tanesini paylaşmak istiyorum. Benim memlekette Nikasarın yan komşusu :)

http://www.tokatonline.com/dogal-guzellikler/zinav-golu/

Bu arada yakıt degerleriniz çok iyi O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.917
Erçay

Çok iyi değer

11 saat önce, gurbenc :

Ben olmadan kapnmasın konu gecen ay Ankara - Kayseri - Nevşehir-Aksaray-Ankara yaptım  810 km 220tĺ gaz fulden fule 2.50 civarı sıcaklık -5 ile -20 arası kar diz boyu 90-120 sakin kullanım gece bizim takada yok öyle şu kadar litre yakıyon demiyo japonlar benim arbayı yaparken daha icat olmamış bu arada 2.5luk motor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

fethiye alanya lpg 12 lt..inanamadım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    33
bahcekapiliyavuz

Outbcak 2.0 Dizel - 2011

Trabzon  - Gümüşhane (Pirahmet) - Trabzon Toplam 260 km : 5.0 lt /100 km (Yamalı Turbo Hortumla) - Ortalama Seyir Hızı : 82 (IGO Naviasyon Yol Seyir Bilgisinden)

Ankara - Trabzon 750 km : 5.0 lt / 100 km (Patlak Turbo Hortumla) - Ortalama Seyir Hızı : 96 (IGO Navigasyon Yol Seyir Bilgisinden)    

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    58
toronaga

Mayis ayında Ankara - Tokat 400 km ortalama 90-100 kmh hız ile 9,1 lt lpg tüketimi, ortalama 2,33 tl den lt si, 21 krs/ km , artık arabanın dilinden anlamaya başladığımi düşünüyorum :)) daha da kassam 19 - 20 krş u görür diye korktum :)) hakikaten arabanın dilinden anlamak her şeyi çok değiştiriyor...

An itibariyle ankara şehir-içi lpg tuketimlerim, bundan iyisi samda kayısı :)ad52e5b3d63722c119fdf0461cbc4415.jpgbbf61455231a6d50bfad83c6008ad922.jpgf12954cd14b53bcd1b679078f4e14c6e.jpgd2e45598fc9d6089cd419331364d9ab4.jpg683fdc6d95ad2043236748904a9dab59.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
macemre    49
macemre

Uzun yol boş araç normal kullanım 12 lt lpg (Ekonomi yapmak için çok uzun süre kasamıyorum), uzun yol dolu araç (sağlam dolu 750 kg yük) ve 110-140 arası kullanım ile 15 lt tüketimim oldu. Sehiriçi normal kullanım ile yine 15 lt lpg tüketimim oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
drakyuz    18
drakyuz

performansı çok iyi, çok rahat bir araba outback, yola gitmekten nefret eden  oğlum baba süpersin ne çabuk geldik diyor uzun yoldan sonra

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    58
toronaga
performansı çok iyi, çok rahat bir araba outback, yola gitmekten nefret eden  oğlum baba süpersin ne çabuk geldik diyor uzun yoldan sonra

Her uzun yoldan sonra aynı şeyleri eşimden duyarım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    58
toronaga
Uzun yol boş araç normal kullanım 12 lt lpg (Ekonomi yapmak için çok uzun süre kasamıyorum), uzun yol dolu araç (sağlam dolu 750 kg yük) ve 110-140 arası kullanım ile 15 lt tüketimim oldu. Sehiriçi normal kullanım ile yine 15 lt lpg tüketimim oluyor.

normalde çoğu zaman yola çıkarken bu sefer bi deneyecegim der , 70-80 km 100-110 dayanabildikten sonra , olması gerektiği gibi sürerdim :)

ilk defa gecende deneyeyim dedim merakımdan 400 km dayanabildim bu sefer, hakikaten az yakıyormuş :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    33
bahcekapiliyavuz

Yakıt alımlarımı ve araca yaptığım tüm masrafları bu siteye kaydediyorum. Bir kez depo ölçümü yaparak tamamen uzun yol (Trabzon - Ankara) kaydı aldım onda da 5.17 lt tüketim elde ettim. Asıl amacım aslında yol bilgisayarı ile depo ölçümünün uzun yolda ne kadar fark ettiği idi. 0,2 lt kadar eksik gösteriyor yol bilgisayarı uzun yolda. Şehir içinde bu fark 0,5 lt.ye kadar çıkabiliyor.

5.17 lt tüketimi 100 - 120 km arasında seyrederek elde ettim. Samsundan Kavağa çıkışta Çakallı rampalarında aracı denemek maksatlı 130 - 140 km süratlere çıktım sadece. Dönüşte Ankara - Trabzon arası yol bilgisayarı 4.8 lt oldu. Tabi giderken 0 rakımdan 1100 rakıma çıkıyorsunuz dönüşte ise 1100 rakımdan 0 rakıma iniyorsunuz. Dönüşte biraz daha seri geldiğimi söyleyebilirim Samsuna kadar. Samsun sonrası seri gelmek zaten mümkün değil. Hem trafik hem ışıklar hem de Ordu faktörü. Ordu şehir içini abartısız 1 saatte geçebildim ancak.

2017-08-01_18-48-19.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Senin değerler muhteşem Yavuz. Maşallah.
Aracı görenler heveslenmiyor mu. Onları da anlat ara ara şevklenelim [emoji4]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    33
bahcekapiliyavuz

Evet hevesleniyorlar ama klasik Türk milleti. Hemen ikinci elini soruyorlar. Halbuki bilmiyorlar ki bir Subaru ancak başka bir Subaru için satılır.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş