Jump to content
toronaga

Outback Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

toronaga    59
toronaga
5 dakika önce, dryildirim :

daha önce de bi konuda paylaşmıştım değerlerimi ben ona baktım da 8000 km de yol bilgisayarı ort 9.0 lt göstermiş. yaklaşık 2 hafta önce memlekete gidip geldim (Ankara-Karaman-Ankara) lpg ile ort 11 litre yaktı. benim aracam 2007 si-drive lı olandan. mümkün mertebe uslu mod ve sport da kullanıyorum sadece canımı sıkan olursa dibime girip sellektör yapan-uzunları yakan o zaman sharp moda alıyorum gel şimdi yakala diye :D

Benim sürüş uslu modun biraz ussuzu sanırım hocam :) Bu söylediğim full ş.içi kullanım, daha uzun yol yapamadım, ancak mevsimden dolayı çok farkettiğini düşünüyorum.

Benim kullanımımla yol bilgisayarı yazın sanki 9-10 lt gösterir gibime geliyor, lpg 10,4-11,5 lt ye denk gelir, o da iyi gibi. Ancak ş.arası sakin 110-120 ile 9 lt/100 km lpg değerlerine inilebilir diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
dryildirim    9
dryildirim

ş.arası yol bilgisayarında 8-8,5 civarı rahat görülebilr sakin kullanımda da ş.içi için birşey demek zor. Ama bence çok yakmıyor aracımız herkesin dediği gibi benzin/lpg çok pahalı. Ben 2,88 den aldım siz düşünün yazın 2 den alıyordum shell den. araba ne yapsın hocam :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    59
toronaga
26 dakika önce, dryildirim :

ş.arası yol bilgisayarında 8-8,5 civarı rahat görülebilr sakin kullanımda da ş.içi için birşey demek zor. Ama bence çok yakmıyor aracımız herkesin dediği gibi benzin/lpg çok pahalı. Ben 2,88 den aldım siz düşünün yazın 2 den alıyordum shell den. araba ne yapsın hocam :(

Aynen öyle 3.0 motor arabaya göre çok iyi değerler, yada lpg de bindiğimizden öyle geliyor :)

Hocam lpg yi pahalı alıyorsunuz sanki, ben hep bp den alıyorum 2,34 TL/lt

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
dryildirim    9
dryildirim

memlekette 2,88 den aldım hocam. ankara da evin arkasında, optimum karşısında po var 2,30 dan veriyor 2 dir oradan alıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    59
toronaga
36 dakika önce, dryildirim :

memlekette 2,88 den aldım hocam. ankara da evin arkasında, optimum karşısında po var 2,30 dan veriyor 2 dir oradan alıyorum.

Çok pahalı yaw biz de memlekte falan gidersek o fiyatlardan  %25 pahalı alıcaz o zaman :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    59
toronaga

Tekrar merhaba arkadaşlar,

Son durum yakıt tüketimi ile ilgili bilgiler paylaşmak isterim. Gönül hep daha az yaksınistiyor ama sanırım daha azı olmuyor :( 

Bu süreçte total kayıt süresince 7697 km ( 2500 uzun yol ) yaptım. 1135 LT lpg ve 48,54 LT benzin tüketimi var.

LPG ortalaması 14,74 lt/100 km  ve benzin ortalaması 0,0063 lt /100 km dir.

Ortalama gaz lt fiyatı 2,53 TL ve ortalama benzin litre fiyatı 5,11 TL dir.

Benzin +LPG Ortalama 0,408 TL /km  şeklinde oldu.

Meraklı arkadaşlarım diğer detayları fotolardan okuyabilirler.

Değerlendirmelerinizi bekliyorum.

Screenshot_20170209-110427.png

Screenshot_20170209-110503.png

Screenshot_20170209-110521.png

toronaga tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

BMW 3.20/3.18/5.20 ler 14-15 lt den az yakmazken 3.0 bir Subarunun bu değerleri normalin çok altında. Kıyası yaparken üst segmentlerle yapmak lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    59
toronaga
33 dakika önce, Cherkess :

BMW 3.20/3.18/5.20 ler 14-15 lt den az yakmazken 3.0 bir Subarunun bu değerleri normalin çok altında. Kıyası yaparken üst segmentlerle yapmak lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kesinlikle aynı fikirdeyim, benim merakım yakıt tüketiminde emsali outbacklarle kıyas noktasında. Bu manada tecrübelerinizi almak önemli. Anladığım yakıt tüketimi hususunda aracım iyi yolda :D Bu anlamda içim rahat artık.

Yalnız kafama takılan farklı bir durum söz konusu. Yukarıdaki mesajlardan birinde İlter ; LPG ortalama yakıt tüketimi yol bilgisayarındaki ortalama yakıt tüketiminin %10-15 ten fazla olması durumunda, LPG yakıt performansının çok sağlıklı olmadığını ifade etmişti . Şimdi benim bu sürüş süreci boyunca, bu oran bi bakıyorum %7 , bi bakıyorum %11,  %17, %25 ve %28 gibi rakamlar çıkıyor. 

Bunu neye yormak lazım sizce? Havanın çok soğuk sıcak değişimleri, sürekli yüksek rakım düşük rakım arası yolculuklar mı yoksa,farklı istasyonların farklı LPG leri arasındaki yakıt performans farkı mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
9 dakika önce, toronaga :

Bunu neye yormak lazım sizce? Havanın çok soğuk sıcak değişimleri, sürekli yüksek rakım düşük rakım arası yolculuklar mı yoksa,farklı istasyonların farklı LPG leri arasındaki yakıt performans farkı mı?

+ Gidilen yol miktarı oranları değiştirir. Örneğin 100 kmde 12 litre yakıt yakan bir araç 300 km yolda 36 litre yakarken 600 km bir yolda 65 litre yakabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
11 dakika önce, Cylon :

@nitro37 o mavi araç yeni araciniz mi yoksa :)

Eski aracım mavi tornadom. ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
macemre    50
macemre
16 dakika önce, toronaga :

Kesinlikle aynı fikirdeyim, benim merakım yakıt tüketiminde emsali outbacklarle kıyas noktasında. Bu manada tecrübelerinizi almak önemli...

Benim tüketimler Bilkent-Gölbaşı arası sabah akşam mesai gidiş geliş trafiği ve gün içerisinde şehiriçi kısa kullanımlarla 15-16 lt LPG şeklinde oluyor. Uğraşırsam 12-13 lt civarına düşüyor ama en yüksek ortalama değer bu şekilde. Aldığımda 9,8 olan uzun süreli benzin ortalama tüketim göstergesi 13,4 şeklinde şu anda. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.956
Erçay
17 dakika önce, macemre :

Aldığımda 9,8 olan uzun süreli benzin ortalama tüketim göstergesi 13,4 şeklinde şu anda. 

azmin zaferidir, inancın kudretidir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cylon    155
Cylon

Aman bea niye hesapliyonuz yakit tuketimini bu geceden itibaren benzine 6-7 kurus indirim geliyormus. Benzin olcak 5.38 depoyu fulleyelim bari 322 tl ye. Anlayana...

Xiaomi & Subaru

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    59
toronaga
Bir saat önce, Cylon :

Aman bea niye hesapliyonuz yakit tuketimini bu geceden itibaren benzine 6-7 kurus indirim geliyormus. Benzin olcak 5.38 depoyu fulleyelim bari 322 tl ye. Anlayana...

Xiaomi & Subaru

Dimi yaa, O zaman Colin Mcrae ye bağlıyoruz :) Hikaye tadında aşağıdaki videolar da izlemeyenler için gelsin O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

;D Uzaydan bilinmeyen bir cisim düşerde bilim adamları ne olduğunu anlamaya çalışır ya, Bunlarda Subaruya aynı muameleyi yapmış. ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    59
toronaga
;D Uzaydan bilinmeyen bir cisim düşerde bilim adamları ne olduğunu anlamaya çalışır ya, Bunlarda Subaruya aynı muameleyi yapmış. ;D

Walla aynı kafayla izledim :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Tabi konu subaru olunca çok detaylı incelemek istiyor insan.

Japon mühendislerin bir şey tasarlarken mantığının nasıl çalıştığını hala kimse çözemedi. Kadınları anlamaya çalış daha kolay.;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk

Öyle demeyin ya, Saffet abimiz Subaruyu tanıyordur, her detayıyla biliyordur, bunları aktarmak istemiştir. Bir de hala her programda test ettiği aracı bi lifte çıkarıp her şeyini inceliyordur, yani sadece koltuğuna oturup iki virajda gazlayıp "kafadan kayıyor" diyen sığ elemanlar gibi değil tüm teknik incelemesini yaparak anlatır, insanı sıkmadan teknik bilgiye boğar :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
7 dakika önce, serkankucuk :

Öyle demeyin ya, Saffet abimiz Subaruyu tanıyordur, her detayıyla biliyordur, bunları aktarmak istemiştir. Bir de hala her programda test ettiği aracı bi lifte çıkarıp her şeyini inceliyordur, yani sadece koltuğuna oturup iki virajda gazlayıp "kafadan kayıyor" diyen sığ elemanlar gibi değil tüm teknik incelemesini yaparak anlatır, insanı sıkmadan teknik bilgiye boğar :) 

Yani bende onu demek istiyorum zaten. Konu subaru olunca anlatacak o kadar çok şey varki, insan hiç araba görmemiş gibi izliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

bir ayrıntı ilk kez dikkatimi çekti :uglystupid2:videoları youtube yükleyen @beyazit60 rumuzlu mod. arkadaşımız Ahmet.kendisine buradan selam ve saygılarımı iletiyorum :hi:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
toronaga    59
toronaga
bir ayrıntı ilk kez dikkatimi çekti :uglystupid2:videoları youtube yükleyen [mention=280]beyazit60[/mention] rumuzlu mod. arkadaşımız Ahmet.kendisine buradan selam ve saygılarımı iletiyorum :hi:

Ahmet in emeğini paylaşmak adaşına nasip oldu demek :) Benim dikkatimi çeken de rumuzundaki memleketi olduğunu düşündüğüm 60, benim de memleketim, çok enteresan bir tevafuk :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş