Jump to content
lokomotif

Dizilerde Subaru ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

lokomotif    51
lokomotif

Kıvanç TATLITUĞ'un Yeni başlayan Cesur ve Güzel adlı dizisinde Bütün araçların Ford olmasını fark edince.  Bir Sti, Bi Levorg bi Outback buraya ne yakışırdı dedim.
Acaba sponsor olmak çok mu maliyetli ? Bu konulara çok hakim değilim ama Ford, Mustang e kadar vermiş. 
Yıllar önce TRT1'de  BRZ Görmüştük o son oldu galiba.   Sürçü lisan ettiysem affola.

lokomotif tarafından düzenlendi
düzeltme

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Boşver oynamasın daha iyi subaruyu gören değil bilen alsın. Hep söylerim bir arabanın reklamını en iyi kullanıcısı yapar. Yolda giderken Aha subaru geçiyor denmesi bile yeter bize.;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lokomotif    51
lokomotif
8 saat önce, nitro37 :

Boşver oynamasın daha iyi subaruyu gören değil bilen alsın. Hep söylerim bir arabanın reklamını en iyi kullanıcısı yapar. Yolda giderken Aha subaru geçiyor denmesi bile yeter bize.;D

Sende haklısın abi belki Kars'ta olduğum için tanınmaması koyuyordur :D markayı iki kez telaffuz ettikten sonra birde"Ne malı bu" sorusuna cevap veriyorum :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

Dizilere, filmlere sponsor olmakta sıkıntı yok. "Subaru Türkiye" bunun maliyetini karşılayabilir.

Subarunun karşılayamayacağı şey, talep görebilecek otomobil sayısı !

Neticede markanın bir üretim kapasitesi ve ülkemize tanınan kota sınırı var.

Müşterinin bayide bulamayacağı otomobilin reklamını yapmak !

Hadi bunu geçtim. Siparişi Talebi karşılıyor diyelim.

Bu seferde şu sorun var.

Müşterinin TV'de görüp dikkatini çekip, beğendiği Subaru modelini, görebileceği Subaru bayisi yok ki !!

Alt yapısı olmayan bir şeyin, reklamını yapmak markaya faydadan çok zarar sağlar.

Subaru'nun ülkemizde sadece 14 şehrinde bayisi var.

Ankara

Bursa

Diyarbakır

Erzurum

Eskişehir

Gaziantep

İzmir

İstanbul

Kayseri

Kocaeli

Konya

Ordu

Uşak

Zonguldak

Otomobil vergilendirme sisteminde bir bir düzenleme yapılmadığı sürece Subaru gibi Mazda gibi markalar ancak kendi yağlarında kavrulurlar. 

Bölgesel - yerel tanıtımlarla, reklamlarla başlarsınız. Uzun vadeye yayarak,yavaş yavaş büyümeye başlarsınız ülkede.

Fakat ülkemiz o kadar zor ticaret koşulları olan bir ülke ki, firmalar haklı olarak gözleri korkuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    354
34_Srkn_61
10 saat önce, lokomotif :

Kıvanç TATLITUĞ'un Yeni başlayan Cesur ve Güzel adlı dizisinde Bütün araçların Ford olmasını fark edince.  Bir Sti, Bi Levorg bi Outback buraya ne yakışırdı dedim.
Acaba sponsor olmak çok mu maliyetli ? Bu konulara çok hakim değilim ama Ford, Mustang e kadar vermiş. 
Yıllar önce TRT1'de  BRZ Görmüştük o son oldu galiba.   Sürçü lisan ettiysem affola.

Niye öyle diyorsun bu bölümde ben siyah impreza sw gördüm valla ;D>:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
1 dakika önce, Recidivist :

Biz arabayı ilk aldığımızda eşimin halasıyla geçen diyalog:

-Kızım hayırlı olsun araba almışsınız, ne marka?

-Subaru hala.

-Uzun bir sessizlikten sonra "Olsun kızım ileride daha iyisini alırsınız." ;D

;D;D

Benim kayınpeder de subaruyu ilk aldığımda Hanıma demişki yav bu damat nerde egzantrik egzantrik arabalar var onları alıyor. Toyotanın hondanın çivisi çıktı sanki.;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aydın80    117
aydın80

Ne marka aldın? Sorusuna Subaru dedik sonra; can alıcı tepki: "Subaru da neymiş, nere malı o"? 

ikinci tepki: "aldığın paraya satabilecen mi; eski araban ne güzeldi, nesi vardı değiştin"? :) Subaru işte herkes bilse, yaygın olsa; bu paralara 230 beygir üst donanım bir SUV'ye binmek hayal olurdu. Bindiğim araba yine aynı donanıma sahip, aynı yaş ve güçte ön ızgarasında; Audi, BMW, VW, vs bir marka amblemi olsa en az iki katı fiyatı olurdu. Parça fiyatları da daha ucuz olmazdı. O yüzden böyle iyi :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lokomotif    51
lokomotif

Bizim bi abi de sat kurtul diyor ben hiç şikayetlenmediğim halde :D Şöyle bi avantajı var bu arada arabanın ustası yok parçası zor bulunuyor falan diye kimse arabamı emanet istemiyor :D 

.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat    110
Serhat
24.11.2016 at 21:46, lokomotif :

@lokomotif

Bu kadar mı olur denir belki ama dün konunun ilk mesajını okurken tv de karşılaştığım sahne şuydu.

1111.jpg

Tamam bi levorg veya sti değil ama gene de fark ediliyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lokomotif    51
lokomotif
25.11.2016 at 23:15, Serhat :

@lokomotif

Bu kadar mı olur denir belki ama dün konunun ilk mesajını okurken tv de karşılaştığım sahne şuydu.

1111.jpg

Tamam bi levorg veya sti değil ama gene de fark ediliyor :)

yok artık :D  @34_Srkn_61 de söylemişti de şaka sanmıştım. bende gördüm de bilinç altım farketti bana bu konuyu açtırdı muhakkak :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    354
34_Srkn_61
3 dakika önce, lokomotif :

yok artık :D  @34_Srkn_61 de söylemiştide şaka sanmıştım. bende gördüm de bilinç altım farketti bana bu konuyu açtırdı muhakkak :D

@lokomotif kısa bi andı ama yakaladık valla :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat    110
Serhat
2 saat önce, lokomotif :

bende gördüm de bilinç altım farketti bana bu konuyu açtırdı muhakkak :D

Bence bilinç altımızdan da öte bir yere gidiyoruz ya hayırlısı :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
24.11.2016 at 22:46, lokomotif :

bu işi sadece subaru severler olarak halledebiliriz, dizi çekimlerinin yapıldığı yerlerde bir kaç tur atılabilir, nerede dizi çekimi yapıldığını takip edip forumda paylaşıp, haberleşip gidebiliriz. zaten kar yağmadığı için toplanamıyoruz, kar yağmasını beklemektense dizi çekimi ile toplanmak daha kolay.

25.11.2016 at 10:38, ameyt :

başka bi konuda da daha muhabbeti geçmişti ;

Subarunun rakibi bir üst modeldir, bunu dizi ekibi de farketmiş gayrı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk

Aynı olayı yeni Honda Civic reklamının kamera arkasında görmüştüm. Bu Forester çekim yapanlara kiralanıyor mu nedir :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    99
serhat01

Set ekibinin kendi aracı da olabilir. ekipman üstünde geziyordur. nasilsa nerde cekim olsa gidebilecek bi araba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
msalihdemir    36
msalihdemir

Ben aracı Kastamonu'dan aldım aracı ustaya göstermeye gittim. Usta bana hocam bu arabayı burada bilen yoktur. Ankara'ya git dedi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
chnalbayrak    9
chnalbayrak

Benim dikkatimi çeken hem legacy hem de impreza da yaşadığım aracın 40 yaş altı araba meraklısı herkesçe bilinmesi ama sanayide ustaların dahi uzay mekiği muamelesi yapmalarıydı. İşyerimin hemen yaninda iki tane ortaokul var ve okul çıkışlarında araba meraklısı çocuklar camdan arabanın içine bakmaya calisirlar. Önünde fotoğraf çektiren gençleri dahi görürdüm ama ilk aldığımda ve sanayiye gittiğimde ustanın kaputu açıp düşünceli bakışları bana tuhaf gelirdi. Sanayi ye ne zaman gitsem  (ufak tefek seylere balata değişimi, kışın antifiriz eklemeye, silecek degistirmeye falan) illa bir kaç usta aracın başına toplanırlar ve inelerler. Önce bir uzay mekiği muamelesi başlar akabinde de "vay be elin gavuru yapmış valla " "helal olsun bu japon lara kafalı adam bunlar" falan konuşurlar. 

Ben de  "Subaru candır gerisi patlıcan " derim ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
40 dakika önce, chnalbayrak :

Benim dikkatimi çeken hem legacy hem de impreza da yaşadığım aracın 40 yaş altı araba meraklısı herkesçe bilinmesi ama sanayide ustaların dahi uzay mekiği muamelesi yapmalarıydı. İşyerimin hemen yaninda iki tane ortaokul var ve okul çıkışlarında araba meraklısı çocuklar camdan arabanın içine bakmaya calisirlar. Önünde fotoğraf çektiren gençleri dahi görürdüm ama ilk aldığımda ve sanayiye gittiğimde ustanın kaputu açıp düşünceli bakışları bana tuhaf gelirdi. Sanayi ye ne zaman gitsem  (ufak tefek seylere balata değişimi, kışın antifiriz eklemeye, silecek degistirmeye falan) illa bir kaç usta aracın başına toplanırlar ve inelerler. Önce bir uzay mekiği muamelesi başlar akabinde de "vay be elin gavuru yapmış valla " "helal olsun bu japon lara kafalı adam bunlar" falan konuşurlar. 

+10

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
3 saat önce, chnalbayrak :

öyle deme patlıcanın da kebabı güzeldir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
msalihdemir    36
msalihdemir

bakın ne buldum the walking dead sezon 3 bölüm 10. dizilerde subaru :)

Ekran Alıntısı.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dkn    199
Dkn

2013 yapımı Amerikan yapımı Nebraska isimli filmin kahramanlarından birisi 1997 Legacy Outback.

Güzel film, izlemenizi tavsiye ederim.

tumblr_mxdiy9Qp4O1s5o8nro1_1280.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş