Jump to content
reomell

Anadolu Yakası Subaru Kaporta

Tavsiye Edilen Mesajlar

reomell    4
reomell

Merhaba arkadaşlar,

Polonezköy yolunda aracın kayması sonucu refüje çarptım. Arabanın hali aşağıdaki gibidir. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim? Tecrübeli arkadaşlar yorumlayabilirler mi? Pazartesi günü bir usta fiyat verecek.

Airbagler filan patlamadı çok hızlı ve direk kafadan darbe almadığım için. Arabayıda yeni aldığım için daha Kasko yaptırmamıştım. O yüzden kendi imkanlarımla yaptıracağım.

IMG_3540.jpg

IMG_3541.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tonyukuk    63
Tonyukuk

Geçmiş olsun.Allahtan cana gelmemiş,ilgili ve tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

LG-E612 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tolga    2
Tolga

Cok geçmiş olsun içim gitti vallahi :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
reomell    4
reomell

Teşekkürler arkadaşlar, bakalım ne masraf çıkartacak. Bekliyorum bugün. :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Değişmesi gereken kaporta ve mekanik aksamların bir listesini çıkartın. Madde madde yazın. Daha sonra özel servisleri arayarak üç aşağı beş yukarı bir fiyat belirlemiş olursunuz.

Bu arada iyi bir kaportacı bulursanız inanın o çamurluk ve kaputu düzeltir değiştirmesine gerek kalmaz. Ankara da olsaydınız sizi çok iyi bir kaportacıya yönlendirebilirdim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
reomell    4
reomell

Teşekkürler arkadaşlar, Bostancı sanayide bunu düzeltebilecek bir kaportacı varmıdır tavsiyesi olan :) 

Yarın tam liste gelecek. Fakat orjinal parçalar kullanılırsa 15bin gibi bir rakamdan bahsediliyor ki bu rakam benim bütçemi oldukça aşıyor. Yan sanayi ve çıkma parçalar üzerine gideceğim. Eğer bu kaportayı çamurluğu filan halledebilirsem çokta iyi olacaktır. Bakalım girdik bir sürece nasıl devam edecek hikaye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    510
RSBurak

çok geçmiş olsun :( Aynı şekilde hatta biraz daha fazla hasar almış bir aracı subaru parka çektik söylediğiniz fiyattan ucuza çıktı araba. isterseniz görüşün

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
reomell    4
reomell

Subaru Park Tuzlada sanırım Facebook sayfasını buldum. Şimdi yarın parça listesiyle bir fiyat gelecek. Ondan sonra araştırmaya başlayacağım. Çıkma veya yan sanayi parçalar ile yarı yarıya kadar düşer mi onu merak ediyorum. Arada ne kadar fark var acaba göreceğiz. Bu tecrübeyide yaşayarak öğreneceğiz sanırım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    510
RSBurak

Yan sanayi biraz zor ama çıkma parçalar ile masraf düşebilir.Yan sanayi olarak radyatör bakılabilir belki. Şansınıza kurlar çok yüksek yurtdışından da getirmek maliyetli olacak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
reomell    4
reomell

Aynen şuan yurtdışı kurdan dolayı sıkıntılı. Çıkma parçalar ile mümkün olduğunca düşürmeye çalışacağız artık. Ne kadar kar edersek o kadar iyi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Hocam şimdi sizin aracın resimlerini kendi ustama gönderdim fikir versin diye. Kaput ve çamurluk uğraşılırsa düzeltilir diyor. Şase koruma saçını bilemiyorum fotodan gözükmüyor diyor ama en baba kaporta işçiliği şaselerde de düzeltme olacağını varsayarsak 2500 tl tutar dedi aracın. Bunun üstüne 4 parça boya 1000 tl tutsa 3500 tl eder size sadece far, radyatör, tampon, ön panel ve ufak tefek hortum kelepçe vs parçalar gerekecek. Onların fiyatlarını bilmediğim için üstüne ekleyemeyeceğim. Bir fikir oluşturur diye söyleyeyim dedim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
reomell    4
reomell
8 minutes ago, nitro37 said:

Hocam şimdi sizin aracın resimlerini kendi ustama gönderdim fikir versin diye. Kaput ve çamurluk uğraşılırsa düzeltilir diyor. Şase koruma saçını bilemiyorum fotodan gözükmüyor diyor ama en baba kaporta işçiliği şaselerde de düzeltme olacağını varsayarsak 2500 tl tutar dedi aracın. Bunun üstüne 4 parça boya 1000 tl tutsa 3500 tl eder size sadece far, radyatör, tampon, ön panel ve ufak tefek hortum kelepçe vs parçalar gerekecek. Onların fiyatlarını bilmediğim için üstüne ekleyemeyeceğim. Bir fikir oluşturur diye söyleyeyim dedim. 

Çok sağol hocam, yarın bende arabayı bıraktığım ustaya bir söyleyim bakalım düzeltebileceği yer bulabiliyor mu öğrenelim. Emeğine sağlık. Zahmet oldu sanada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Ne zahmeti, olurmu öyle şey. Ayrıca vardır bunda da bir hayır canınızı sıkmayın.

Vakti zamanında bir ayda 4 defa kaza yapmış biri olarak söylüyorum:)) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    510
RSBurak

Kaputlar alüminyum alaşım olduğu için düzeltilmesi bu tip durumlarda çok zor oluyor çok usta birinin yapması lazım ayrıca bağlantı yerleride kırılmıştır onun uğraşırlarmı bilmiyorum. Tampon demiri ve ön panel belki kurtarır. Radyatörleri alternatif markalardan alabilirsiniz farları yurtdışında tanıdığınız varsa oralarda çıkma baktırın derim. Tampon ve ızgara ya çıkma ya da sıfır bakılacak. Motorda bir sıkıntı varmı triger,manifolt v.s eğer buralarda sorun yoksa 15 bin çok büyük bir rakam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
farisi    0
farisi
21.11.2016 at 23:21, reomell :

Çok sağol hocam, yarın bende arabayı bıraktığım ustaya bir söyleyim bakalım düzeltebileceği yer bulabiliyor mu öğrenelim. Emeğine sağlık. Zahmet oldu sanada.

Üstünden çok zaman geçti ama, kaporta ustası tavsiyesi- telfon verebilir misin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş