Jump to content
HHTekin

XV Computest

Tavsiye Edilen Mesajlar

HHTekin    1
HHTekin

Merhaba arkadaşlar tanışma bölümüne Beyaz 2014 motoru değişmiş bir XV ile ilgilendigimi belirtmiştim. Motor 5 bin km de sandık motor ile değişmiş Ankara Bayraktar Fati Bey iciniz rahat olsun araçta sorun yok alabilirsiniz hocam deyince ve eski sahibi "hocam para nedeni ile galeriye nakit icin verdik binici arabası sorunu yok bence kacırmayın" deyince Ankaraya geldim computest yapacak yer bulamadım. Subaru 4x4 lere kilitli diye hic bir computest bakmiyor ve bakana da baktırmayın diyor. Subaru sahibi olmak ayrıcalık ama zor galiba :) Su an Ankaradayım bakalım neler olacak? Yazacağım arkadaşlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    354
34_Srkn_61

oto rapor

Bu firmanın birçok şubesi var 3 saat falan araca bakıyorlar 350 TL gibi bir fiyatı vardı 5,6 ay önce pendik şubesine bir aracı göstermek için gitmiştik. Bütün şubeleri aynımıdır bilmiyorum. Ankara' da sadece Hasköy / Pursaklar bölgesinde bulunuyor Bayraktara uzak kalabilir ama enazından Subaruya bakıyorlar mı bilgi alabilirsiniz.

Dipnot: Tecrübeyle sabittir araba alma konusunda amiyane tabirle babanızın oğluna bile güvenmeyin.

34_Srkn_61 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    764
İlhan

Ben bir şeyi merak ettim. 2014 Model XV'nin motorunun neden değiştiği ? Arıza mı ? Kullanıcı Hatası mı ? Lpg kaynaklı mı ? Vs..vs..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Chemaster    65
Chemaster

Eylül 2014 de satılan araçlarda kronik bir motor arızasi vardı. Forumlarda bir kaç aracın motorunun aşırı yağ eksiltme nedeniyle değiştirildiğini duymuştum.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    764
İlhan
3 saat önce, Chemaster :

Eylül 2014 de satılan araçlarda kronik bir motor arızasi vardı. Forumlarda bir kaç aracın motorunun aşırı yağ eksiltme nedeniyle değiştirildiğini duymuştum.

2011 yılında çıkmıştı sanırım ilk XV.. Yani ilk çıkan serilerde olan arızları anlarımda. Böyle ara bir yılda, bu tip büyük bir kronik arıza şaşırtıcı bir durum. 2016 yılında da makyaja gitti. Bu durumda da o zaman 2014 modeller de bir takım iyileştirme adı altında değişikliklere gitmiş olsalar ki, bu durumlar karşılaşılmış. Öbür türlü 2011-2013 arası modellerde de olurdu bu durum..

Sonuçta kul yapısı olabilir bu tür şeyler ama.. Ufak sinek mide bulandırır hesabı.. Oldum olası kronik büyük arızalardan korkarım. Markanın otomobilnin arkasında duracağından, müşteriyi hiç bir şekilde mağdur etmeceğinden şüphem yok. Ama o süreç yok o süreç... Servis teşhisi koyar, merkezle yazışır, merkez bağlı olduğu merkezle, sonra Japonya vs..Yazışmalar, haberleşmeler, heyet raporu vs...Sonra yeni motorun gönderilmesi, montajı vs..Çok uzun ve sancılı bir süreç..O kadar süreyle otomobilsiz kalma...Allah düşmanımın başına vermesin. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Chemaster    65
Chemaster

Sadece o ayki seride bu sıkıntı yaşandı. İlk sorunu yaşayan araç sahibi için süreç uzun sürdü ancak sonra durum net anlaşılınca bu durumda olan araçların motorlarını hemen değiştirdiler.

Sent from my iPad using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    49
silvershadow

Arkadaş xv ile ilgili bu tarz haberleri paylaşmayın :) gerçi çok şükür benimkinde bir defa haricinde bir sıkntı çıkmadı. Onuda güncelleme ile çözdüler. İlk üretimler demekki daha sağlam. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HHTekin    1
HHTekin

Arkadaşlar araç motoru sizinde tahmin ettiğiniz gibi seri sorunu nedeniyle değişmiş 2015 model serili motor var üzerinde. Çok gittik geldim vazgectim sonra bi daha bindim camputeste Serkan beyin dediği yerdeki Oto Rapora gittim, hocam arabada kusur yok (sağ arka kapı altındaki 10cm ilk sürtme dişinda) parasina gore çok iyi deyince aldım. Artık bende sizler gibi Subarucu oldum. Allah mahcup etmesin, hepinize teşekkürler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Chemaster    65
Chemaster

Güle güle kullanın

Arkadaş xv ile ilgili bu tarz haberleri paylaşmayın [emoji4] gerçi çok şükür benimkinde bir defa haricinde bir sıkntı çıkmadı. Onuda güncelleme ile çözdüler. İlk üretimler demekki daha sağlam. 

Neyi güncellediler acaba yakında bakım için servise gideceğim. Faydası olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    354
34_Srkn_61
19 dakika önce, HHTekin :

Arkadaşlar araç motoru sizinde tahmin ettiğiniz gibi seri sorunu nedeniyle değişmiş 2015 model serili motor var üzerinde. Çok gittik geldim vazgectim sonra bi daha bindim camputeste Serkan beyin dediği yerdeki Oto Rapora gittim, hocam arabada kusur yok (sağ arka kapı altındaki 10cm ilk sürtme dişinda) parasina gore çok iyi deyince aldım. Artık bende sizler gibi Subarucu oldum. Allah mahcup etmesin, hepinize teşekkürler. 

Hayırlı uğurlu olsun. İçinize sindiyse gerisi zaten boş, Allah güle güle kullanmayı nasip etsin. :nazar:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    49
silvershadow

Bir sıkıntı olursa servislerde her türlü yardımcı oluyorlar. Hayırlısı olsun güle güle binin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş