Jump to content
Demirdağ

Bu Outback hakkında bilgisi olan var mıdır?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Demirdağ    147
Demirdağ

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-sahibinden-2007-outback-3.0r-360003826/detay

alma planlarımız var, aracı artısı ve eksisi olarak bilgilendiren olabilir mi?

yılda ortalama 40.000 km yol yapan birisiyim, yakıt olarak 1.5 awd At ile kıyaslandığı zaman nasıl olur, vs vs,

şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.047
Erçay

1.5'e göre 8-10 kuruş fazla yakar sakin kullanımda, çok sakin kullanım yalnız :) az agresif olrusanız 2'ye katlar, yakıt konusunda üst sınırı yoktur. Sakin kullanımda da kullanıcıyı kesinlikle üzmez. 3.0 245 beygir araçla sakin kalabilirseniz tabi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
1 saat önce, Erçay :

1.5'e göre 8-10 kuruş fazla yakar sakin kullanımda, çok sakin kullanım yalnız :) az agresif olrusanız 2'ye katlar, yakıt konusunda üst sınırı yoktur. Sakin kullanımda da kullanıcıyı kesinlikle üzmez. 3.0 245 beygir araçla sakin kalabilirseniz tabi

1.5 te alıştım sakin kullanmaya:) ama bazen bilkent kavşağından eskişehir yoluna döndüğümde servisçiler beni kahrediyor. o zaman sakin olacağıma garanti veremem..:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.047
Erçay

1.5 107 beygir 140 NM tork araçtan 2.0 125 hp 180Nm araca geçtim, bu bile fark yarattı, yakıtım 24-25 kuruş şuan şehir içi ama gidişi 1.5'e oranlı gayet iyi, düz yolda ivmelenme dışında çok fark yok ama ramplarda muazzam fark var. doch motor 165 hp olan 2.0'lar çok daha farklı olur sizin almayı planladığınız 245 hplik araç ise bambaşka olacaktır :) 

Hep sakin kalacaksanız zaten 1.5 ile devam edin ne gerek var 3.0'a vergisi var yakıtı var, bakımı bile pahalı 7 litre yağ alır o :) 

Erçay tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ

aslında evet haklısınız, 1.5 AWD impreza güzel araç yalnız bagaj ve arka diz mesafesi az geliyor, aslında lpg fiyatları da uçmaya başladı, ama "bambaşka" olması da fena olmaz, bagaj derdimiz de kalmaz, ama aracın yaşından dolayı düşüncelerim var. bir de lpg dolum yeri nerede onu da öğrenmek lazım, yeni düzenleme olacak galiba normal depo girişinden yapılması yönünde. bir de aracın fiyatı aslında bana ideal geldi, ankara'da olması da güzel tabi:) bir de 2.5 XT ile kıyaslayacak olursak yakıt farkı olur mu onu da düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ

az önce sahibi ile görüştüm, güzel bir konuşma oldu, şehir içinde 35, şehir dışında 30 krş yaktığını söyledi. yani forester ile kıyaslarsak bunu tercih ederim, alan açısından, tabi dediğiniz gibi bakımlar biraz masraflı :) tuzlu bir araç ama tuzsuzu da yok yani.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.047
Erçay

Aslan besleyen yemini düşünmez. Son olarak aracı alırsan @nitro37 abiyle kapışmanı tavsiye etmem, onda haram beygir var :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    147
serkankucuk
30 dakika önce, subaSAruM :

1.5 te alıştım sakin kullanmaya:) ama bazen bilkent kavşağından eskişehir yoluna döndüğümde servisçiler beni kahrediyor. o zaman sakin olacağıma garanti veremem..:)

Aynı kaderi paylaşıyoruz, ODTÜ Teknokentten çıkıyorum her akşam sinir krizlerine sokuyorlar adamı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
Şimdi, serkankucuk :

Aynı kaderi paylaşıyoruz, ODTÜ Teknokentten çıkıyorum her akşam sinir krizlerine sokuyorlar adamı...

son bir kaç akşamdır iki servisçinin yaptığı bir harekete tanık olduk. şimdi bilkent tarafından gelip diyanetin orada köprü üzerinden geçip eskişehir yoluna dönmeden o kıvrımda en sağdaki servis duruyor solundan gelen servisçiyi bekliyor, onu önüne alıyor biz arkada bekliyoruz, sonra peş peşe gidiyorlar, bir de dörtlü yakıp birbirlerine teşekkür ediyorlar. yani ne bileyim ben çok fazla şerit değiştirmekten yana da değilim ve sağa döneceksem en baştan sağ şeride geçiyorum ama bazıları hooop en soldan gidip (genelde bayan sürücüleri izin veriyorlar tabi) cepe giriyorlar.. yani ne diyelim..

11 dakika önce, Erçay :

Aslan besleyen yemini düşünmez. Son olarak aracı alırsan @nitro37 abiyle kapışmanı tavsiye etmem, onda haram beygir var :) 

tanışmak isteriz ama kapışmaya gerek yok, subarucu subarucuyla kapışmaz bence, subarunun rakipleri diğerleridir.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    147
serkankucuk
14 dakika önce, subaSAruM :

son bir kaç akşamdır iki servisçinin yaptığı bir harekete tanık olduk. şimdi bilkent tarafından gelip diyanetin orada köprü üzerinden geçip eskişehir yoluna dönmeden o kıvrımda en sağdaki servis duruyor solundan gelen servisçiyi bekliyor, onu önüne alıyor biz arkada bekliyoruz, sonra peş peşe gidiyorlar, bir de dörtlü yakıp birbirlerine teşekkür ediyorlar. yani ne bileyim ben çok fazla şerit değiştirmekten yana da değilim ve sağa döneceksem en baştan sağ şeride geçiyorum ama bazıları hooop en soldan gidip (genelde bayan sürücüleri izin veriyorlar tabi) cepe giriyorlar.. yani ne diyelim..

6 yıldır kullanıyorum Bilkent köprüsünü, hep aynı taktik, bir gün bu servisçilere tek başıma dalacam diye korkuyorum, kendimi tutmaya çalışıyorum.

Sizinle de belki karşılaşmışızdır köprü civarlarında :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
Şimdi, serkankucuk :

6 yıldır kullanıyorum Bilkent köprüsünü, hep aynı taktik, bir gün bu servisçilere tek başıma dalacam diye korkuyorum, kendimi tutmaya çalışıyorum.

karşılaşmış olabilir, biz saat 18 civarlarında Danıştaydan çıkıp bilkent köprüsünden eskişehir istikametine gidiyoruz, hatta köprüye varmadan sağa dönüp ilerideki kavşaktan köprüye çıkıyoruz, köprüyü geçip kavşağa çıkmak daha çok zaman alıyor:))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    354
34_Srkn_61
12 dakika önce, serkankucuk :

Siz siz olun taksici, dolmuşçulara denk olmayın her ilde bunların karakterleri aynı:)

Ayrıca 3.0 ile akıllı uslu durana şapka çıkartılır.>:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ

sadece gözlemleyip yorum yapıyoruz o kadar:)

hiç 3000 motor araç kullanmadım hatta 1.6 nın üzerine bile çıkmadım, o yüzden ben de garanti veremiyorum, ancak daha çok hanım kullanacak zaten. 

bu arada aracın sahibi ile hafta sonu görüşeceğiz, bir test sürüşü yapacağız kısmetse, sahibi ostim kyra otogazın sahibiymiş, bir tane de lagacy varmış kullanımında. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    357
kmvolkan

Erçayın söylediği gibi tüketim değerleri 2.5 XT'den daha düşük görünüyor :) @nitro37 nin haram beygirleri olmasa bile kafa kafaya giderler büyük olasılıkla :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cylon    155
Cylon

245 beygirlik aracin gazına dokunsan 150sini beslemek durumunda kalirsin. Ama keyfine de diyecek olmaz.

Subaru Legacy Cansın...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
1 dakika önce, kmvolkan :

Erçayın söylediği gibi tüketim değerleri 2.5 XT'den daha düşük görünüyor :) @nitro37 nin haram beygirleri olmasa bile kafa kafaya giderler büyük olasılıkla :D

o zaman tercihimiz outbackten yanadır diyelim. bu arada illa bir kapışma olacak yani diyorsunuz.:)

2 dakika önce, Cylon :

245 beygirlik aracin gazına dokunsan 150sini beslemek durumunda kalirsin. Ama keyfine de diyecek olmaz.

Subaru Legacy Cansın...

aslında 30 ya da 35 krş çok problem değil de sorunlu bir araç olursa o beni zorlar, hem ekonomik olarak hem de zaman ayırma olarak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    147
serkankucuk

Bu araba benim de dikkatimi çekti geçen hafta gördüğümde, özellikle Argos bakımlı olması avantaj diye düşünürken şimdi sahibi de Kayra Otogaz çıktıysa büyük ihtimal ilanda göründüğü gibi tertemiz ve iyi bakımlı bir arabadır.

Kayra Otogaz iyi, kaliteli bir yer, sahibi de iyi biri diye duymuştum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
1 dakika önce, serkankucuk :

Bu araba benim de dikkatimi çekti geçen hafta gördüğümde, özellikle Argos bakımlı olması avantaj diye düşünürken şimdi sahibi de Kayra Otogaz çıktıysa büyük ihtimal ilanda göründüğü gibi tertemiz ve iyi bakımlı bir arabadır.

Kayra Otogaz iyi, kaliteli bir yer, sahibi de iyi biri diye duymuştum. 

telefon görüşmemizde gayet güven telkin edici bir ses vardı, hatta lpg girişinin nerede olduğunu sordum, depo girişinde ben de lpg ciyim zaten dedi. fiyat olarak ideal geldi yani 65 bin civarı genelde ama bu 55 dedi, argo da dediğiniz gibi bir avantaj aslında.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
macemre    50
macemre
Bir saat önce, subaSAruM :

az önce sahibi ile görüştüm, güzel bir konuşma oldu, şehir içinde 35, şehir dışında 30 krş yaktığını söyledi. yani forester ile kıyaslarsak bunu tercih ederim, alan açısından, tabi dediğiniz gibi bakımlar biraz masraflı :) tuzlu bir araç ama tuzsuzu da yok yani.

Sakin sayılabilecek kullanım ve kışlık lastik ile bu tüketimlerdeyim. Aracın geçmişini sorun, sorgulayın, subap ayarı yapılmış mı, lpg takılalı ne kadar olmuş, motor durumu, şanzıman durumu, kaporta durumunu değerlendirin. Tüketim ve rutin bakım masrafları en kafa ağrıtmayan/ağrıtmayacak kısımlar diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ

hafta sonu bu konulara değineceğim kısmetse, evet bir 3.0 H6 kullanıcısı buldum:) bu aracın modeli malum sitedeki gibi 3.0 H6 mı yoksa başka birşey mi, bir de boxer motor mu acaba.

çünkü malum sitede araç özelliklerine baktığımda 3.0 H6 nın 2003 ten sonrası yok görünüyor.

araç 4 adet kazaya karışmış,

2013 KZ1: 1937 TL

2012 KZ2: 4695 TL

İKİ TANESİNDE DE SADECE TARİH VE ÇARPMA YAZIYOR, HASAR BEDELİ YOK.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
macemre    50
macemre
5 dakika önce, subaSAruM :

hafta sonu bu konulara değineceğim kısmetse, evet bir 3.0 H6 kullanıcısı buldum:) bu aracın modeli malum sitedeki gibi 3.0 H6 mı yoksa başka birşey mi, bir de boxer motor mu acaba.

çünkü malum sitede araç özelliklerine baktığımda 3.0 H6 nın 2003 ten sonrası yok görünüyor.

3.0 H6  boxer motor. Bu kasada (Outback II)2003-2009 arası var. Sağlam bir motordur. Sahibinden şase noyu isteyip, partsoug sitesindeki arama satırına yazarsan aracın ne zaman üretildiği,  motor kodu (30D), serisi (30R) vs bilgilerini daha ayrıntılı görebilirsin. Veya ruhsat resmini whatsapp'tan atmasını da rica ederseniz oradan da görebilirsiniz bilgilerini.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
3 dakika önce, macemre :

3.0 H6  boxer motor. Bu kasada (Outback II)2003-2009 arası var. Sağlam bir motordur. Sahibinden şase noyu isteyip, partsoug sitesindeki arama satırına yazarsan aracın ne zaman üretildiği,  motor kodu (30D), serisi (30R) vs bilgilerini daha ayrıntılı görebilirsin. Veya ruhsat resmini whatsapp'tan atmasını da rica ederseniz oradan da görebilirsiniz bilgilerini.

hafta sonu gereken bilgileri edinmeye çalışcağım, bir de aracın muayenesi 110bşn ve 161binde var sadece. budurmda bakımlarını serviste yaptırmamış galiba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Her türlü outback forester sti araclarınız yolda itinayla geçilir. Arabadan soğutturulur acilen sattırılır.

Saka bi yana güzel araca benziyor. Bencede anlaşırsanız alın subarunun keyfi yüksek hp ile yaşanır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    49
silvershadow

Aracı görünce benimde alasım geldi yahuu :) vergi de okadar yüksek değilmiş. Benim araçtan artan para ile de geçinirim :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş