Jump to content
murat1903

Lastik Balon Yaptı

Tavsiye Edilen Mesajlar

murat1903    421
murat1903

arkadaşlara aracım lastiği balon yaptı ancak lastik henüz 13 bin km de acaba garanti kapsamına girermi ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dkn    221
Dkn

Geçmiş olsun.

Bir arkadaşımın başına gelmişti, sıfır aracında olmuştu yine, sizin gibi. Kullanıcı hatası demişlerdi.

Önce bayiyle bir görüşün, onlardan sonuç çıkmazsa lastik üreticisine direk ulaşmayı denersiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    782
İlhan
11 dakika önce, murat1903 :

arkadaşlara aracım lastiği balon yaptı ancak lastik henüz 13 bin km de acaba garanti kapsamına girermi ???

Geçmiş olsun Murat.

Bunun kararına buradan kimsenin varması mümkün değil..

İşleyiş şu şekilde;

Fatura, garanti belgesi ve lastik üzerinde iken çekmiş olduğun fotoğraflarla. Aldığın yere başvuru yapıyorsun. Bayi lastiğini teslim alıp, merkeze-fabrikaya gönderiyor. Lastik burada bakılıyor, ediliyor, inceleniyor..Akabinde karar veriliyor. Bu güne kadar çalıştığım şirkette 4-5 sefer lastik gönderimimiz olmuştur. Daha bir kere bizi koruyan bir karar çıkmadı. Her seferinde kullanım hatası kaynaklı...

Genel merkeze bir e-mail atabilir yada fax çekebilirsin.

Sosyal medya hesaplarından bu sıkıntını şikayetini dile getirebilirsin. Özellikle Twitterın bu konuda yaptırımı çok daha iyi diyebilirim.

Geçmiş olsun, bol şanslar dilerim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    421
murat1903

tamam abi teşekkürler aracı aldığım yeri arayıp bayiyi öğreneyim ozman

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    2.148
nitro37

Kullanım hatası tabi lastik durup dururken balon yaparmı ya havası fazla verilip çukura girip çıkmış araç yada kaldırıma kenardan vurmuş diyecekler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    421
murat1903

kime sorduysam kullanıcı hatsı dedi çünkü balon yanakta olduğunda şimdi mecburen lastik değiştircez sizce yokohama 2 adetmi alaım yoksa başka bir marka mı alayım 4 adet  tavsiyelerinizi bekliyorum özelikle xv kullanan arkadaşlar dan çnkü ben yokohamadan memnun değilim ama xv için e iyisinin bu olduğunu söylüyorlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    782
İlhan
1 saat önce, murat1903 :

kime sorduysam kullanıcı hatsı dedi çünkü balon yanakta olduğunda şimdi mecburen lastik değiştircez sizce yokohama 2 adetmi alaım yoksa başka bir marka mı alayım 4 adet  tavsiyelerinizi bekliyorum özelikle xv kullanan arkadaşlar dan çnkü ben yokohamadan memnun değilim ama xv için e iyisinin bu olduğunu söylüyorlar

Tek lastik alıp, onu öne takıp, arka lastiğin bir tanesini öne geçip yer değiştirerek kullanabilirsin.

Çocuk olduktan sonra çok fazla aksiyonlarda bulunamıyorsundur.. Normal asfaltta ağırlıklı kullanıyor olsan gerek..

Ama yok ben komple değiştirmek istiyorum diyorsan.. Biraz detay vermen lazım.. En basiti ayırabileceğin bütçe nedir ? Daha önce arazi lastiği hakkında zaten bir araştırma yapmıştın.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Chemaster    70
Chemaster

Lastikler cok eski olmadığı için bir adet alınıp kulanılabilir , ancak iki lastik almakta güvenlik açısından daha iyi olur. Arkadaki 2 lastik öne alınıp eski ve yeni ön lastikler arkaya takılabilir. Çünkü çekiş özellikle ağırlıklı olarak ön tarafta oluyor normal kullanım sırasında.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    421
murat1903

teşekkürler arkadaşlar öncelike geç cevaptan dolayı özür dilerim şu aralar inanılmaz bir yoğunluğum var o yüzden zaman bulupda giremiyor atlatım sayılır yoğınluğu ama keşke devam etsede para kazansak :D

şimdilik 4 adet kış lastiği aldım şu an takılıyor ancak tek lastik olayını tam anlamadım sağlıklı mı ? @İlhan valla abi rocco varken bile trafikte atraksiyon yapan biri değildim doğal olarak şimdide yapamıyorum heleki bu trafikte zaten imkansız... şimdi benm balon olanı arkaya almıştım sağ arkayıda öne şimdi yaz geldiğinde tek lastik alırsam yeniyi sağ öne sağ öndekini eski yerine yani sağ arkaya alsam olurmu 3 lastik 15 bin yaptı yada 2 tane lassa alsam markadan dolayı sıkıtı yaşarmıyım ??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Chemaster    70
Chemaster

Aynı desen tek lastik alsanız daha iyi olur sanırım.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    421
murat1903

teşekkürler arkadaşlar @chemaster evet öle yapmayı planlıyrum yazım @İlter hocam çok söledim ama dinletemedim şirkete fiyat farkıda yoktu ama amcamın kayınçosumu neyse artık lassa çalışıyor kötülemiş nokianı amcam tutturdu alma diye taktırdık lassaları fena değil ama gönlüm nakianda kaldı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
levent yavuz    28
levent yavuz

Geçmiş olsun hocam. aynı durum benim de başıma gelmişti, yanaktaki balonları kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkıyorlar. bende tek olarak aynı lastikten alıp yoluma devam etmiştim.

yandaki teller kopmadıysa kullanımda bir sıkıntı olmuyor diyebiliyorum. özel bir de yaması varmış lastikçim demişti ama ailemi riske atmak istemediğimden yama olayına girmedim.

size bu konuda hassas iseniz tek lastik değiştirip keyfinize bakabilirsiniz. boşuna 4 lastik masrafına girmeyin bence. 

kışlık lastikleriniz hayırlı olsun. 

merak ediyorum lassa çalışanı akrabanız Nokian hakkında neler demiş acaba? subaru yu da sorsanız ona da laf ederler, piyasaya uymamak lazım O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    421
murat1903

tek lastik değiştrmeyi düşünüyorum bende valla ne dediğini sormadım amcam lastikçi kötü dedi deyince güldüm bide siparişi vermiş zaten parasını vermiş bizim nokianlar başka bahara kaldı iş güzar lastikçiler bu arada yanlışlık oldu adamın günahına girdim kötüleyen akraba değil adam müdürmüş :D onun aracılığı ile bir bayi ile çalışıyoruz şirketçe oradaki adam kötülemiş 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
levent yavuz    28
levent yavuz
10 dakika önce, murat1903 :

tek lastik değiştrmeyi düşünüyorum bende valla ne dediğini sormadım amcam lastikçi kötü dedi deyince güldüm bide siparişi vermiş zaten parasını vermiş bizim nokianlar başka bahara kaldı iş güzar lastikçiler bu arada yanlışlık oldu adamın günahına girdim kötüleyen akraba değil adam müdürmüş :D onun aracılığı ile bir bayi ile çalışıyoruz şirketçe oradaki adam kötülemiş 

kötüleyen müdürse kesin troldur o zaman :D

yoksa 2016 primi az olur, satışların yükselmesi lazım :)

levent yavuz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş