Jump to content
Menderes INALMAN

Levorg Suspansiyonlari cok sert

Tavsiye Edilen Mesajlar

Menderes INALMAN    1
Menderes INALMAN

Iyi gunler,

Yeni aldigim aracin eski Subaruma gore suspansiyonlari epey sert geldi bana. Gerek kasisler olsun gerekse arnavut kaldirimli yollarda seyir olsun yolun sikintilarini dusuk suratte bile hissediyorsunuz. hele kasisten 20 km nin ustunde gecince arka koltuktakiler zipliyor. Aslinda spor bir araba icin olmasi gerekeni yapmislar ancak annemde bel sorunu oldugundan ozellikle kendisi cok rahatsiz yolculuk yapiyor. birde kendisi onceki aracima sempati duydugundan yenisine alisana kadar biraz daha dertlenecek diye dusunuyorum. Uzun lafin kisasi, amortisorleri degistirmek istesem onerisi olan varmidir? yada jant lastik kombinasyonunu mu degistirmek gerekir. Daha yumusak amortisor yol tutusunu dusurecektir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygilarimla,

Menderes

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist

Menderes Bey ben de test sürüşüne gittiğimde benim 2009 Impreza'dan sonra Levorg inanılmaz sert gelmişti. Hatta araca bayılmıştım ama "bu kadar sert bir aracı Türkiye yollarında ister miyim?" sorusu aklıma takılmıştı. Genelde Legacy ve türevleri tam anlamıyla yol aracı olarak tasarlanıyor bu yüzden hem alçak hem de oldukça sert süspansiyonlu oluyorlar. Eminim ki globalde benzer sıkıntılar yaşayanlar bir çözüm bulmuşlardır, burada da paylaşan olursa hepimize ışık tutar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Arabalar yurt dışından gemi ile gelirken, amortisörlere takoz konuyor vw, honda, bmw servisleri bunları sökmeyi unutuyor baktırmakta fayda var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ugurum_212    11
ugurum_212

Süspansiyon yumuşaklığı benim de çok önem verdiğim konu. Önceki aracım yumuşacıktı, 16 jantlar ve 70 yanaklı lastikler de iyice konforu arttırıyordu. 2011 impreza da bu anlamda beni memnun etti. Süspansiyonları hem yumuşak hem de yol tutuşta olumsuzluk yaratmıyor. Levorg hayalimde olan bir araç ama dediğiniz gibi sertse uzaklaşabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    430
Ferhat23

Eğer lastiklere olması gerekenden fazla basınçta hava basılmışsa, bu durum da süspansiyonların sert olduğu hissi yaratabilir. Lastik hava basıncınızı da bir kontrol etmenizi tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Menderes INALMAN    1
Menderes INALMAN

Anladim arkadaslar, 

Muhtemelen aracin sportif karakterini tamamlamak icin sert amortisor kullaniyorlar. lastik kalinligini arttirip 18" jantlarin ebatlarini 17" e dusurerek biraz olsun duzeltilebilecegi fikri uyandi bende. Ama o zamanda aracin emniyetli seyir yapilan degerleri asagiya cekiliyor. En son Cekmekoy bayraktara sordum cevap bekliyorum yeni bir bilgi edinirsem paylasirim memnuniyetle. 

Saygilar, 

Menderes

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Miskinkalamar    3
Miskinkalamar

Merhaba 

Bir aydir Levog kullaniyorum, sert suspansiyon konusunda haklisiniz ama benim izlenimim spor tarzda olmasini desteklemesi ve Istanbul yollarinda bir anda degisen yol yuksekliklerinde eger biraz bile hizliysaniz aracin yol tutusunda onemli bir etkisi oluyor. Bundan onceki araclarimin suspansiyonlari yumusakti Uzuncayir metrobus duraginin oradaki viraja girmeden once malesef asfaltlamadan sonra olusan kot farki nedeniyle 70 ile bile o kot farkina girsem sanki araba havalanicak veya kendi savuracak gibi hissederdim ama levorgda sert suspansiyon rahatsiz etse bile sanki yola yapisiyormus hissi veriyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş