Jump to content
ielvan

Levorg Lpg Takilirmi

Tavsiye Edilen Mesajlar

ielvan    1
ielvan

Arkadaslar 2009 legacy kullanicisiyim. Butcemi zorlayarak 90 bin tl civari ikinci el Levorg alma planim var.  Yalniz benzinde binmeyi kaldiramam  LPG takilirmi acaba levorga taktiran soran varmidir fiyat nedir 

ielvan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    439
Ferhat23

LPG her türlü takılır; ancak aracın garantisini bozar. Eğer garantisi devam eden bir Levorg alacaksanız, tavsiyem LPG'yi garantisi bittikten sonra taktırmanızdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    405
kmvolkan

Ben sadece lpdi takılabiliyor diye okumuştum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan

Dıt motor olduğundan sıvı sistem LPG uygun diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    98
serhat01

Takılır hocam yalnız tıpkı tsi kullanıcıları gibi bi 6-7000 civarını gözden çıkarmanız gerekli lpg için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fores    26
Fores

Levorg'da stepne var mı ? yada yeri var mı ?

Yani simit tank var uyuyor mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lokomotif    55
lokomotif

Levorg da stepne yok sadece tamir kiti veriliyor. stepne çukuru da yok onun yerinde böyle küçük eşya gözleri içeren bir kısım var. belki oraya müdahale edilip simit tank koyulabilir. Bu arada bende DIT motordan dolayı sıvı Lpg sisteminin uygun olduğunuve bu sistemde subaperitme problemininde olmadığını duymuştum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    437
İlter

Kıymayın böyle bir araca diyeceğim de benzin de 5 lira olunca diyemiyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
levent yavuz    28
levent yavuz

Levorg u bu haliyle sevmek lazım :)

mobilden gönderildi....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
called07    84
called07

Stepne koyacak yer var ama tup koyarak

Arabaya yazık edersiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Metldlkl    1
Metldlkl
25.10.2016 at 21:59, lokomotif :

Levorg da stepne yok sadece tamir kiti veriliyor. stepne çukuru da yok onun yerinde böyle küçük eşya gözleri içeren bir kısım var. belki oraya müdahale edilip simit tank koyulabilir. Bu arada bende DIT motordan dolayı sıvı Lpg sisteminin uygun olduğunuve bu sistemde subaperitme problemininde olmadığını duymuştum. 

Konuyu horlatmış oluyorum. Lpdi sistemi uygulayan bir merkez varmı bildiğiniz veya duyduğunuz. Eğer uyumlu lpdi bulursam levorg alacağım ce cok ciddi kafaya taktım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    350
Subim

araca yazık olacak.

taktıracak olursanız ankarada taktırmanız gerekecek, forumda size yardımcı olacak lpg konusunda bilgili ve tecrübeli arkadaşlar var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Metldlkl    1
Metldlkl
yanıtlandı (düzenlendi)

Yazık olacak derken hocam neden oyle düşünüyorsun. Sadece Ankara degil iyi bir usta olduktan sonra İstanbulda aynı sayılır 

Metldlkl tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    350
Subim

Eskişehirde olduğun için Ankaraya gitmen gerekecek dedim. yani Eskişehirde filan taktırma diye, boxer motora hiç lpg takmamış bir ustaya lpg montajı yaptırmak sürprizlere davetiye çıkartmaktır. İstanbula götürürüm diyorsanız oradada takan iyi ustalar varmış.

Lpg konusunda arabaya yazık olacak konusuna gelince; atasözündeki gibi sütten ağzı yanan kişilerdenim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Metldlkl    1
Metldlkl

Şu anda arabam dizel ve 6lt yakmaya başladı diye huylanmaya başladım. Senede 25000km olduğu icin tasarruf önemli oluyor bende. İstanbul için var mı bir usta önerilen 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    568
RSBurak

Yazık filan olmaz bence düzgün şekilde takılırsa 2 katı keyif alınır araçtan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.806
Erçay

Güzelinden bir sıvı sistem sağlam usta ile birlikte bir sorun olacağını sanmam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Metldlkl    1
Metldlkl
48 dakika önce, Erçay :

Güzelinden bir sıvı sistem sağlam usta ile birlikte bir sorun olacağını sanmam

Vialle ve marjet uyumlu olmadıklarını soylediler. Birtek icom jtg kaldı onun avantajı motor kodu gerekmiyor digerleri gibi. Hatta ilk lpdi sistemlerden birisi. Bulabildiğim icom ustaları 

İzmir ana merkez

Ankara memduh usta

Kütahya merve otogaz

K. Maras Önder otogaz. 

Yarın görüşmeleri yapıp fiyat tekliflerini alacağım. Normalde liste fiyatı 2250€

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    562
emre-sti
Vialle ve marjet uyumlu olmadıklarını soylediler. Birtek icom jtg kaldı onun avantajı motor kodu gerekmiyor digerleri gibi. Hatta ilk lpdi sistemlerden birisi. Bulabildiğim icom ustaları 
İzmir ana merkez
Ankara memduh usta
Kütahya merve otogaz
K. Maras Önder otogaz. 
Yarın görüşmeleri yapıp fiyat tekliflerini alacağım. Normalde liste fiyatı 2250€

Memduh usta prinsci ve çok meşhurdu çok Subaru montajı var ancak levorg da ilk olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Eren YKZ    32
Eren YKZ

Memduh usta prinsci ve çok meşhurdu çok Subaru montajı var ancak levorg da ilk olur

Memduh usta iyidir subaru konusunu bilmiyorum ama 2 kere volvo s40'a prins bağladılar maşallahı vardı benzin lpg farkı hissedilmiyor ve problemsizdi lamba vs yakmadı hiç.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    149
serkankucuk

Subaru DIT motora LPG takmış bir usta yoktur bence Türkiyede. Ama youtube'da görmüştüm, sanırım Rusya'da 2.0 DIT XT Forester'a Prins LiquiMax takmışlar. Aslında takılabilir ama "ben yaparım" diyecek bir usta bulmak lazım. Ankara'da bu adres Quattro Garage olur ki, ben bi ara meraktan sormuştum takılır mı felan diye. Çok para yalnız, 8-9 bin lirayı gözden çıkarmak lazım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    405
kmvolkan
4 saat önce, serkankucuk :

Subaru DIT motora LPG takmış bir usta yoktur bence Türkiyede. Ama youtube'da görmüştüm, sanırım Rusya'da 2.0 DIT XT Forester'a Prins LiquiMax takmışlar. Aslında takılabilir ama "ben yaparım" diyecek bir usta bulmak lazım. Ankara'da bu adres Quattro Garage olur ki, ben bi ara meraktan sormuştum takılır mı felan diye. Çok para yalnız, 8-9 bin lirayı gözden çıkarmak lazım...

Nasıl sonuç vereceği belirsiz bir sistem için 8-9 bin güzel rakam :D ben Türkiye'de ilk olmak istemezdim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş