Jump to content
AWD

Outback 2.5 LPG Uygulaması

Tavsiye Edilen Mesajlar

AWD    1
AWD

Arkadaşlar Merhaba,

Outback 2.5 Atmosferik motor için LPG uygulaması yaptıran arkadaş varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    419
İlter

Subarunun en sorunsuz LPG uyumu olan motorudur kendisi. Üstten tek egzantrikli olduğu içinde subap ayarı 300-400 liraya yapılmaktadır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    510
RSBurak

1999 modelse dohc motor ondan sonrası sohc

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.020
Erçay
5 saat önce, RSBurak :

1999 modelse dohc motor ondan sonrası sohc

Başka bir konuda dediydim de bana inanmadi bu @İlter ve kankin @emre-sti 

sen marabasin ne anlarsın dediler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.020
Erçay

Şuan ötekileştim :) 

Konu sahibinin konusu dagilmamasi adına doch da soch da lpgye uyumludur.  Doch motor çift egzantirikli ve socha nazaran daha performanslı yeni nesil bir motordur. Yakıt ve verimlilik açısından daha iyidir. Subap ayarı da çift egzantirikli olduğundan indirilerek yapılır maliyeti 1200 lira gibi tutar.  Lpg taktikten sonra 60 bin km ayar istemez. Tabi bu sizin kullanımıniza bağlı olarak değişir 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Uyum olmaz olurmu. Bizim lpg cilerin uyduramadğı araba mı kaldı piyasada;D Nedense bu 2,5 ler 3,0 lardan daha güzel ve yatkın gözüküyor benim gözümede her an bir çılgınlık yapabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    357
kmvolkan
11 dakika önce, nitro37 :

Uyum olmaz olurmu. Bizim lpg cilerin uyduramadğı araba mı kaldı piyasada;D Nedense bu 2,5 ler 3,0 lardan daha güzel ve yatkın gözüküyor benim gözümede her an bir çılgınlık yapabilirim.

Performans olarak kesmeyebilir seni:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
16 dakika önce, nitro37 :

eğer lpg uyumu varsa bende 2007 outback 3.0 ten vazgeçme gibi bir durum olabilir. tabi performans da önemli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

;D Yüksek model alınabilecek motor seçeneği ve kasa farkı hoşuma gidiyor. Performans aramam bunda yokuşta bayılmasın kafi benim için. Yaş geçiyor artık gözüm daha ağır oturaklı ve geniş arabalara kayıyor volki.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    354
34_Srkn_61
11 dakika önce, nitro37 :

;D Yüksek model alınabilecek motor seçeneği ve kasa farkı hoşuma gidiyor. Performans aramam bunda yokuşta bayılmasın kafi benim için. Yaş geçiyor artık gözüm daha ağır oturaklı ve geniş arabalara kayıyor volki.. 

@nitro37 sizin için zahmet olmazsa arabanızın bir kaç resmini paylaşırmısınız. Buaralar satmak ister bi haliniz var belki talip oluruz.  ;D;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
7 dakika önce, 34_Srkn_61 :

@nitro37 sizin için zahmet olmazsa arabanızın bir kaç resmini paylaşırmısınız. Buaralar satmak ister bi haliniz var belki talip oluruz.  ;D;D

;D Valla bende anlamadım bu aralar bir kaşıntı geldi bana önce 2014 kazalı xt ye yöneldim ama iyi çıkmadı vazgeçtik. Şimdi millet ilan paylaştıkça haliylen bende  bakıyorum araçlara sonra içimden güzel arabaymış alsammıki diye geçiyor. Karar veremedim ilk defa sorunsuz bir arabaya biniyorum belki kaşıntı ondandır ;D 

Burda resim atmayayım nazar falan değer mazallah. siz numaranızı verin özelden atayım size O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    354
34_Srkn_61
2 dakika önce, nitro37 :

;D Valla bende anlamadım bu aralar bir kaşıntı geldi bana önce 2014 kazalı xt ye yöneldim ama iyi çıkmadı vazgeçtik. Şimdi millet ilan paylaştıkça haliylen bende  bakıyorum araçlara sonra içimden güzel arabaymış alsammıki diye geçiyor. Karar veremedim ilk defa sorunsuz bir arabaya biniyorum belki kaşıntı ondandır ;D 

Burda resim atmayayım nazar falan değer mazallah. siz numaranızı verin özelden atayım size O0

:nazar: naza boncuğunu şimdiden koydum. İşlem tamamdır beklemedeyim :rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
5 dakika önce, nitro37 :

subarucuların nazarı değmez, başka bir otomobilin fun sitesinde yayınlarsanız ya da aracı yollarda kullanırsanız dediğiniz olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

11 dakika önce, Demirdağ :

subarucuların nazarı değmez, başka bir otomobilin fun sitesinde yayınlarsanız ya da aracı yollarda kullanırsanız dediğiniz olabilir.

Bellimi olur içimizde bakıp keşke benim olsa diyenler vardır O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
1 saat önce, nitro37 :

Bellimi olur içimizde bakıp keşke benim olsa diyenler vardır O0

:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    147
serkankucuk
11 saat önce, İlter :

2.5ler sohc motor olduğu için lpg ye en uyumlu subaru motorudur, alıp tüpü basıp tepe tepe kullanırsınız. Subap ayarı da 300 liraya yapılıyor motor inmediği için.  Yakıtı da CVT olduğu için baya düşük. Tek sıkıntısı model yılından dolayı vergisi. 

Bu sebeplerden dolayı bu arabayı çok seviyorum :) Fiyatı uygun ilanlar da oluyor zaman zaman, imkan olsa al yapıştır ömür boyu bin :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ

aslında bir kaç tane var, ankarada 74 bine var ama gidip görmek lazım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-ankara-2.el-den-2010-otomatik-subaru-outback-beyaz-367498060/detay

2007 ye 60 üzeri fiyatları düşününce bu fiyat da pazarlık ile daha makul seviyelere çekilebilir. iyi olur. lpg montajı da yaptırırsak dadından yenmez herhalde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ
3 dakika önce, Erçay :

bunları sevemedim :(

3.000 motorlar daha çekici duruyor değil mi?:))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    147
Demirdağ

ya iç görsellik olarak gerçekten haklısınız, ama dış tasarım fena sayılmaz. farlar çekik klasik japon tipli işte.::)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş