Jump to content
Memotronik

Saffet Üçüncü'nün 0'dan 100'e programında WRX STI incelemesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Memotronik    39
Memotronik

Markayı çok güzel ve sade bir şekilde tanıtıyor. Sürüş dinamiklerini biraz zorlamasını bekledim ama o kadar kısa bir süre için başarılı olmuş diyebilirim şahsen. Subaru'yu hemen hemen 2 ay önce aradığımda Türkiye'de 3 adet bulunduğunu ve ikisinin satıldığını ayrıca fiyatının da, tam olarak hatırlamıyorum, 300.000 TL ya da 350.000 TL olduğunu söylemişlerdi. :-\ Her neyse iyi seyirler, keyifli forumlar dilerim. :) 

http://www.ntv.com.tr/video/odan-100e/0dan-100e-18-eylul-2016,Lic75rogSUqrXehLqu-EZA

Memotronik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist

Fiyatı 350.000 TL. Araba efsane ama 2 Type-R parasına alman için hem çok zengin hem de marka düşkünü olmak lazım sanki...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Memotronik    39
Memotronik
34 dakika önce, Recidivist :

Fiyatı 350.000 TL. Araba efsane ama 2 Type-R parasına alman için hem çok zengin hem de marka düşkünü olmak lazım sanki...

Marka düşkünlüğümüz var biraz da zengin olursak tamamdır :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist

Hahah ben de böyle düşünüyorum da şaka bir yana 2,5 motorlu olması fiyatlamasını inanılmaz bozmuş. Belki 2,0 WRX gelirse ortalığı toplar ama gelen 3 taneden fazla satmaları da zor gibi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Memotronik    39
Memotronik
3 dakika önce, Recidivist :

Hahah ben de böyle düşünüyorum da şaka bir yana 2,5 motorlu olması fiyatlamasını inanılmaz bozmuş. Belki 2,0 WRX gelirse ortalığı toplar ama gelen 3 taneden fazla satmaları da zor gibi...

wrx'ler de 2.5 motor 2008 den beri

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist

Hobaa ben onu atlamışım:rolleyes: o zaman hiç gerek yok... Bu aracın ABD'de en baba donanımla 30.000$ olduğunu bilmek üzüyor insanı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903

350 bin etmez bu araba her ne kadar çok kısa sürede bağlılığım olsada subaruya 350 bin etmez 150 bin iyidir bu arada 2.0 levorg 300 hp acaba kaç n/tork merak ettim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Memotronik    39
Memotronik

Ülkemizde ki malum vergi oranları yüzünden hiçbir arabaya ederini veremiyoruz ki zaten. 2.0 turbo levorg Türkiye'ye gelmedi fakat verilerini merak edenler için; 197kw (~265hp) ve 350Nm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903

bana TR vergisi demeyin fıttrıyorum...bende az önce verilerini tekrar dan kontrol ettim bir sitede 300 hp 400 nm york diyor yani wrx sti ile aynı motora sahip evet TR ye gelmedi ama gelse alacağım ilk araç olur hatta getirtmeyi bile düşünüyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Memotronik    39
Memotronik

wrx sti ile aynı olamaz baktığınız yerdeki verilerde bir yanlışlık var bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Memotronik    39
Memotronik

Özelliklerini buradan kontrol ettim bende;

http://www.carsguide.com.au/car-reviews/2016-subaru-levorg-review-42197 

senin baktığın sitedeki veriler hatalı bence. Subaru'nun en iyi performans aracı olan 2.5 wrx sti ile 2.0 levorg'un aynı motor performansına sahip olması mantıken de biraz tuhaf değil mi? :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903

2.0 300 350 nm tork da iyi bir veri :D olabilir yazmış işte adamlar gerçi bire bir aynı değil zaten arada 500 cc lik bir fark var benim anlamadığım bu bayraktar bu aracı neden getirmiyor arkadaş yani hem aile arabası hem performans hem arazi arabası hemde şık bir beyfendi yani oldukça iyi bir araç ama getirmiyorlar hayret ya 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Memotronik    39
Memotronik

Bayraktar'ın beceriksizliği mi desem şanssızlığı mı yoksa bilemedim. Fakat bu araç Doğuş veya Borusan distribütörü aracılığıyla gelmiş olsaydı çok daha yaygın kullanılacağı kanaatindeyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903

ya yüzde bi milyon öle doğuş gibi işini iyi yapan müşterisini tatlı tatlı kazklayan ama öle yada böle satan bir distiribütör olsa bu gün yollarda audi vw yerine subaru yu görecektik arkadaş adamlar xv nin dizelini getirmiyorya biri şunlara sölesin TÜRKİYEDE DİZEL ARAÇ DAHA ÇOK SATILIYOR he ben almam ayrı mesele ama opsyon sunsun mesela xv crosstrek bu arada subaruyada bir eleştiri şu DIT moturu neden xvde kullanmıyorlar anlamış değilim tiguan kadar çok satarlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    147
serkankucuk

Subaru'nun kendi sitesi varken başka yerlerden teknik veri sorgulamaya gerek yok. http://www.subaru.jp/levorg/levorg/ Levorg 2.0 STI modeli var ve verileri 

最高出力[ネット] 221kW(300PS)/5600rpm
最大トルク[ネット] 400N・m(40.8kgf・m)/
2000-4800rpm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    832
SequentiaL
18 saat önce, Memotronik :

wrx'ler de 2.5 motor 2008 den beri

2015 den sonra Wrx ve STI motorları olması gerektiği gibi. Yani Wrxler 2,0 Sti lar 2,5

En saçma farklılık 2008 sonrasında yapıldı. Görünümde wrxler 1.5 lerle aynıydı ve bu çok büyük bir hataydı. Dünya genelinde tutulmayan wrxler de bu kasalardır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist
15 saat önce, SequentiaL :

2015 den sonra Wrx ve STI motorları olması gerektiği gibi. Yani Wrxler 2,0 Sti lar 2,5

En saçma farklılık 2008 sonrasında yapıldı. Görünümde wrxler 1.5 lerle aynıydı ve bu çok büyük bir hataydı. Dünya genelinde tutulmayan wrxler de bu kasalardır

Ya açıkcası ben de böyle hatırluyorum ama emin olamadım açıp bakmak da zor gelmişti:) Daha yeni inceledim çünkü 2017 WRX ve WRX STI için Subaru USA site yapmış, orada birisi 268 HP diğeri 305 HP yanlış hatırlamıyorsam. Sadece STI'larda kanat var vs. Levorg STI de şıkır şıkır maşallah ya, sanırım Türkiye'de asla göremeyeceğiz :-[

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    832
SequentiaL

2001den sonra turbo modellerinde WRX ve STI diye ayrıma gidilen imprezalarda; 1,5 1,6 2,0 görünümlerinin birbirleriyle aynı, Wrx ve Sti ların görünümlerininde birbiriyle aynı ama wrx ve sti ların motor şanzıman farklı olması gerektiğinin savunucusuyum. Görünümde turbolarda çamuşluklar şişkin gerisinde daha iddiasız olması olması makul. Yine kendi içinde ufak tefek aksesuar ve tasarım ayrıntılarının olması çok doğal (STI ve WRX spoylerlerin farklı olması gibi, WRXe yakışanın 2,0 iken STI a yakışanın 2,5 olması gibi, 1,5 ve 2,0 atmosferiklerde kullanılan kaliper ve jantların bu iki modeli görünümde birbirinden ayırması gibi) Bu savunduğum durum son kasada gerçekleşti.

Öncesinde durum çok daha farklı. 2007 öncesinde 1,5ler 1,6 lar 2,0 lar turbolarla aynı çamurlukluklara sahipken ince lastikler cılız görüntüye neden oluyorken 2008 lerde wrx 1,5 görünümünde sunuldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903
17 saat önce, serkankucuk :

Subaru'nun kendi sitesi varken başka yerlerden teknik veri sorgulamaya gerek yok. http://www.subaru.jp/levorg/levorg/ Levorg 2.0 STI modeli var ve verileri 

最高出力[ネット] 221kW(300PS)/5600rpm
最大トルク[ネット] 400N・m(40.8kgf・m)/
2000-4800rpm

bu durumda levorg motor hacmi dışında aynı speclere sahip :D levorg için bir sebep daha

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist
5 dakika önce, murat1903 :

bu durumda levorg motor hacmi dışında aynı speclere sahip :D levorg için bir sebep daha

Karıştırmayın yalnız o verilen standart 2.0 değil, Levorg STI verileri. Tam kadro şöyle:

2jOoMA.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murat1903    404
murat1903

@Recidivist olsun sonuçta levorg da da o specler var keşke getirselerde test sürüşüne gitsek D::D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist
6 dakika önce, Recidivist :

Karıştırmayın yalnız o verilen standart 2.0 değil, Levorg STI verileri. Tam kadro şöyle:

2jOoMA.png

Düzeltiyorum standart 2.0 GT-S EyeSight için de aynı motor verilerini vermiş...Sadece dış ve iç donanım değişiyor...

Recidivist tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    147
serkankucuk
17 dakika önce, Recidivist :

Düzeltiyorum standart 2.0 GT-S EyeSight için de aynı motor verilerini vermiş...Sadece dış ve iç donanım değişiyor...

Ben de bu sebeple tek veri paylaştım zaten. İki 2.0 seçeneğini de kontrol ettim.

Fakat şu an Japon site. WRX STI motorunu da 2.0 gösteriyor, acaba 2017'de motoru da mı yenilediler? Türkiye'ye gelen eski motorlu 2.5...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş