Jump to content
kepez

olası durumlarda çıkacak masraflar hakkında tahmini bilgi

Tavsiye Edilen Mesajlar

kepez    1
kepez

1996 legacy 2.0 otomatik aracımı birkaç aydır kullanıyorum, şuan için bir sıkıntı yok ama ileride illaki motorda - şanzımanda sorunlar çıkacak, benim arabayı gören bazı kişiler bu aracın arıza durumunda çok fazla masraf çıkaracağını söyleyip duruyorlar, bende merak ettim, ne kadar masraf açar, mesela aynı yıl üretimi opel vectra b kasa bir araçla kıyaslarsak, bu aracın komple otomatik şanzımanı değişse bile kabaca 3-4 bin tl tutar, motor da komple yapıldı diyelim 3-4 bin de o tutar desek, benim 96 legacy de komple motor yenileme ve komple şanzıman yenilemenin tahmini ücreti ne tutabilir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

Ustadan ustaya değişir. Subaru'nun sıkıntısı yan sanayi az olmasından dolayı orjinal parça kullanımı sonrası yükselen bakım maliyetleri. Ancak düzgün kullanılan bir subaru ile opel arasında bozulma şansı daha yüksek olan opel olur o yüzden siz aracınızı üzmezseniz o da sizi üzmez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kepez    1
kepez
21 dakika önce, RSBurak :

Ustadan ustaya değişir. Subaru'nun sıkıntısı yan sanayi az olmasından dolayı orjinal parça kullanımı sonrası yükselen bakım maliyetleri. Ancak düzgün kullanılan bir subaru ile opel arasında bozulma şansı daha yüksek olan opel olur o yüzden siz aracınızı üzmezseniz o da sizi üzmez.

elbetteki düzgün kullanım çok önemli bir etken ancak insan yinede arıza olasılığını düşünmeden edemiyor, kulaktan dolma bilgilerle de kafamı meşgul etmek istemiyorum doğrusu, komple motor yada komple şanzıman yaptıran yada etrafdan maliyetini duyanlar vasıtası ile biz de bilgilensek hiç fena olmaz...

kepez tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay

Parçaları nereden temin ettiğine ve ne işçilik verdiğine göre değişir bu meblağ  4bine Opele motor toplanir diosun ama parçaların ne kadri orjinal?  İkisinin de orjinal parçalarla toplandığıni varsayarsak fiyat değişmez 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    519
RSBurak

şanzıman revize ortalama 3-4 bin motorda 7-8 lira tutar kötü ihtimalle.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kepez    1
kepez

görünüşe göre pek fark yok, dediğiniz orjinal ve sıfır parçalar kullanılırsa tüm araçlarınki hemen hemen aynı tutuyor...

kepez tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.127
Erçay

Evet, ben de aynen bunu söylüyorum, bence olası masrafları konuşup belayı çağırmayalım :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş