Jump to content
kepez

araç bazen hafif duman atıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

kepez    1
kepez

aracımda aldığım 4 aydan beri yeni birşey farkettim, egzoz bazen hafif beyaz duman atıyor ve kısa süre sonra duman kayboluyor, bazen 15 sn duman atıyor 2 dakika atmıyor, bazen 1 dakika atıyor 5 dakika atmıyor, kafasına göre yani... ancak bu duman çok koyu ve şiddetli değil, bu durum normal mi? 1996 legacy LPG...

kepez tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ceyhunugur    72
ceyhunugur

ekzoz gazı olcumu mu yapın ne cıkıyor 

ama subarularda motor bıtınce oyle duman falan atmaz dırek oldugu yerde kalır 

katalıtık konvektor bıtmıs de olabılır yada yag degısımı yaptıysanız da olabılır 

subaru da oyle beyaz duman normaldır cok nadır dır buyuk bır arıza olması

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    420
İlter

düşük bir ihtimal ama silindir kapak contasından zaman zaman çok hafif bir su sızıntısı oluyor olabilir yanma odasına. radyatör su seviyesini ara ara kontrol edin eksiltme yapıyor olabilir. Araç sanırım 96 legacy? kaç kilometrede? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kepez    1
kepez

evet araç 96 legacy 230 bin km de, eski sahibi 20 bin km kadar önce motor yapılmış kapak conta da değişmiş dedi, 2 ay önce yağı değiştirdim, son zamanlarda su ve yağ eksiltme yapmıyor.

kepez tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    420
İlter
28 minutes ago, kepez said:

evet araç 96 legacy 230 bin km de, eski sahibi 20 bin km kadar önce motor yapılmış kapak conta da değişmiş dedi, 2 ay önce yağı değiştirdim, son zamanlarda su ve yağ eksiltme yapmıyor.

Motor düzgün toplandıysa contalardan bir kaçırma yapmıyordur o halde. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kepez    1
kepez

conta kaçırma yapsa duman sürekli olarak çıkmazmı? bende sürekli duman çıkmıyor, bazen çıkıyor bazen çıkmıyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kepez    1
kepez

bu duruma dikkat ettim de, hava yağışlı yada bulutlu iken oluyor, acaba bu duman zannettiğimiz şey su buharımıdır? yağışlı havalarda egzozdan böyle duman çıkması normal diye duymuştum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Hocam beyaz duman atıp su eksiltmiyorsa korkma. Mavi duman atıp yağ eksiltmiyorsa yine korkma. Siyah duman atıyorsa hemen korkmaya başlasan iyi olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş